728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

זמן פציעות

זמן פציעות

אופיר אקוניס, השר האחראי על רשות השידור המליץ היום לראש הממשלה ושר התקשורת נתניהו לדחות בשלושה חודשים נוספים את יישום חוק השידור הציבורי

 אופיר אקוניס, השר האחראי על רשות השידור והרשות השנייה, המליץ היום לראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו לדחות בשלושה חודשים את יישום חוק השידור הציבורי, והציע שמשרד האוצר ימשיך לממן במהלך התקופה הזו את פעילות רשות השידור. על פי חוק השידור הציבורי, רשות השידור אמורה להיסגר ובמקומה אמור לקום תאגיד שידור ציבורי חדש. החוק אמור היה להיכנס לתוקף ב-31 במרץ, אולם משלא עמדו ביעד הקמת התאגיד החדש – שנמצאת כעת בשלביה הראשונים, התקבלה דחייה של שלושה חודשים. כעת ממליץ אקוניס על דחייה נוספת, עד ל-30 בספטמבר.

במכתבו לנתניהו, אמר אקוניס, כי בנסיבות שנוצרו, החוק מחייב את הפסקת שידורי רשות השידור ב-30 ביוני ואת פיטורי העובדים. לכן, כדי להימנע ממצב של הפרת החוק, החליט להמליץ על הפעלת הסעיף, המאפשר הארכת פעילות רשות השידור עד סוף ספטמבר השנה. עוד הוסיף השר כי משרד האוצר יממן את המשך פעילותה של רשות השידור. "כיוון שנדרשת עוד תקופת זמן כדי להפעיל את התאגיד החדש וכדי למנוע מצב של החשכת מסך והפסקת שידורי רשתות קול ישראל המלצתי על הדחייה", אמר.

הדחייה הנוכחית מאפשרת הערכות לשינויי חקיקה שיאריכו את לוחות הזמנים, מכיוון שכבר היום ברור שהקמת התאגיד החדש תארך למעלה משנה.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.