728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

הכל אישי?

הכל אישי?
יואב יצחק ומשה נוסבאום. מתוך העימות שהתפוצץ ב"שש עם עודד בן עמי" בערוץ 2עם יוחנן דנינו ויצחק אהרונוביץ. צילום: פייסבוק משטרת ישראל, Cc-by-sa-3.0

באתר-News1 טוענים כי הביקורת נגד יואב יצחק הפכה ל"מסע הכפשה מצידם של כמה עיתונאים, המסתירים את העובדה שיש להם גם מניעים אישיים"

הסערה התקשורתית בעקבות ההתאבדות הטראגית של תנ"צ אפרים ברכה, מפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה, מחריפה. במאמר שמתפרסם היום ב-News1 תחת הכותרת "המכפישים האינטרסנטים" נטען כי הביקורת נגד יואב יצחק ואתרו הפכה "למסע הכפשה מצידם של כמה עיתונאים, המסתירים את העובדה שיש להם גם מניעים אישיים". המאמר, עליו חתום איתמר לוין, מתייחס לביקורת שמתחו בימים האחרונים משה נוסבאום, מתי גולן, רביב דרוקר וגידי וייץ על יואב יצחק.

 

במאמר נטען כי אין ל- News1בעיה עם ביקורת, והם אף מעודדים אותה, אך יש להם בעיה עם ביקורת שבאה ממניעים אישיים, במיוחד כאשר מי שמותח אותה אינו חושף אותה. "אנחנו לא מתפלאים שכל מי שיש לו חשבון איתנו, מנצל את האירוע הטראגי כדי לנסות ולסגור אותו", נכתב. המאמר עוסק בפירוט הראיות, שמוכיחות, לכאורה, כי מקור הביקורת בכל המקרים הוא במניעים אישיים ולא ענייניים, אך לא ממש מתמודד עם עובדות או טענות העולות מדברי הביקורת..

 

בעימות טלוויזיוני מול משה נוסבאום, בתוכנית "שש עם עודד בן עמי" נטען שיצחק "רדף" את ברכה והוא נשאל האם יש לו אחריות מוסרית למותו. יצחק טען כי מדובר בחשיפה ראויה, ושב והאשים את המשטרה במחדל כאשר לא עשו דבר למנוע את התאבדותו, למרות דבריו האובדניים החוזרים ונשנים, חששות המשפחה, וכן התראותיו הפומביות של יצחק בעניין. הראיון התפוצץ כאשר משה נוסבאום אמר שערך בדיקה מול טענתו של יצחק שבכוונת היועץ המשפטי היה לזמן את ברכה לחקירה. יצחק קטע את דבריו אמר שבסיס השאלה בשקר וסילוף, והודיע שאינו מוכן לענות לשאלות של נוסבאום אותו כינה "שקרן". הראיון הופסק בידי המנחה עודד בן עמי.‏

 

ב-News1  טוענים שלאורך השנים הם מתחו על נוסבאום ביקורת קשה: "עסקנו בכך שהוא היה המקור שהוביל לחשיפתה של עו"ד ליאורה גלאט-ברקוביץ כמי שהדליפה להארץ את מסמך סיריל קרן,. התייחסנו לחוסר המקצועיות שלו בפרשת אהוד אולמרט ובנק לאומי ו מתחנו ביקורת על חלקו במעצר המתוקשר והפסול של שלומי לחיאני."

 

במאמר שפרסם אתמול מתי גולן בגלובס, תחת הכותרת "ראבאק, יואב יצחק", הוא טען "אין מנוס מההתרשמות כי בפרשה זו לא עשית את עבודתך, אלא את עבודתו של פינטו". גולן כתב שהוא " מקווה שהיועמ"ש יהודה וינשטיין ייזום חקירה שתאפשר לציבור לדעת דברים לאשורם. לא שמועות, לא אמירות בעלמא, לא רמזים, לא מקורות אנונימיים. עובדות", וקרא ליצחק לתמוך בחקירה כזו, אם הוא מאמין שעשה את עבודתו נאמנה.

גם כאן, טוענים ב-News1 – הכל אישי: "גולן ניהל מלחמת חורמה נגד יצחק. גולן היה מקורב מאוד ליו"ר כלל המנוח, אהרון דוברת, בעניינו פרסם יצחק שורת תחקירים במעריב. עד כדי כך היו השניים מקורבים, שגולן עזב את גלובס כדי להיות העורך הראשי של טלגרף – העיתון הכלכלי קצר-הימים שהקים דוברת במטרה ברורה לנקום בגלובס שהעסיק את יצחק אחרי שפרש ממעריב. יצחק הגיש תביעת דיבה נגד גולן שבעקבותיה נאלץ גולן לפרסם התנצלות – אבל את זה גולן לא מספר לקוראיו"

בפוסט שפרסם בבלוג שלו כתב רביב דרוקר: "יואב יצחק, שמזמן אי אפשר לכנות אותו עיתונאי, שתה את דמו של ברכה במשך שנים. כתבה מכפישה אחת ועוד אחת, שקר אחרי שקר. יצחק, למי שלא יודע, הוא מעריץ של פינטו. הוא הכיר אותו כי רצה את עזרתו בטיפול רפואי לקרובת משפחה שלו ולאחר מכן, אמר עליו לאדם אחד לפחות מילים כמו 'הוא פנומן, הוא גאון'. אתמול הוציאה הפרקליטות הודעה שקבעה שטענתו של יצחק על כך שהוחלט לפתוח בחקירה נגד ברכה היא שקר, כמו רבים מהפרסומים שלו בעבר".

"האיש הזה, שעבר ביודעין על החוק כאשר פרסם את טיוטת דוח מבקר המדינה בפרשת מעונות ראש הממשלה, מציב את עצמו כמטיף בשער לאתיקה עיתונאית" אמרים ב-News1. "דרוקר לא אומר לכם שמתחנו עליו ביקורת חריפה בנושא דוח המבקר. הוא לא אומר לכם שחשפנו את היותו שכיר חרב של הנהלת ערוץ 10 במטרתה להפיל את בנימין נתניהו ו. הוא לא אומר לכם שכתבנו שממצאי מבקר המדינה מפריכים את פרסומיו המגמתיים בפרשת ביביטורס".

"News1 ניהל מסע צלב פרוע, אלים וחסר עכבות נגד ברכה", כתב גידי וייץ בהארץ. "'תנ"צ ברכה מסוכן לציבור', כתב עורך האתר יואב יצחק. זו לא הפעם הראשונה שהאתר הזה בוחר באנדרסטייטמנט בריטי מעודן כדי לאפיין את מושאי הסיקור שלו. אותו אתר האשים את ברכה בחשדות לשחיתות וכינה אותו בשמות תואר מזעזעים".

ב-News1 טוענים שעל וייץ, שמתח עליהם ביקורת חריפה, היה לציין שבעבר נמתחה עליו ביקורת באתר. "הצבענו כאן על כך שהוא ניסה לייחס לעצמו פרסומים בלעדיים של News1 או ממצאים שלמעשה נחשפו בידי מבקר המדינה".

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.