728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

לצפות ברדיו

לצפות ברדיו
רדיו טי-וי. מעטפת גרפית מחברת את כל קטעי הפאזל ומאפשרת הזרמה של תכנים נוספים.צילום: מושון מצליח

הפלטפורמה של הרדיו טי. וי מציעה פתרון לתחנות רדיו המבקשות לשדר למאזינים גם ויזואליה, מבלי לוותר על קסמו הישן והטוב של הרדיו המסורתי

מזה שנים אחדות, ובעיקר מאז שדרוג רוחב הפס ברשתות האינטרנט, שתחנות רדיו רבות משדרות גם צילום וידאו של אולפן הרדיו, לאלו הבוחרים לצפות ולהאזין בו זמנית לשידורי התחנה. אך אליה וקוץ בה. מה שהצופים מקבלים היא תמונה כללית בעדשה רחבה, פיהוק של השדרן בזמן השירים ופעמים רבות גם אולפן ריק. מקרים בהם יגלו המאזינים עניין בצפייה יהיו כאלה בהם יתארח באולפן הרכב מוסיקלי, אומן או יוצר וגם במקרה של רב שיח מעניין. דווקא בעידן שבו גוברת והולכת צריכת התקשורת באמצעות המדיה הניידת, קרי, טלפונים חכמים, טבלטים ומחשבים ניידים, מן הראוי לספק למאזינים ואולי גם לצופים משהו שיהיה מעבר לרדיו המסורתי.

מענה לדרישה כזו מגיע לאחרונה בדמותה של טכנולוגיה פורצת דרך המכונה רדיו טי. וי. זהו פיתוח ישראלי של חברת אורעד, שמתבסס על מספר מצלמות המוצבות באולפן הרדיו, המנותבות ללא מגע יד אדם. ברגע שהשדרן פותח את המיקרופון מיד מנותבת המצלמה המוצבת מולו, וברגע שהאורח / המרואיין מדבר – מיד מנותבת לצופים המצלמה האחרת המוצבת מולו. במקרה של רב-שיח תנותב באופן אוטומטי לחלוטין, מצלמה המצלמת את כל הנוכחים באולפן. ברגע שהשדרן יעבור להשמעת שיר המערכת תנתב קטעי ווידיאו / קליפים, שהוכנו מבעוד מועד על פי פלייליסט מתוכנן.
גם ריאיון טלפוני יזכה כאן למענה דיגיטלי בדמות שיחת סקייפ בה יתאפשר לצופים לצפות במרואיין.
מעטפת גרפית מחברת את כל קטעי הפאזל ומאפשרת הזרמה של תכנים נוספים כגון מידע על מזג האוויר, מידע חדשותי בצורת שורת טקסט הנעה בתחתית המסך ועוד.

המעטפת הגרפית מאפשרת גם הצגה של סרטוני פרסומת ללא קול וכמובן טקסטים של תוכן שיווקי. אופציה זו יכולה גם לתת מענה להגדלת שטח הפרסום מבלי ״להפריע״ למאזין בשלל פרסומות, עליהן היה מעדיף לוותר. מאחר והצגת התכנית על שלל האמצעים הוויזואליים המתאפשרים ברדיו טי.וי, הינה באינטרנט ולשם הרגולציה טרם הגיעה עדיין, הרי שהדבר מאפשר הכנסה נוספת באמצעות הגדלת שטח הפרסום.

בבית הספר לתקשורת, במכללה האקדמית נתניה הטמיעו לראשונה בארץ את הטכנולוגיה בכדי לעמוד בהבטחה לאורך השנים להיות בקדמת הטכנולוגיה. הסטודנטים לתקשורת נחשפים לטכנולוגיה המאפשרת גם להיות יצירתיים בתחום התוכן וגם בתחומי הגרפיקה והעיצוב. מאחר והסטודנטים אמונים על העבודה העיתונאית, גם כתבות רדיופוניות ניתנות לשדרוג בצורה של כתבות מצולמות אותן ניתן להקרין במעטפת.
הסטודנטים שהגיעו לכנס אילת לעיתונות 2015 הקימו עמדת שידור במתחם הכנס המאפשרת לכל המעוניין לצפות בתכני השידור באמצעות מעטפת הרדיו טי.וי. בשידור ניתן לצפות באמצעות האפליקציה של קול נתניה וכן באתר האינטרנט בכתובת: www.106fm.fm.

גם לאלו המלינים על כך שהרדיו הוויזואלי פוגע ברדיו המסורתי המאפשר את הפעלת הדימיון כתוצאה מהאזנה בלבד – מן הראוי לציין כי הרדיו טי.וי לא פוגע במאזין ובלבד שעורכי התוכן יקפידו על שילוב תכנים המאפשרים להבין את התוכן גם מבלי לצפות בתוכן הויזואלי. זו מלאכה לא קלה אך ניתנת ללימוד ולהטמעה.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.