728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

סד זמנים בלתי אפשרי

סד זמנים בלתי אפשרי
אלדד קובלנץ. "אם היינו מחכים להסתדרות היינו יכולים למצוא עצמנו לא מוכנים עד אוקטובר 2017"

מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי החדש, אלדד קובלנץ, נשאל בוועדת הכלכלה אם יהיה מוכן לשידור בעוד שלושה חודשים, והשיב: "השאלה, מה זה מוכנים"

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, קיימה היום דיון למעקב אחר התקדמות הליכי הקמת תאגיד השידור הציבורי הישראלי החדש, שאמור להחליף את רשות השידור שנמצאת בהליכי פירוק. היו"ר כבל אמר כבר בפתח הדיון כי הוא "מאמין גדול בשידור הציבורי ומאמין שחייבים להילחם עליו, אבל ככל שהזמן חולף אני מרגיש שאלה מילים ריקות מתוכן שאני נושא אותן לשווא ואני מקווה שאני טועה". הוא הוסיף כי הוא לא רוצה לחשוב על מצב שבו עבודת הגוף החדש עוד לא החלה וכבר צריך לבקש ממבקר המדינה לבדוק מה קורה. "החל מהדיון הזה הוועדה הולכת ללוות באופן קבוע את התהליך – יש לנו אחריות ואנחנו רוצים לראות ברצינות, לא בפאתוס מזויף, שיהיה לנו חלק מרכזי בבניית הפנינה הזו שאנחנו מצפים לראות", אמר. היו"ר כבל ביקש לדעת מה התוכניות של שר התקשורת. הוא שאל "האם ב-31 במרץ הגונג מופעל ועוברים לתאגיד החדש" ודרש תשובות לדיון הבא הצפוי בימים הקרובים.

כבל

יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל. "נכון לעכשיו אני לא צריך אף אחד מהם כדי להבין שאין שידור ב-31 במרץ" (צילום מסך, ערוץ הכנסת)

הכונס הרשמי, דוד האן, אמר כי "אין הרבה מה לעדכן". הוא הוסיף כי 300 עובדים פרשו מרצון ואמר כי הנקודה המשמעותית היא מועד תחילת השידור של התאגיד החדש. לדבריו, כשמועד תחילת החוק הוא בעוד 3 חודשים אין טעם להיכנס לתהליכי עבודה ארוכי טווח, בהם גם תכנון לוח שידורים מעבר לסוף מרץ. האן הוסיף כי כרגע לא צפויים פיטורים נוספים. היו"ר כבל הקשה ודרש לדעת עוד כמה עובדים צריכים ללכת הביתה, והמנהל המיוחד של רשות השידור, ברי בר ציון, אמר: "אין לי אנשים מיותרים, היחידים שילכו הביתה אלה אנשים עם בעיות משמעת. זהו". היו"ר כבל הוסיף ואמר כי "יש חוסר ודאות מוחלט אצל העובדים, שלא יודעים אם מי שלא יפרוש עד ה-31 במרץ יפוטר. בר ציון הגיב ואמר כי "חוסר הוודאות הוא גם אצלנו".

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) שאלה האם העובדים ברשות השידור יוכלו להיקלט בתאגיד החדש. האן השיב כי התאגיד החדש הוא הגורם שקולט ואמר: "לפי דרישתם אנחנו מעמידים לרשותם כל תשתית וכל ידע". היו"ר כבל שאל "האם יש שולחן משותף של כל הגורמים או שהמידע מתקבל באמצעות ידיעות שאתה קורא בגלובס". האן השיב: "אני לא מתעדכן בגלובס, לא בדה מרקר ולא בכלכליסט. אני מתעדכן בישיבות תיאום משותף. המנדט לקליטת עובדים הוא לא שלנו וזה לא עיסקנו".

ח"כ אילן גילאון (מרצ) אמר כי הוא "מתרשם שב-31 במרץ לא הולך להיות תאגיד שידור ציבורי שמשדר מירושלים. לכן אולי יש למישהו מקום את האומץ להגיד – תעצרו". היו"ר כבל שב והבהיר כי הוא לא מתכוון לסיים את שנת 2015 בלי שיתקבלו תשובות באשר להקמת התאגיד. ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) אמר כי הוא קרא ששכרו חברת חקירות כדי לעקוב אחרי העובדים. המנהל הנכנס פועל באי ודאות, הכנ"ר פועל באי ודאות והאוצר משתדל שלא להגיע לדיונים כדי שלא נסתכל להם בלבן של העיניים", אמר. היו"ר כבל תבע לדעת האם הפרסום נכון וכיצד מפטרים עובדת שבוע לפני פרישתה. בר ציון השיב: "לא ראיתי את ההתקשרות הזו עם חברת חקירות. מחלקת ביקורת הפנים של הרשות בודקת שאנשים נמצאים במקום שהם אמרו שהם נמצאים". היו"ר כבל התייחס לכך ואמר כי "עובד שכבר ביקש לפרוש בסוף החודש, גם אם הוא ישב ויספור גרגירים בתקרה לא צריך להתייחס אליו בצורה כזו. אני לא יודע למצוא את המילים כדי לתאר כמה זאת תחושה משפילה וקשה ואני תובע להחזיר אותה לאלתר לעבודה".

האן

פרופ' דוד האן, מפרק רשות השידור וברי בר ציון, המנהל המיוחד של רשות השידור (צילום מסך, ערוץ הכנסת)

מנכ"ל התאגיד החדש, אלדד קובלנץ, התייחס לטענות שהתאגיד לא משקיע ביצירה ואמר כי התקציב המקורי, 350 מיליון שקל, מיועד כולו לתשתיות, ובהסכם עם האוצר אסור היה להקצות כספים לתוכן. ח"כ נחמיאס ורבין שאלה בעקבות זאת אם התאגיד יהיה מוכן לשידור בזמן. קובלנץ השיב: "השאלה מה זה מוכנים". היו"ר כבל התרעם ואמר: "נכון לעכשיו אני לא צריך אף אחד מהם כדי להבין שאין שידור ב-31 במרץ". רפרנט תקשורת באגף תקציבים באוצר, אסף וסרצוג, ציין עם זאת כי אם יישאר כסף מתוך הסכום שהוקצה לתשתיות הוא יועבר להפקות. היו"ר כבל דחה את ההתייחסות ודרש לשחרר חלק מהכסף עבור היוצרים. "יש בני אדם מאחורי הסיפור הזה. טלוויזיית HD חשובה וטכנולוגיה זה חשוב, אבל אנשים שמחכים לתשובות חשובים יותר", אמר ח"כ כבל.

באשר לגיוס העובדים אמר קובלנץ כי "אנחנו בסד זמנים בלתי אפשרי. אם היינו מחכים להסתדרות היינו יכולים למצוא עצמנו לא מוכנים עד אוקטובר 2017". הוא הוסיף כי גם עובדי הרשות יכולים להתמודד על המשרות שכבר הוצעו. עם זאת הוא ציין כי " יש הסכם בין הממונה על השכר שיקלטו בתנאי השכר שהיו ברשות ויש עם זה בעיה. לידם יהיו עובדים שירוויחו שליש וככה מקימים ארגון חולה". היו"ר כבל הגיב על כך ואמר כי הוא מתכוון להיפגש עם קובלנץ בארבע עיניים לאלתר, "כדי להבין את כללי המשחק שהם לא ברורים ואפילו פוגעים בעובדים הקיימים".

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.