728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

פקודת יומן

פקודת יומן

יומן השבוע של רשת ב' חוזר בשבת, לאחר העדרות של כחודשיים. רון נשיאל, שיערוך ויגיש את התוכנית: "מדובר באחד הנכסים הגדולים של רשת ב' ושל השידור הציבורי"

התכנית "יומן השבוע" שנעלמה מלוח השידורים של רשת ב' לפני כחודשיים צפויה לשוב לשידור ביום שבת הקרוב. את "יומן השבוע" יערוך ויגיש רון נשיאל, שאמר היום: "אסור לוותר על התכנית. היא אחד הנכסים הגדולים של רשת ב' ושל השידור הציבורי בכלל".
נשיאל, רכז החדשות בחדר החדשות של "קול ישראל", ביקש לקחת על עצמו את התפקיד למרות מצוקת כוח האדם החמורה בה מצויה רשות השידור, לאחר פרישתם של רבים לקראת פירוק הרשות הצפוי בחודש מרץ והקמתה במתכונת מחודשת. "כולם מתגייסים לעזור ובינתיים עיקר העבודה נופלת עליי" הוא מספר. נשיאל מאמין כי עם הזמן תיבנה מערכת מסודרת  ל"יומן השבוע" עם מפיק/ה קבוע/ה ועורכ/ת.
"אני חושב שזה חשוב שיהיה משדר כזה ואסור לוותר עליו", אמר נשיאל והוסיף: "בעיניי זה אחד הנכסים הגדולים של רשת ב' ושל השידור הציבורי בכלל". גם כתבי הרשות שמחים, לדבריו ,על ההזדמנות ליצור כתבות מעמיקות יותר מאלו המשודרות בימות השבוע ובנושאים שלעתים אין להם מקום במשדרים הרגילים, זאת על אף עומס העבודה שמוטל עליהם בימים אלו. כמו כן סיפר נשיאל על תגובות נלהבות בקרב קהל המאזינים: "אנשים שדיברתי איתם מאוד הצטערו לשמוע ש"יומן השבוע" ירד ולא הבינו בכלל לאן הוא נעלם. עכשיו הם מאוד שמחים שזה חוזר". פורמט התכנית צפוי להיות דומה לגלגולה הקודם, תוך ניסיון לשמור על "תמהיל מגוון, נגיש ומעניין".
התכנית "יומן השבוע" שודרה ברציפות במשך 55 שנים, החל משנת 1960. תחילה היה השידור מוקלט מראש ובשנות ה-80 עברה התכנית לפורמט של שידור חי. במהלך השנים היו לתכנית מגישים רבים. בספטמבר האחרון הופסק שידור התכנית עקב פרישתה של המגישה ענת דווידוב מרשות השידור.
שמעון אלקבץ, העורך הראשי של רשות השידור מסר כי "יומן השבוע" המסורתי של קול ישראל חוזר בעריכתו של רון נשיאל ובהגשתו".

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

  • לאן נעלם יומן השבוע? - עיתונות
    9 באוקטובר 2016 @ 5:07 pm, 5:07 pm

    […] בקרב מאזינים וגם בקרב עובדי רשת ב' עצמה. בעקבות זאת, התכנית הוחזרה במתכונת דומה לזו של הקודמת, אם כי בהשקעה מעט מצומצמת […]

    הגב

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.