728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

תיקון מספר 9

תיקון מספר 9
נטע ברזילי. מנעה את פיצול התאגיד?צילום מתוך עמוד הפייסבוק של נטע ברזילי

בגלל האירוויזיון: ראש הממשלה בנימין נתניהו נאלץ לחזור בו מכוונתו לפצל את תאגיד השידור הציבורי. החקיקה תתוקן שוב כדי לאפשר את קיום התחרות בישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו חזר בו מהיוזמה לפצל את תאגיד השידור הציבורי כאן ולהפקיע את תחום החדשות לטובת תאגיד שיפעל בנפרד, לאחר שהתברר כי המהלך, שהתגלגל להכרעת בג"ץ, עלול למנוע את קיומה תחרות האירוויזיון בישראל, בשל תקנון איחוד השידור האירופי.
 

בהודעת לשכת ראש הממשלה נאמר: "בדיון שהתקיים בין ראש הממשלה נתניהו, שר התקשורת, שרת התרבות והספורט, שר התיירות, היועץ המשפטי חיווה את דעתו שחוק הפיצול עלול לפגוע בקיום האירוויזיון בישראל. על כן, סוכם לפעול לתיקון חקיקה נוסף".

 

התיקון השמיני לחוק תאגיד השידור הציבורי, שאושר בכנסת במאי בשנה שעברה, זמן קצר לפני תחילת השידורים של כאן, אושר בהליך חקיקה מהיר, לאחר שניסיונותיו של ראש הממשלה לפעול לסגירת התאגיד נתקלו בהתנגדות של שר האוצר, משה כחלון. צו שהוציא בג"ץ, מנע את הפיצול עד להחלטה בעתירה, והתאגיד החל לשדר באמצע מאי במבנה המקורי.

 

שופטי בג"ץ תקפו את אז המדינה בעניין תכלית הפיצול. "בשביל מה עשו את כל המהלך המייגע הזה אם לא כדי להשפיע על האנשים שעוסקים בחדשות ואקטואליה. אין על השולחן משהו שמתקרב להסביר את הדבר הזה… ברגע שיש בוס חדש – או שמתיישרים או שעוזבים. זו כנראה התכלית האמיתית", אמר השופט מני מזוז. עוד אמר: "איזו הצדקה יש לתאגיד שלא משדר חדשות ואקטואליה? הרי זה לב העניין של שידור נקי מהשפעות של פרסומאים ובעלים. בשביל לשדר סרטי טבע לא צריך תאגיד ציבורי. במקום לבטל את התאגיד החלטתם סתם לרוקן אותו מתוכן ולתת תכליות שעל פניו לא מצדיקות את המהלך הזה".

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.