728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

תרומה לשינוי חברתי

תרומה לשינוי חברתי
דפנה ליאל. התחקיר הוביל בין היתר לפתרון ושינוי משמעותי. לראשונה מקום המדינה החליט שר החינוך על הוספת סייעת נוספת לגני הילדיםצילום: שלומי דעי

זוכי פרס פרימור: דפנה ליאל על סדרה בנושא הזנחת הגיל הרך, עומרי אסנהיים על תחקיר בנושא המכון לרפואה משפטית וחיים ריבלין על סדרה בנושא הדיור הציבורי

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו תעניק זו השנה השביעית את פרס פרימור ע"ש חברת המועצה רחל פרימור ז"ל. הפרס מוענק על תחקיר או כתבה עיתונאיים בנושאים חברתיים בשידורי הטלוויזיה המסחריים-ציבוריים. הרשות תעניק את הפרסים בטקס שייערך ב-14.12 בירושלים.
לוועדה הוגשו 15 הצעות מכל זכייניות הטלוויזיה שבפיקוח הרשות. בוועדת הפרס חברים: השופט בדימוס גבריאל שטרסמן, יו"ר הועדה, ד"ר דליה זליקוביץ, נציגת מועצת הרשות השנייה ,יוסי בר מוחא, נציג אגודת העיתונאים, שמעון אלקבץ, עורך ראשי רשות השידור, נציג הציבור, רו"ח אבי פרומרמן, נציג המשפחה ומיטל שגב, דוברת ונציגת הרשות השנייה.
הפרס מוענק מדי שנה על מנת להביע הערכה והוקרה לעבודתם של העיתונאים, המועסקים על ידי גופי הטלוויזיה, ובעבודתם חושפים ומטפלים בנושא או בעיה בתחום החברתי, וכן לעודד עיתונאים לתחקיר עיתונאי איכותי וכתבות בנושאי חברה ותרומה לשינוי חברתי ולתיקון עוולות חברתיות במסגרת עבודתם העיתונאית, בערוצים המסחריים.
הפרס במקום הראשון מוענק לדפנה ליאל על סדרת כתבות בנושא הזנחת הגיל הרך ששודרה בחדשות 2, לדברי ועדת הפרס, התחקיר העלה לסדר היום התקשורתי וחשף בעיה חברתית ברמה ארצית. תחקיר מקורי אשר הושקע בו מאמץ מיוחד ואשר הראה את הצדדים הבעייתיים של המערכת בהפקרת חסרי ישע. התחקיר הוביל בין היתר לפתרון ושינוי משמעותי לראשונה מקום המדינה החליט שר החינוך על הוספת סייעת נוספת לגני הילדים. גובה הפרס 10,000 ₪.
הפרס במקום השני מוענק לעומרי אסנהיים על התחקיר בנושא סודות המכון לרפואה משפטית ששודר בעובדה "קשת". הוועדה ציינה כי התחקיר חשף עדויות קשות על מה שנעשה מאחורי הקלעים במכון לרפואה משפטית, מקום שמצפים שיהיה אובייקטיבי וחסר פניות אשר על פי קביעותיו נחרצים גורלות של אנשים, הפך ע"פ התחקיר להיות לכאורה מעין זרוע של התביעה. התחקיר עורר סערה במערכת המשפטית והיועץ המשפטי לממשלה הורה על הקמת ועדה שתחקור את הכשלים בנושא. גובה הפרס 6,000 ₪.
הפרס במקום השלישי מוענק לחיים ריבלין על סדרת כתבות בנושא הדיור הציבורי ששודרה בחדשות 2. הועדה ציינה כי הנושא הינו חשוב ביותר ונוגע לחלק גדול מהציבור בישראל, אשר לרחל פרימור ז"ל הייתה נגיעה אישית לנושא. הציבור כמה להחלטה בנושא הזה אשר תאפשר גם לאלה שמצבם הכלכלי קשה להגיע לדירה. גובה הפרס 4,000 ש"ח
אוה מדז'יבוז', יו"ר מועצת הרשות השנייה: "הזוכים של שנה זו, והמועמדים המגוונים מעידים על החשיבות העמוקה והערך הרב של שידורי הטלוויזיה המסחרית, על תפקידם הציבורי המהותי, בהצפת בעיות עומק בחברה הישראלית, הצגת התמונה המלאה ועבודת תחקיר ללא מורא גם בסוגיות הרגישות ביותר. זו הייתה שנה שבה העיתונות הישראלית התמודדה עם אתגרים רבים ברמה המקצועית והציבורית ואני מקווה שנוסיף לראות היקף כזה של תחקיר ויצירה גם בשנה הבאה."
ניר שוויקי, מנכ"ל בפועל הרשות השנייה: "מדי שנה יש לנו את הזכות לציין לטובה ולגמול למעט מן העיתונאים המצוינים הפועלים בקרב הזכייניות תחת פיקוח הרשות השנייה על עבודתם האמיצה וחסרת הפשרות. גם השנה הזוכים הביאו למסך ולכל בית בישראל תמונת מצב מהימנה ומקיפה של המציאות הישראלית, תוך עבודה קשה, התעמתות עם נושאים לא פשוטים והטיבו ולו במעט את חייהם של נשואי התחקיר. בעבודתם, הוכיחו פעם נוספת את העוצמה הרבה שבעבודה העיתונאית ואת האחריות העצומה ששוכנת לצידה."

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.