728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

בל"ד תובעת את עמית סגל

בל"ד תובעת את עמית סגל
עמית סגל.צילום: שלומי דעי

בל"ד הגישה תביעת דיבה בסך 280 אלף שקל נגד העיתונאי עמית סגל, בעקבות אמירותיו בחדשות 12 ובידיעות אחרונות כי המפלגה היא "ארגון טרור במימון מפלגות"

 מפלגת בל"ד, המתמודדת לכנסת ה-21 ברשימה משותפת עם רע"ם, הגישה היום (שני) לבית משפט השלום בנצרת תביעת לשון הרע  (פיצויים ללא הוכחת נזק) נגד העיתונאי עמית סגל מחדשות 12, שהוא גם בעל טור קבוע בעיתון ידיעות אחרונות.
 

התביעה, בסך 280 אלף שקל, הוגשה באמצעות עו"ד חלד תיתי בעקבות דברים שכתב בידיעות אחרונות וגם אמר במסגרת התכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 12, ולפיהם בל"ד היא "ארגון טרור במימון מפלגות".

 

בל"ד טוענת בתביעתה כי פנתה במכתב לסגל בדרישה שיחזור בו מהתבטאותו זו ויפרסם התנצלות, אך עד כה הוא או כלי התקשורת בהם פרסם את הדברים טרם עשו זאת. את התביעה הגישה בל"ד נגד סגל ולא נגד חדשות 12 וידיעות אחרונות.
 

בתביעה טוענת בל"ד כי מדובר בקביעה מסיתה שאין לה מקום בשיח הפוליטי.  "מדובר בעוולה שביצע הנתבע באופן זדוני ופוגעני , ציני וחסר אחריות, והכל מתוך מטרה לנסות ולבייש את התובעים, לשפוך את דמם, להסית  נגדם ולעשותם מטרה לשנאה באמצעות פרסום כוזב, מסית לגזענות, אלימות ורדיפה", טוענת המפלגה.
 

עוד נטען כי פרסומיו של סגל הם בגדר הטעייה ושימוש במצגי שווא, והתעלמות מהוראות החוק, מכיוון שמדובר בחריגה משימוש בתעמולה פוליטית לצורך עידוד ותמיכה במפלגה מסוימת.  "הנתבע פעל רק בכדי להצדיק עמדות אישיות שלו או של מי מטעמו, במטרה לזכות ברווח פוליטי לטובתו או לטובת מי מטעמו".
 

המפלגה מבקשת מבית המשפט לחייב את סגל להסיר את הכתבה מחשבונותיו ברשתות החברתיות, לפרסם התנצלות פומבית ולשלם לה את הפיצוי אותו היא מבקשת וזאת על פי חוק איסור לשון הרע.
 

ד"ר מטאנס שחאדה, יו"ר בל"ד, אמר בעקבות הגשת התביעה  כי מדיניות מפלגתו היא לא להגיש תביעות לשון הרע כנגד מי שמשמיע כלפיה דברי נאצה, כדי לא להפוך את הוויכוח הפוליטי לוויכוח משפטי יבש. "אלא שסגל, הידוע בהשתייכותו לימין הקיצוני, עבר את הגבול, והשתמש במעמדו על מנת לפגוע במפלגה בתקופת בחירות. לא ניתן שיפגעו בלגיטימציה של בל"ד, המייצגת את הזרם הלאומי בחברה הערבית והדוגלת במצע הכי דמוקרטי – מדינת כל אזרחיה", הוא אמר.
 

עו"ד תיתי, שהגיש את התביעה בשם בל"ד טען כי סגל ניסה להשתמש בהוראות סעיף 7א' לחוק יסוד הכנסת (פסילת רשימה לכנסת) בכדי להסביר את דבריו. זאת על אף שבל"ד צלחה את מבחן בג"ץ פעם אחר פעם. "ומכל מקום אין להשלים עם הניסיון להלביש כינוי של 'ארגון טרור' למפלגה לגיטימית, הפועלת על פי החוק".
 
עמית סגל התייחס לתביעה של בל"ד בציוץ בטווטר:
 

 
 

בתוך כך, נציגי מפלגת בל"ד הודיעו היום שיחרימו את הדיון שיתקיים מחר בוועדת הבחירות המרכזית לכנסת . בבקשות של סיעת הליכוד ומיכאל בן ארי מעוצמה יהודית, לפסול את רשימת רע"ם-בל"ד.
 

אתמול הגיש היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את עמדותיו בנוגע לבקשה לפסילה וקבע כי לא הצטברה "מסה ראייתית קריטית" שמחייבת פסילה של המפלגות הערביות.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.