728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

בשירות הציבור

בשירות הציבור

העיתון "סאות' פלורידה סאן סנטינל" זכה בפרס פוליצר בקטגוריית השירות לציבור על דיווחיו שחשפו כשלים בהתנהלות הרשויות בקשר לטבח בבי"ס תיכון בפארקלנד

העיתון "סאות' פלורידה סאן סנטינל" הוכרז אתמול (שני) כזוכה  בפרס פוליצר בקטגוריית השירות לציבור, הנחשבת לקטגוריה החשובה ביותר בפרס היוקרתי, על תיעוד הטבח של 17 איש באירוע ירי המוני בבית הספר מרג'ורי סטונמן בפארקלנד פלורידה, בפברואר 2018. סדרת דיווחי העומק של העיתון חשפו כשלים חמורים בהתנהלות הרשויות לפני ואחרי אירוע הירי.
 
פרסי הפוליצר בכמה מהקטגוריות החשובות הוענקו השנה לכלי תקשורת מקומיים, בתקופה בה התקשורת המקומית נאבקת בקשיים ניכרים המאיימים על קיומה.
 

לרשימת זוכי פרס פוליצר לשנת 2019.

 
בקטגוריית החדשות המתפרצות, למשל, זכה צוות העיתון "פיטסבורג פוסט גאזט", העיתון הגדול בפיטסבורג, על הסיקור של פיגוע הירי, פשע שנאה על רקע אנטישמי, שהתרחש בבית הכנסת "קהילת עץ חיים – אור לשמחה" בעיר, בסוף אוקטובר 2018. בפיגוע נרצחו 11 מתפללים. הפרס הוענק על "סיקור רחום שהצליח לתאר את החוסן שמעניקה הקהילה בזמן ייסורי האבל". במחווה יוצאת דופן פרסם העיתון, כמה ימים לאחר הרצח, את השורה הראשונה של תפילת קדיש יתום, "יתגדל ויתקדש שמה רבה" – בעברית – ככותרת הראשית של העיתון.
 

שער העיתון "פיטסבורג פוסט גאזט", כמה ימים לאחר פיגוע הירי בבית הכנסת בבית הכנסת עץ החיים בעיר. צילום מסך

 
הטבח בתיכון מרג'ורי סטונמן דאגלס הוא האירוע הקטלני ביותר שאירע בבית ספר תיכון בהיסטוריה המודרנית של ארצות הברית. ב־14 בפברואר 2018 נכנס היורה – ניקולס קרוז, תלמיד לשעבר בבית הספר, שסולק ממנו בשל בעיות משמעת – לבניין תלמידי כיתות י' והפעיל את אזעקת האש. הוא חבש מסכת גז, ונשא פצצות עשן בידיו. הוא היה חמוש ברובה וכאשר התלמידים החלו לצאת פתח באש.
 
לאחר האירוע, התגלו בחשבון האינסטגרם של היורה תמונות של כלי נשק ובאתרים אחרים איומים שכתב, ביניהם "אני רוצה לירות באנשים עם ה-AR-15 (דגם של רובה) שלי", "אני רוצה למות כשהרגתי מלא אנשים" ו"אני הולך להרוג אנשי אכיפת חוק".
לאחר הטבח הודיע ה-FBI כי כחודש לפני מסע הירי קיבלו אנשי הסוכנות מידע שקרוז השיג נשק ומתכוון לתקוף, אך הוא לא טופל לפי הנהלים.
 

 
פרס פוליצר הוא פרס אמריקאי שנתי לעיתונות כתובה, ספרות והלחנה. פרסי פוליצר הראשונים חולקו ב־4 ביוני 1917, לאחר שהעיתונאי והמו"ל היהודי ממוצא הונגרי ג'וזף פוליצר (1847-1911) ייסד בצוואתו את הפרס.
 
בתחילת הדרך כלל מפעל הפרס ארבעה פרסים לעיתונות, ארבעה לסופרים ומחזאים ואחד בתחום החינוך. במהלך השנים שונו הקטגוריות השונות. הפרס על דיווח טלגרפי, למשל, לא הוענק לאחר 1947. כיום, הפרס מוענק ב-21 קטגוריות – 14 מהן בתחום העיתונות. הזוכים בפרס נבחרים על ידי ועדה עצמאית, בחסות הפקולטה לעיתונות של אוניברסיטת קולומביה. הזוכה בפרס פוליצר על שירות לציבור מקבל מדליית זהב. הוועדה הבוחרת רשאית שלא להעניק את הפרס בקטגוריה מסויימת, במקרה שחבריה השתכנעו שאף אחת המועמדויות בקטגוריה לא ראויה.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.