728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

"ניסו לפגוע בשמי הטוב"

"ניסו לפגוע בשמי הטוב"

גיל מסינג הודיע שהוא מוותר על מינויו לדובר צה"ל, לאחר הפרסום על פעילותו כסוכן משטרתי. "סביב הודעת המינוי שלי החל מחול שדים פרוע, רווי בשקרים ובמניפולציות"

כשבועיים אחרי שהוחלט למנותו לתפקיד דובר צה"ל, גיל מסינג הודיע הבוקר (ראשון) כי הוא מוותר על התפקיד וימשיך לשמש כמנהל מערך התקשורת התאגידית הגלובלית בחברת צ'ק פוינט.
 
הודעתו של מסינג (36) אינה מפתיעה, לנוכח הסערה הציבורית והתקשורתית שנוצרה סביב המינוי מיד לאחר שהדובר היוצא, רונן מנליס, הודיע עליו. הסערה הובילה להערכות כי המינוי לא ייצא אל הפועל וצה"ל יצטרך לחפש דובר חדש. זה קרה לאחר שעיתונאי הארץ גידי וייץ חשף פרט לא מוכר מעברו של מסינג ולפיו הוא גויס בסוף 2014 על ידי המשטרה למשימת הקלטה חשאית של מקורבו, יועץ התקשורת רונן משה. זאת, במסגרת חקירה שהתנהלה נגד משה בחשד למתן שוחד והלבנת הון.
 
ההקלטה החשאית חשפה כיצד מסינג ניסה להוציא ממשה הודאה כי העביר כספי שוחד לשר התיירות לשעבר מטעם ישראל ביתנו סטס מיסז'ניקוב ולעובדי ציבור אחרים. מדובר בתיק פלילי הקשור לפרשת השחיתות במסגרתה הועמדו לדין בכירים לשעבר של המפלגה, בהם סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום יו"ר מטה המפלגה לשעבר דאוד גודובסקי (שכבר נשלח לשבע שנות מאסר), ואחרים.
 
סיבה נוספת לסערה שעורר המינוי היא העובדה שמסינג אינו בעל דרגה המתאימה לתפקיד דובר צה"ל, כאשר במילואים הוא הועלה לדרגת סרן. עם מותחי הביקורת על המינוי נמנה, בין היתר, סגן הרמטכ"ל לשעבר ומי שהיה מועמד לתפקיד הרמטכ"ל, האלוף במיל. יאיר גולן.
 


 
גולן כתב בטוויטר: "כל דובר צה"ל ממלא שתי פונקציות: דובר צה"ל ודובר הרמטכ"ל. כל הרמטכ"לים בחרו באנשים שהיה בהם תמהיל מסוים בין שני התפקידים. המקרה של מסינג הוא בלתי סביר. 100 אחוז דובר הרמטכ"ל. דובר צה"ל מפקד על המערכת, צריך לבסס סמכות, לעורר השראה, לנהל מערכת, לבנות הכשרות. האם מסינג הוא האיש?"
 
במכתב שהעביר הבוקר לרמטכ"ל כוכבי, שבו הודיע על הסרת מועמדותו, מסינג כתב "ניאותי לקחת על עצמי את תפקיד גובר צה"ל אותו הצעת לי, על אף שבמישור המקצועי והאישי לא היה חסר לי דבר, ורוויתי סיפוק מקצועי ורווחה כלכלית במסלול קידום גלובלי. ידענו, משפחתי ואני, שבהחלטה לוותר על חיי נוחות, אנו משלמים מחיר אנושי וכלכלי לא פשוט, אך הערך המוביל אותו תמיד הוא אחר.
 
"סביב הודעת המינוי שלי החל מחול שדים פרוע, בשקרים ומניפולציות שניסו לפגוע בשמי הטוב ובמניעיי. לא יכולתי, ואינני מוכן, לעמוד מנגד הניסיונות הללו שנועדו לפגוע בי, בבני משפחתי, ברמטכ"ל וממוסד דובר צה"ל, רק בשל הסכמתי ליטול על עצמי תפקיד ממלכתי. לשמחתי, תוך זמן קצר עמדה מאחורי מערכת אכיפת החוק והבהירה שגם במקרה בו ניסו להטיל דופי בי ובמוטיבציות שלי – הייתי אזרח שומר חוק הראוי להערכה על מעשיו (…) פעולותי מוכיחות שאני מוכן להקריב הקרבה אישית בכדי לשרת את האינטרס הציבורי ולהיטיב עם החברה הישראלית ושלטון החוק.
 
"כמוך, אני משוכנע ביכולתי לבצע את תפקיד דובר צה"ל בהצלחה רבה ולהתמודד עם האתגרים האדירים שהוא מביא איתו. אני מלא תודה והערכה למאות פקודים, מפקדים קולגות ועמיתים בכירים מכל שדות הפעילות בחברה הישראלית שביטאו את דעתם מעל כל במה אפשרית. חטיבת דובר צה"ל היתה לביתי המקצועי השני לאור כל השנים, והיא אכן ראויה לפיקודו של אדם שמכיר אותה מקרוב על כל מרכיביה. המסר של חייל שהתגייס לשרת ביחידה כמש"ק דוברות והופך ברבות הימים לראש המערך, הפיח תקווה ואווה בחטיבה.
 
"עתה אני מבקש לשוב ולהוכיח עד כמה יקרה לי המדינה, ועד כמה חשוב לי צה"ל. במשך שני עשורים המוניטין האישי והמקצועי שלי הולך לפני ומעולם לא דבק בו רבב, ואני ער לכך שגורמים בעלי מניעים זרים משרבבים אותי בזדון לשיח ערכי שנוי במחלוקת על גבו של צה"ל והמינוי הממלכתי אותו ייעדת לי. אינני האדם הראשון שחווה זאת נוכח ההצעה לתפקיד ציבורי, ואין לי על כוונה להשלים עם זה.
על בסיס אותו סולם ערכים שהכווין אותי בכל פעולותי עד כה, ועל אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי האישית או בזו של מי מקרוביי, אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ"ל או כלפי צה"ל. על כן, אני מבקש ממך לבטל את המינוי ולאפשר לי לחיזור לחיי המגוונים והמעצימים אותם אני אוהב במסגרת עבודתי בצ'ק פוינט, ולספק לאשתי ולילדיי את החיים המשפחתיים השלווים להם הם ראויים מכל.
 
"אני בטוח שאמשיך למצוא דרכים לבטא את אהבתי לצה"ל ולארץ הזו. אני נכון להמשיך לתרום ולסייע לצה"ל ולחטיבת דובר צה"ל,ומאחל לך הצלחה גדולה במשימות והאתגרים האדירים שניצבים בפניך כראש המטה הכללי".
 
מדובר צה"ל נמסר: "מר גיל מסינג פנה הבוקר לראש המטה הכללי, רב אלוף אביב כוכבי, וביקש לבטל את ההחלטה בנוגע למינויו לתפקיד דובר צה"ל. הרמטכ"ל ציין כי מר מסינג נבחר לתפקיד לאור היותו אדם ערכי ביותר, בעל ניסיון מקצועי רב ומגוון ואיש מקצוע מן המעלה הראשונה. מר מסינג ויתר על משרה נחשקת במגזר הפרטי לטובת חזרתו לצה"ל. הרמטכ"ל הוסיף שניסיונו הרב ויכולותיו של מר מסינג יכלו לתרום רבות לצה"ל ולמערך הדוברות וכי הוא מקווה שגם בעתיד ימשיך מר מסינג ויתרום מניסיונו ומקצועיותו לצה"ל".

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.