728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

להסיר את עננת אי-הוודאות

להסיר את עננת אי-הוודאות
גולן יוכפז, מנכ"ל חדשות 13.צילום: יח"צ

יו"ר דירקטוריון חדשות 13 במסר לעובדים, בעקבות הידיעות על האפשרות שהמנכ"ל גולן יוכפז יסיים את תפקידו: אני פועלת לכך שהוא ימשיך להוביל את החברה

"אני פועלת לכך שגולן יוכפז ימשיך לנהל את החברה". כך כותבת היום (רביעי) יו"ר הדירקטוריון של חדשות 13, זהר קדמון, לעובדי החברה ומנהליה, בעקבות הידיעות שהתפרסמו אתמול ולפיהן יוכפז, המכהן כמנכ"ל החברה בשש השנים האחרונות, עשוי לסיים בקרוב את תפקידו על רקע חילוקי דיעות עם בעלי המניות.
 

את הידיעה פרסם אתמול לראשונה רן בוקר מ-ynet ובעקבותיה פרצה סערה במסדרונות רשת 13 ומחוצה לה, שלוותה בתחושות של אי ודאות בקרב עובדים לא מעטים בערוץ. הללו חוששים שאם אכן תתממש תכניתם של בעלי החברה לפטר את יוכפז, לעובדים רבים אחרים צפוי גורל דומה. בוקר פרסם היום בטוויטר את מכתבה של יו"ר דירקטוריון לאנשי החברה.
 
הרקע לאפשרות שיוכפז יסיים את תפקידו היא, לפי דברי מקורבים לבעלי המניות, אי שביעות רצון מהביצועים שמציגה חברת החדשות מאז מיזוג ערוץ עשר עם רשת בתחילת 2019, דבר המתבטא ברייטינג נמוך יותר של רשת לעומת המתחרה קשת 12. ואולם עיתונאים בחברה טוענים מנגד, כי גם אם הרייטינג נמוך לעומת זה של קשת 12 -הפערים הולכים ומצטמצמים, וכי הנושאים המועלים בחדשות 13 הם בעלי חשיבות ציבורית רבה.
 
עם זאת, הידיעה עוררה תמיהה מכיוון שרק לאחרונה אישר הדירקטוריון פה אחד את הארכת כהונתו של יוכפז למשך חמש שנים נוספות. יוכפז אף דחה את הצעת ועדת האיתור של תאגיד כאן להתמודד על תפקיד מנכ"ל כאן. הידיעה גם גרמה לתגובות תמיכה ביוכפז ברשתות החברתיות מצד עשרות עיתונאים בחברה.

 
לדברי קדמון, "גם אני הופתעתי והתאכזבתי מאוד כאשר שמעתי על כוונות להחליף את גולן בתפקידו, לאחר שבמהלך שש וחצי שנות כהונתו כמנכ"ל הוא הצליח להביא את החברה, יחד אתכם, לשעתה היפה ביותר. לא בכדי החליט דירקטוריון החדשות, פה אחד, לפני כשנה, להאריך את כהונתו ולא בכדי עשינו מאמץ שיישאר בתפקידו בחודשים האחרונים גם כשהוצעו לו הצעות עבודה אחרות".
 
עוד היא כותבת כי "לאורך כל השנים שבהן מכהן גולן כמנכ"ל, הצלחנו לשקם את החברה, להעביר אותה בין כל שדות המוקשים ההישרדותיים והרגולטוריים, ולהביא אותה לשורת הישגים עיתונאיים וטלוויזיוניים משמעותיים ביותר, כשהפערים בינינו לבין המתחרים הולכים ומצטמצמים, גם בחודשים האחרונים שלאחר המיזוג.
 
"חשוב לי שתדעו כי אני מעריכה מאוד את התוצאות שאליהן הגיעה חדשות עשר ואח"כ חדשות 13, ומאמינה כי החברה תמשיך לחזק את ביצועיה ולהפגין את הצלחתה העיתונאית המוכרת והמוכחת, לצד ובזכות החופש העיתונאי שגולן מקפיד לשמור עליו מכל משמר.
 
"אני מודעת היטב לחשיבותה של יציבות החברה בשעה זו ואני פועלת לכך שעננת אי הוודאות תוסר במהרה, כך שגולן ימשיך להוביל את החברה. אמשיך לעדכן בכל עניין. עד אז, חשוב שכמו בטלטלות קודמות, תמשיכו לעבוד ולעשות את המיטב כפי שאתם עושים תמיד".
 
מכתבה של קדמון נועד להרגיע את הרוחות בחברה. יש לציין כי עמדתה של קדמון נגד פיטוריו של יוכפז, עשויה להקשות על המהלך לפיטוריו של יופז, מכיוון שמהלך זה מחייב רוב מיוחד של 75% מחברי הדירקטוריון ולכך דרושים לבעלי המניות גם נציגי הציבור בגוף זה, ואלה מתנגדים לפיטוריו של יוכפז.
 
 

 


 


 

 

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.