728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

גבולות המחאה

גבולות המחאה
עו"ד ברק כהן, "באים לבנקאים".צילום: Orsharabi01, CC BY-SA 4.0

"באים לבנקאים": אושר הסדר הטיעון עם עו"ד ברק כהן, איליה מרשק ומשה מנקין והם הורשעו בפגיעה בפרטיותה של מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח

בית משפט השלום בתל אישר הבוקר (רביעי) את הסדר הטיעון עם שלושת הפעילים החברתיים מהקבוצה "באים לבנקאים" – עו"ד ברק כהן, איליה מרשק ומשה מנקין – והשופט שמואל מלמד הרשיע אותם בפגיעה בפרטיותה של מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח, בעוד שסעיפי אישום נוספים שהוגשו נגדם בתחילה הוסרו מכתב האישום המתוקן. כתבי האישום נגד ארבעה פעילים נוספים – ערן ורד, יגאל רמב"ם, אילן פלד ואמנון פורת – נמחקו.
 
בדיון הבוקר אמרה נציגת הפרקליטות ש"ככל שמדיניות הפרקליטות הינה כי אין להטריד נושא משרה בביתו והגעה לביתו של נושא משרה, ואף לצרכי מחאה, אינה מותרת אלא במקומות שבית המשפט מתיר. מכאן גם נכלל בהסדר צו למניעת הטרדה מאיימת.."
 
על פי כתב האישום המתוקן, בו הודו הנאשמים במסגרת הסדר טיעון, סמוך לאוקטובר 2014, החליטו כהן ואחרים לפעול נגד מנכ"ל בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, ובני משפחתה. לשם כך, הפעיל כהן דף בפייסבוק ואתר באינטרנט בשם "באים לבנקאים", על מנת שאלו ישמשו כפלטפורמה ליצירת קשר עם פעילים אפשריים לצורך הוצאת המאבק אל הפועל. בתקופה הרלוונטית לכתב האישום, למדה בתה הבכורה של רוסק עמינוח, ילידת 1997, בבית ספר תיכון ברמת השרון.
 
ב- 7.12.14 בשעה 21:30 לערך, הגיעו הנאשמים ואחרים שזהותם אינה ידועה, סמוך לביתה של רוסק עמינח, באופן שהיה עלול להטריד אותה ואת בני משפחתה. סמוך לכך, פיזרו הנאשמים עשרות כרזות באזור – ברחובות, על גבי שמשות כלי רכב ובחצר בית הספר עם תמונתה של רוסק עמינח והכיתוב שלפיו בתה " לא אשמה שאמא פושעת", שכהן היה אחראי על הכנתן מבעוד מועד.
 
על רקע פנייה מטעם נציג הבנק לאביו של כהן להימנע מלערב את בנותיה של רוסק עמינח בפעולות בהן נוקטים הוא ואחרים, ב- 2.1.15, או סמוך לכך, פרסם כהן באינטרנט סרטון וידיאו הממוען לרוסק עמינח ולראשי המערכת הבנקאית, ובו נראה ונשמע כהן כשהוא מבהיר, כי באם המערכת הבנקאית לא תחדל תוך 30 ימים מלנקוט בהליכי הוצאה לפועל נגד ילדיהם של חייבים שונים, הוא ינצל מה שכינה "נקודות תורפה" כנגד רוסק עמינח במאבק אותו הוא מנהל.
 
בחלוף כ-30 יום, ומשפנייתו לבנק לא נענתה, התייצב כהן ב- 12.2.15 ביחד עם אחר שזהותו אינה ידועה, ליד התיכון בשעה שהתקיימו במקום לימודים ובעת שבתה של רוסק עמינח למדה בבית הספר. כהן החל לקרוא קריאות באמצעות מגפון בגנותה של רוסק עמינח, באופן שעלול להטריד את רוסק עמינוח ובתה, בעוד האחר תיעד האירוע באמצעות וידיאו ובכך פגע בפרטיותן. בהמשך, פרסמו כהן ומרשק את תיעוד הווידיאו באינטרנט, באופן שבו יש להטריד ולפגוע בפרטיותה של רוסק עמינוח ומקורביה.
 
בהמשך התחקה כהן, במועדים שונים, אחר רוסק עמינוח ומקורביה, באופן שעלול להטריד, באמצעות שיחות טלפוניות שתועדו והופצו ברשת האינטרנט – תוך פגיעה בפרטיותה.
 
כאמור, על פי הסדר הטיעון, יוטל על הנאשמים בהסכמתם צו הרחקה למניעת הטרדה מאיימת מביתה של רוסק עמינוח למשך שנה.
 
ההסדר אינו כולל הסכמה לעניין העונש.
 
עו"ד ברק כהן אמר היום בבית המשפט כי הוא "מודה בכתב האישום המתוקן, וכי הוא "מסכים להסדר, לרבות החתימה על אותו צו למניעת הטרדה מאיימת". עו"ד כהן ביקש לומר כי הוא "מבין שעמדת המדינה היא כי מימוש חופש ביטוי פוליטי בסמוך לבתי מגורים היא עניין לא רצוי", אך הדגיש כי "העמדה הזאת לא רלוונטית לענייננו".
 

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

  • ערן ורד
    31 במאי 2019 @ 11:17 am, 11:17 am

    עלק "עיתונות"… לוקחים מילה במילה את ההודעה של הפרקליטות ועושים ממנה כתבה בלי לבדוק ולבחון את הפרטים לעומק… זו לא עיתונות, זה קופי פייסט

    הגב

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.