728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

לא התנצל, ישוב לשדר

לא התנצל, ישוב לשדר
צחק נוי.צילום: רוני בן ארי CC BY-SA 4.0

ד"ר יצחק נוי שהושעה לשבוע לאחר שאמר בשידור כי "הבדואים הם רוצחים ממדרגה ראשונה", ישוב לשדר את תכניתו "שבת עולמית" ברשת ב'

השדר הוותיק יצחק נוי (77) ישוב לשדר בשבת הקרובה את תוכניתו "שבת עולמית" ברשת ב' של קול ישראל, לאחר השעייה שנמשכה כשבוע ימים בלבד. זאת אישר היום (רביעי) מנכ"ל תאגיד השידור, אלדד קובלנץ.
 
מדבריו של קובלנץ גם עולה כי נוי לא התנצל עד כה על הדברים הקשים שאמר בשידור חי, ושבגינם החליטה הנהלת תאגיד השידור להשעותו. הנהלת התאגיד הסתפקה בשיחת שערכה עם נוי במסגרת ההודעה שנמסרה לו על השעייתו, בה הובהר לו כי דבריו נמצאו כלא ראויים לפי התקנון האתי של חטיבת החדשות. עם זאת, ייתכן כי הוא יתנצל בפתח השידור הקרוב.
 
השידור בגינו הוחלט להשעות את נוי עסק בבדואים. נוי עורר סערה לאחר שבמסגרת התכנית, בה אירח מומחים, הוא כינה את הבדואים "רוצחים ממדרגה ראשונה".
 
בתכנית מיוחדת ששודרה בחג השבועות האחרון, אמר נוי למומחה שהתארח בתכנית: "אני רוצה לשאול שאלה קצת יותר קשה. חלק מהישראלים – חלק לא קטן – אחוז פאניקה בדרגה זו או אחרת, כשהוא שומע על בדואים. הבדואים ידועים גם, ואי אפשר להסתיר את העובדות האלה, כרוצחים ממדרגה ראשונה. מה אתה יכול להגיד על זה?"
 
המומחה היה מופתע מהשאלה והגיב מיד: "רוצחים?!"
 
נוי המשיך באותו קו: "רוצחים! למשל, אותה קבוצה של נערים שיצאה לפטרה (בשנות ה-50 – ח"ב) ונרצחה על ידי בדואים, ואותו שבט שממנו יצאו והרגו בצנחנים, ואחר כך הצנחנים נקמו בהם. אז יכול להיות שהדברים האלה הם פנטזיה, או שיש להם גם רקע במציאות?"
 
גורם בתאגיד השידור העריך היום כי הנהלת רשת ב' לא הקדישה זמן לעסוק בפרשת האמירה של נוי בעיקר משום שמזה חודשיים אין מנהל לרשת, אחרי פרישתו של עומר בן רובי מהתפקיד. לדבריו, המערכת העדיפה לעסוק בפרשת דב גיל הר ומוטי גילת (שהפגינו יחס מלגלגל כלפי ראש הממשלה) בשידור בטלוויזיה מאשר בפרשת האמירה האומללה של נוי.
 

נוי, ד"ר להסטוריה, פרש לגמלאות מרשות השידור בסוף 2008, אך לאחר שפרש הוא ממשיך להגיש בימי שבת בבוקר את התוכנית "שבת עולמית", שבה הוא סוקר עיתונים שונים מהעולם, בעיקר בתחום החידושים הרפואיים והמדעיים, אך גם בנושאים מדינים -פוליטיים.
 
במארס 2017 הורחבה התכנית בהגשתו לשעתיים, כאשר בשעה הראשונה הוא מקיים דיון באולפן על תאריכים הסטוריים בעולם או בארץ, בהשתתפו שלושה מומחים בתחום. נוי חיבר ספרי נוער, אותם שידר בהמשכים בתכניות רדיו לילדים ולנוער.

2 תגובות

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

2 תגובות

 • מירי עינת
  4 ביולי 2019 @ 7:14 pm, 7:14 pm

  חבל על השבוע שבו לא שודרה התכנית. אבל טוב שיצחק נוי ישוב לשדר את שתי תכניותיו המרתקות . התכנית הראשונה בשבת בבוקר היא בעלת חשיבות ראשונה במעלה כי בה יצחק נוי מעלה ארועים הסטוריים חשובים. בתכנית זו מרבית המרואינים קשורים לנושאים באופן אישי ויצחק נוי מאפשר להם להציג את הארועים מנקודת מבטם הייחודית. התכניות מרתקות ומעשירות.
  התכנית השניה מהנה לא פחות ואליה אני מכורה מזה שנים רבות.
  הסערה על הבדואים היא סערה בכוס מים. דברים שהוצאו מהקשרם. יצחק נוי רחוק מגזענות כרחוק מזרח ממערב. תכניותיו מחנכות לערכים של ליברליות ושייון בין המינים ובין הגזעים.

  הגב
 • שרונה
  6 ביולי 2019 @ 9:50 am, 9:50 am

  אין כבר חופש עיתונות בארץ. אסור להגיד מה שחושבים על נתניהו ואפילו לא לשאול שאלות טריוויליות.התנהלותה הדיקטטורית של רשות השידור עוברת כול גבול. מי שם את הרשות לשומרת המוסר? ויותר מכך מי קובע מהם הגבולות? אדם אחד ברשות השידור, עושה דברו של נתניהו?

  הגב

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.