728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

"בגידה באמון הציבור"

"בגידה באמון הציבור"
"חשיפת הנשק" המפוברקת בביתו של סאמר סלימאן, תושב עיסאוויה - מתוך הסדרה "מחוז ירושלים".צילום מסך

בעקבות הפרסום כי המשטרה שתלה נשק בביתו של תושב עיסאוויה לצורך צילומי התכנית "מחוז ירושלים" הפסיק תאגיד השידור את ההתקשרות עם "קודה תקשורת"

בעקבות הפרסום שלשום של ניר חסון בעיתון "הארץ", כי המשטרה שתלה נשק בביתו של סאמר סלימאן, תושב עיסאוויה, לצורך צילומי סדרת הטלוויזיה "מחוז ירושלים" ששודרה בערוץ "כאן" 11, החליטה היום (חמישי) מועצת תאגיד השידור הציבורי להפסיק לאלתר את ההתקשרות עם חברת "קודה תקשורת", בבעלותו של רם לנדס, שהפיקה את סדרת הדוקו.
 

בהודעה שפרסם התאגיד נאמר: "מדובר בהתנהלות בזויה, שנוגדת לחלוטין את האחריות המוטלת על השידור הציבורי ועל העובדים בו. זו בגידה באימון הציבור ובאימון התאגיד בחברת ההפקה".
 

בתאגיד אמרו עוד כי "אין מקום ואין כל סובלנות לשקרים לציבור ולהפללת אנשים חפים מפשע – יידע כל מי שעובד למען השידור הציבורי כי עליו להתייחס ביראת קודש לכללי האתיקה".
 

הסדרה "מחוז ירושלים", שהופקה בשיתוף פעולה עם המשטרה, היא מעין המשך לסדרה "כחולים" ששודרה בעבר ומתמקדת במעקב אחר שוטרים ביחידות שונות ובהן המודיעין, הבילוש, יס"מ ומשמר הגבול במחוז ירושלים.
 

כפי שחשף עיתון "הארץ" בתחילת השבוע, במהלך צילומי הסדרה, דאגו מפיקי הסדרה, שזכתה לשיעור צפייה גבוהים יחסית למקובל בערוץ 11, להשתיל נשק צה"לי בביתו של תושב עיסאוויה, באופן שבסדרה השוטרים "מוצאים" את הנשק "מוחבא" במרתף הבית. האירוע שודר בפרק התשיעי של הסדרה. במהלך השידור אף אומר אחד השוטרים כי "בית משפחת סלימאן בעיסאוויה בנוי כמו מינהרה שלא היתה מביישת את החפירות בעזה". לאחר מכן השוטרים נראים עוזבים את השכונה.
 

מפיקי הסדרה טרחו אמנם לטשטש את בני המשפחה שבביתם נמצא, כביכול, הנשק הצה"לי, כדי לא לגרום לפגיעה בהם מצד גורמים פלסטיניים, אולם שכניו של סלימאן זיהו אותו וכעת הוא חושש כי יחשבו שהוא מסייע לשב"כ ולמשטרה. אתמול (רביעי) הגיש סלימאן תלונה במח"ש על פגיעה בפרטיותו ובשמו הטוב, בטענה שהמשטרה השתמשה לרעה בסמכותה והיתה שותפה לבידוי ראיות.
 

בעקבות חשיפת המעשה, המשטרה התנצלה בפני בעל הבית על האירוע והפרק הוסר מאתר כאן 11. לאחר מכן התברר שהיו כמה אירועים נוספים המעלים חשד לכאורה, "לטיפול" של ההפקה בחומרים ששודרו, בין השאר הוספת קולות רקע מבוימים בעת מעצרו של מפגין חרדי בירושלים וכן פברוק של מציאת סמים בשקית שכלל לא הכילה סמים.
 

בעקבות חשש מפני זיופים נוספים, הסירה הנהלת התאגיד את כל פרקי הסדרה מכל הפלטפורמות וכל הסצנות שהופיעו בה נבדקות מחדש ובמקביל המשטרה פתחה בבדיקה. המשטרה בודקת גם את האירועים שקדמו לפשיטה על בית משפחת סלימאן.
 

אתמול הודיעו בקודה תקשורת במכתב ששלחה החברה לתאגיד כי הם "מתייחסים במלוא החומרה לממצאים שעלו. מדובר בטעות בשיקול הדעת. קודה לוקחת אחריות על הצד שלה בטעות הקשה הזאת, ואנחנו מתנצלים בפני כל מי שנפגע". החברה הודיעה כי היא בודקת שלושה קטעים נוספים בסדרה, שייתכן שכללו שתילת ראיות.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.