728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

איום בתביעה – והתנצלות

איום בתביעה – והתנצלות
רם לנדס.צילום מוך פייסבוק

"קודה תקשורת" מאיימת לתבוע את תאגיד השידור בעקבות ההחלטה להפסיק את ההתקשרות עמה. בה בעת, הבעלים של קודה, רם לנדס, מבקש את סליחת הצופים

חברת ההפקות קודה תקשורת פותחת במאבק משפטי כנגד תאגיד השידור הציבורי "כאן". המהלך של החברה, בבעלותו של רם לנדס, מגיע לאחר שתאגיד השידור שהחליט להפסיק את ההתקשרות עמה בעקבות פרשת הצילום המבויים בביתו של אזרח עיסאוויה, שבו נראים שוטרים עורכים חיפוש בביתו של תושב עיסאוויה ו"מגלים" בו נשק ש"הוחבא".
 
לאחר שידור האירוע, במסגרת הפרק התשיעי בסדרת הדוקו – ריאליטי "מחוז ירושלים", חשף בשבוע שעבר העיתונאי ניר חסון מ"הארץ" כי מדובר למעשה בתרמית: הנשק שהתגלה בביתו של התושב, סאמר סולמאן הושתל מראש ביוזמת ההפקה, כדי ש"יתגלה" במסגרת השידור. התאגיד גם החליט להפסיק את הקרנת הסדרה, לנוכח ההד הציבורי השלילי שעוררה הפרשה.
 
במכתב התראה שקודה שיגרה היום (שני) לתאגיד השידור היא דורשת ממנו להמשיך בהכנות לשידורן של תכניות אחרות שקודה תקשורת אמורה להפיק עבור התאגיד ובהן תכניתו של גיא זוהר "מהצד השני", שירדה מהאוויר בעקבות החלטת התאגיד לבטל את שיתוף הפעולה עם קודה תקשורת. כן מבקשת החברה לקיים בירור משותף עם הנהלת התאגיד במטרה להסדיר את המחלוקות בעניין פרשת צילומי הסדרה "מחוז ירושלים", "כדי לעצור את כדור השלג המתגלגל". החברה מאיימת לנקוט בהליכים משפטיים נגד התאגיד אם היא לא תגיע עמו להסכמה בנושא.
 

במכתב ששלחה החברה באמצעות משרד עורכי הדין הורוביץ אבן אוזן, טוענת קודה כי ראשי תאגיד השידור הציבורי היו מודעים לצילומי הסדרה ואישרו אותם באופן פעיל. "הפרסום המגמתי והמשמיץ מהווה פגיעה קשה ביותר, בוטה ובלתי מידתית בעליל במוניטין רב השנים של קודה תקשורת, בעובדיה ובצדדים שלישיים שעובדים עמה ומסב לה נזקים עצומים, כספיים ואחרים", כותבים באי כוחה של החברה למנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ. "בכוונת מרשתנו לבוא חשבון עם התאגיד על כל נזקיה וכן עם מי שבמעשיו או מחדליו גרם ביודעין משיקולים זרים ופסולים ובשוויון נפש, לנזקים אלה".
 
לטענת באי כוח החברה, "על התאגיד לבצע לכל הפחות בדיקה מעמיקה ועניינית של העובדות הנסיבות האירוע ולשמוע את עמדת כל המעורבים בטרם יחרוץ דין ויגיע למסקנות פזיזות וחסרות כל בסיס". לדבריהם, "תמוה שהתאגיד נמנע מלבדוק את עצמו, שכן הוא שותף מלא להליך הבימוי והשחזור (של שתילת הנשק ו"מציאתו" – ח"ב) שנעשו על בסיס פעילות משטרתית אמיתית".
 

מתאגיד השידור הציבורי נמסר בתגובה: "כנראה שבקודה תקשורת היטשטשו לגמרי הגבולות בין המציאות לאילוסטרציה. אחרי שהודו ואף התנצלו בפני אזרחי ישראל והתאגיד, הם בוחרים שוב באי אמירת אמת".
 
בה בעת, רם לנדס, הבעלים של קודה תקשורת, כתב הבוקר (שני) בפוסט בפייסבוק כי הוא אישית "לוקח על עצמו את האחריות ומבקש סליחה מהצופים ומכל מי שנפגע מצילומי הסדרה ומהשידור שלה".

 

אני אישית, רם לנדס, הבעלים של קודה תקשורת לוקח על עצמי את האחריות ומבקש סליחה.
מהצופים, מכל מי שנפגע מצילומי הסדרה…

פורסם על ידי ‏‎Ram Landes‎‏ ב- יום שני, 12 באוגוסט 2019

 

"אני כותב את הדברים האלה אחרי ימים ולילות של צום, תענית וחשבון נפש מייסר, ובניגוד לדעתם של כל עורכי הדין ויועצי התקשורת. כאדם שמאמין בכבוד האדם, כל אדם, קיבלתי שיעור שנצרב בנשמתי ומשנה את מסלול חיי. אני יודע שיש סיבה לשיעור הזה, ומקווה שהיא תופיע בפני בהמשך".
 

לנדס מנסה בפוסט להסביר את האירוע: "אני חושב שהתאהבנו בחבורה של נשים וגברים,אנושיים, רגישים וקשוחים, שעושים כל כך הרבה ומשתכרים כל כך מעט לטובת הביטחון שלנו, מבלי לקבל שום אהדה ציבורית. רצינו לספר את סיפורם באופן העוצמתי והמרגש ביותר. נסחפנו".
 

הוא מסכם באומרו כי "יש בפני מסע ארוך. בני אדם נפגעו. כרגע זה הזמן לנגיד רק מילה אחת: סליחה!".

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.