728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

הלצה שלא במקומה

הלצה שלא במקומה
עודד בן עמי ואמנון אברמוביץ' בשידור אתמול.צילום מסך

מנכ"ל חדשות 12 הבהיר לעיתונאים אמנון אברמוביץ' ועודד בן עמי שאין מקום לביטוי "בעגלא ובזמן קריב" שהשמיעו אתמול בהקשר לסיום כהונתו של ראש הממשלה נתניהו

מנכ"ל חברת חדשות 12, אבי וייס, הבהיר היום לפרשן אמנון אברמוביץ' ולמגיש התכנית "שש עם" עודד בן עמי, שאין מקום להלצות מהסוג שהשמיעו השניים כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו, אתמול (יום רביעי) בתוכניתו של בן עמי.
 

ההתבטאויות של אברמוביץ' ושל עודד בן עמי בתוכנית, שנאמרו בארמית ובהקשר לסיום כהונתו של נתניהו, נלקחו מתפילת קדיש והן גררו תגובות רבות ברשתות החברתיות ולגל של מאות פניות לנציבות תלונות הציבור ברשות השניה.
 

ראש הממשלה נתניהו הגיב בזעם על דבריהם של השניים. "אמנון אברמוביץ' ועודד בן עמי אפילו לא מנסים להסתיר את שנאתם לראש הממשלה נתניהו – ואומרים עליו קדיש בשידור חי. תארו לכם מה היה קורה אם מישהו מהימין היה אומר קדיש על אחד ממנהיגי השמאל. אפילו בושה כבר אין להם". שר התקשורת דודי אמסלם, פנה היום ליו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, יוליה שמאלוב, כי שתעדכן אותו לגבי אופן טיפולה בפרשה.
 

דבריהם של אברמוביץ' ובן עמי נאמרו במסגרת שיחתם של השניים על בכירים בליכוד שרואים את עצמם מועמדים לרשת את נתניהו, לכשיפרוש. "כל מי שמודיע כי הוא מתמודד לאחר עידן נתניהו, היה רוצה לראות שעידן זה מגיע אל קיצו", אמר אברמוביץ', ובתגובה אמר בן עמי: " בעגלא ובזמן קריב – אתה אומר". על כך ענה אברמוביץ: "בעגלא ובזמן קריב ואימרו אמן". הביטוי "בעגלה ובזמן קריב" מתייחס למהירות שמקווים לראות בה את ימות המשיח.
 

במכתבו לשמאלוב, כתב שר התקשורת אמסלם כי "הדברים החמורים והנלוזים שנאמרו על ידי אברמוביץ' ובן עמי, הלעג והזלזול כלפי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, האיחולים לסוף דרכו ושיא השיאים – ההספד עליו ואמירת הקדיש – הם חציית קו אדום תחת חדשה ומדאיגה אליה צונח גוף תקשורת בישראל".
 

אברמוביץ' ובן עמי, התייחסו היום לתגובות שעוררו דבריהם וטענו שהדברים הוצאו מהקשרם וכי נעשתה עליהם מניפולציה. אברמוביץ' אמר בשיחה עם אילנה דיין בגלי צה"ל שכוונתו לא היתה מה שייחסו לו גורמים פוליטיים מסוימים. הוא הוסיף: " צופים דתיים רבים אמרו לי: 'יוצרים עליכם מניפולציה שקרית'. בעגלא ובזמן קריב זה ביטוי שגור בתפילה לדבר שמבקשים שיקרה בקרוב, לא לקדיש יתום".
 

בן עמי פרסם הבהרה בחשבון הטוויטר שלו, בו כתב כי "בעקבות התגובות לדבריי בתכניתי אמש, אני מבהיר כי סיכמתי את דבריו של אמנון אברמוביץ', שאמר כי ייתכן שיש מי שמעוניינים שהעידן שאחרי נתניהו יבוא במהרה, במילים 'בעגלא ובזמן קריב', שהן תרגום דבריו של אמנון בארמית. כל פרשנות אחרת לאמירה זו אינה במקומה, ולא ראוי לייחס לי כוונות נסתרות. אני מאחל לראש הממשלה בריאות טובה ואריכות ימים".
 
"השיח שהתפתח בין הפרשן הפוליטי של חדשות 12 אמנון אברמוביץ' והמראיין עודד בן עמי ראוי לכל גינוי ציבורי. מדובר בהתבטאות חמורה ביותר, שלא לומר מבישה, שאין לה מקום", אמרה היום יו"ר הרשות השניה לטלוויזיה ורדיו יוליה שמאלוב.
 
"הגם שלטענתם לא התכוונו, אין מקום לאמירות מעין אלה, מכיוון שמהשיח עלול היה להשתמע שהם מייחלים למותו של ראש הממשלה. זו דוגמה מובהקת למצב בו אנשי תקשורת בולטים מעניקים לגיטימציה לאלימות. ההתבטאויות הללו פוגעות במעמדה של התקשורת הישראלית ובאמון שהציבור רוחש לה.
 
"במקום למצוא את עצמם בכל פעם מסבירים ומתנצלים כאילו לא הובנו כהלכה, אני מצפה מבכירי התקשורת הישראלית לשקול בכובד-ראש כל מילה או התבטאות נגד כל צד במפה הפוליטית. השיחה אתמול משמשת כנשק אל מול מי שטוען כי התקשורת הישראלית סובלת מהטיה פוליטית, סיקור חד-צדדי והיעדר דעות".
 
לדברי שמאלוב, ברשות השנייה שוקלים לפתוח בהליכי הפרה אל מול קשת ואל מול חברת החדשות, בעקבות המקרה.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.