728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

מגבלות שכר

מגבלות שכר
מייקל בלומברג בראיון ב-CBSצילום מסך

מייקל בלומברג, המתמודד בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית לבחירות לנשיאות ארצות הברית, מגן על האיסור שהטיל עיתונאיו ב"בלומברג ניוז", לחקור ולדווח עליו ועל מתמודדים דמוקרטיים אחרים

המיליארדר וראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג, שהודיע בחודש שעבר באופן רשמי כי יתמודד בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית לבחירות לנשיאות ארצות הברית, הגן ביום שישי בראיון לעיתונאית גייל קינג ב-CBS, על האיסור שהטיל בסמוך להכרזתו על עיתונאיו בכלי התקשורת שייסד – "בלומברג ניוז", לחקור ולדווח על פעילותו וענייניו הפיננסיים או לעשות כן בכל הקשור למתמודדים דמוקרטיים אחרים.
 
ההוראה הזו לא חלה על חקירה ודיווח על נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ.
 
האיגוד המייצג את עיתונאי בלומברג תקף את ההחלטה וכינה אותה "מאמץ להשתיק את עיתונאי החברה". בהודעת האיגוד נאמר כי הם סבורים כי : " לא רק שיש לאפשר לעיתונאים – אלא יש לעודד אותם – לכסות ביסודיות את כל המועמדים, כפי שהמקצוע דורש, באחת ממערכות הבחירות החשובות בהיסטוריה המודרנית".
 


 
במקביל, הודיע הקמפיין לנשיאות של דונלד טראמפ כי לא יאפשר גישה לאף עיתונאי מבלומברג ניוז לצורך כיסוי הקמפיין.
 


 
בלומברג אמר ל- CBS. כי העיתונאים שלו "מקבלים משכורת. אבל עם תשלומי המשכורת שלך מגיעות כמה מגבלות ואחריות".
 
לטענתו, אנשים אמרו לו, "איך אתה יכול לחקור את עצמך?", והוא השיב שהוא לא חושב שהוא יכול. הוא ציין כי "מנויי בלומברג ניוז מקבלים גישה לחדשות אודות הקמפיין לנשיאות גם מהניו יורק טיימס, וושינגטון פוסט וול סטריט ג'ורנל".

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.