728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

כונתה שקרנית – ותפוצה

כונתה שקרנית – ותפוצה
גיא פלג. צילום: אודי פורטל

התקבלה באופן חלקי תביעת לשון הרע שהגישה עורכת דין שייצגה את המתלוננת בפרשת בוכריס נגד העיתונאי גיא פלג. חוייב לפצותה בלמעלה מ-20 אלף שקל

גיא פלג, כתב המשפט של חדשות 12, יפצה בסכום של למעלה מ-20 אלף שקל את עורכת הדין אביטל בן-נון, שייצגה את המתלוננת נגד תא"ל(מיל.) אופק בוכריס. כך קבע בשבוע שעבר בית משפט השלום בחיפה.
 
התלונה למצ"ח נגד בוכריס עסקה בעבירות מין שהוא ביצע בחיילת ששירתה תחת פיקודו. בעקבות זאת הוגש נגד בוכריס כתב אישום בגין מעשה אינוס ומעשי סדום. ב-2016 הוא הורשע בהסדר טיעון שבמסגרתו הודה בהתנהגות שאינה הולמת ובבעילה אסורה בהסכמה והוא נידון לתשעה חודשי מאסר על תנאי והורד לדרגת אלוף-משנה.
 
בתביעה שהגישה עו"ד בן נון נגד פלג, באמצעות עו"ד יואל גולדברג, היא ביקשה מבית המשפט לפסוק לזכותה פיצוי בסך 300 אלף שקל. לטענתה, במסגרת ייצוג המתלוננת, בעצה אחת עם בני משפחתה, נקבע שהתובעת תהיה אחראית לקשר עם ערוצי הטלוויזיה 10 ו-1 (לימים ערוץ 13 ותאגיד השידור הציבורי) ועו"ד אחרת, בהר כהן תהיה אחראית לקשר עם ערוץ 2 (כיום ערוץ 12 ) ויתר כלי התקשורת. בהמשך אסר אביה של המתלוננת על עו"ד בהר כהן להיות בקשר עם כלי התקשורת והעביר לתובעת את מלוא האחריות בנדון.
 
לטענת עו"ד בן-נון, ב-30 בנובמבר 2016 היא נענתה לפניית ערוץ 10 והתראיינה לתוכניתו של רפי רשף. לאחר שידור הראיון פנה אליה גיא פלג בהודעת טקסט שהכילה ביטויים כגון "שקרייך רבים ומביכים" ו"שקרנית קטנה ועלובה". במקביל, כך נטען בתביעה, פנה פלג לאביה של המתלוננת בהודעה כתובה שבה, בין היתר, הצביע על "שלל שקריה והמניפולציות שעורכת הדין שלכם הפעילה".
 
לפי הנטען, בהמשך, גם בתכניתה של יעל דן בגל"צ, גיא פלג, שעלה לשידור בעקבות ראיון עימה, אמר בין היתר על עו"ד בן-נון: "אכן קראתי לה שקרנית ואני חוזר וקורא לה שקרנית, ולא בכדי להשיג ראיון איתה, אלא בכדי לעשות את עבודתי כמו שצריך". במקום אחר בשיחה עמו אמר פלג: "אביטל בן-נון היא חברת ילדות שלי מחיפה. אני מרשה לעצמי כשאני כותב לה, אם אני סבור שהיא שקרנית, לקרוא לה שקרנית".
 
יעל דן: "ללכלך אותה באוזני הלקוח שלה ולאיים שאנחנו לא נשתף פעולה?"
 
פלג: "אשת הקשר בינינו, עורכת הדין אביטל בן-נון, מהתלת במערכת שלנו ולא בפעם הראשונה. יש לנו דוגמאות רבות… היא נתפסה בשקרים ולכן רציתי שאותו אב יידע שאני מזמין אותו להוסיף להיות עימי בקשר ישיר".
 
לטענת עו"ד בן-נון, ההודעה ששלח פלג לאביה של המתלוננת נגד בוכריס, בה כינה אותה שקרנית, הוציאה את דיבתה רעה. עוד היא טענה כי לאחר שאביה של המתלוננת הדיר את עו"ד בהר כהן מכל קשר עם כלי התקשורת, איבד פלג את המקור העיתונאי שהיקנה לו יתרון בסיקור פרשת בוכריס. "משדחה האב את פניית הנתבע להיות בקשר ישיר עמו, פעל הנתבע לפגוע בה ובמתלוננת. לראיה, פרסום הידיעה על ידי התובע כאילו המתלוננת החלה בהליכים להגשת תביעה אזרחית ויש ברשותה חוות דעת פסיכיאטרית, פרסום אשר הזיק לתדמית והציג אותה באור שלילי", היא טענה.
 
פלג, שביקש לדחות את התביעה, טען להגנתו, באמצעות משרד עורכי הדין מלצר ושות', כי הוא לא חולק על זכותה של התובעת להתראיין לכל ערוץ תקשורת בו תחפוץ, אך לטענתו היא התנהלה באופן פסול, הואיל והיתלה במערכת חדשות ערוץ 2, כאשר לכל אורך הדרך היא טענה כאילו הוחלט שלא להתראיין, כשבפועל היא התראיינה לערוץ אחר. פלג הוסיף כי גם במקרים אחרים שהיו בעבר, בחרה התובעת להתראיין לערוצי תקשורת שונים ונמנעה מלהתראיין לערוץ 2.
 
סגן נשיא בית משפט השלום בחיפה, השופט רמזי חדיד, קבע כי טיעוני הנתבע חפים מהאמת ואין להם כל אחיזה במציאות. "עניין לנו בפרסום לשון הרע שאינו אמת והנתבע או מי מטעמו לא נקטו טרם הפרסום באמצעי סביר כלשהוא על מנת להיווכח באם אמת הוא, אם לאו", קבע השופט והוסיף כי גם חזקת תום הלב אינה עומדת לזכותו של הנתבע.
 
עם זאת השופט חדיד הקל בחומרת ההודעה של פלג לאביה של המתלוננת וקבע שהיא לא נעשתה על מנת לפגוע בתובעת, שכן מדובר בפרסום חד פעמי שהתפוצה שלו היתה מוגבלת והופנתה אך ורק לאביה של המתלוננת, מה גם שפלג עצמו הצר על סגנון ההודעה לאביה של המתלוננת והודה כי מוטב היה לו נכתבה אחרת.
 
השופט קיבל את התביעה באופן חלקי וחייב את פלג לשלם לעו"ד בן-נון סך של 15 אלף שקל בצירוף הוצאות משפט בסך 5,850 שקל.
 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.