728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

האשמות שווא

האשמות שווא

מפלגת השמאל "לוחמי החופש הכלכלי" (EFF) בדרום אפריקה תתנצל ותחזור בה מהאשמותיה כי עיתונאים ותיקים פעלו למען יחידת התעמולה של משטר האפרטהייד

מפלגת השמאל "לוחמי החופש הכלכלי" (EFF) בדרום אפריקה תתנצל ותחזור בה מהאשמותיה כי העיתונאים הוותיקים תאנדקה גבולה ואנטון הרבר פעלו למען יחידת התעמולה של משטר האפרטהייד, ה-"Stratcom". כך קבע בסוף השבוע בית המשפט העליון בדרום אפריקה, שפסק בתביעת לשון הרע שהגישו השניים.
 

בית המשפט קבע גם כי דובר המפלגה, ד"ר מבויזני נדלוזי, יפצה את כל אחד מהעיתונאים בסך 3,000 דולר אמריקאי.
 


 

ב-2018 כינה אותם דובר המפלגה נדלוזי "סוכני סטראטקום". זה היה זמן קצר לאחר מותה של ויני מדיקיזלה-מנדלה, שהייתה נשואה לנלסון מנדלה במשך 38 שנים וכיהנה כנשיאת ליגת הנשים של הקונגרס הלאומי האפריקני (ANC).
 

דובר המפלגה הסתמך על דברים שאמרה מנדלה בסרטון וידאו של ראיון עמה שנערך ביוני 2017 ופורסם ב- Huff Post באפריל 2018, לאחר הקרנת סרט דוקומנטרי אודותיה.
 

בסרטון טענה מנדלה כי גבולה, עורכת כלכלית בערוץ השידור הציבורי של דרום אפריקה, ה- SABC, התייחסה אליה באופן שלילי וכי הוויקלי מייל, שהרבר הקים וערך בשנות השמונים, פעל נגדה ונגד הקונגרס הלאומי האפריקני. עוד טענה כי הוויקלי מייל "אכן עשה את העבודה עבור סטראטקום". הראיון הוסר מאתר ה- Huff Post בעקבות הדברים הללו.
 


 
בהצהרה שפירסמו גבולה והרבר לאחר הכרעת בית המשפט, הם אמרו כי " הפסיקה הזו היא ניצחון לאמת. היא תתקבל בברכה על ידי כל מי שרוצים שדמויות ציבוריות ישאו באחריות למתקפות משמיצות ולא מבוססות על עיתונאים ואחרים…הפסיקה היא ניצחון לעיתונות ולעיתונאים"

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.