728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

אמריקן פאי

אמריקן פאי
טוני דוקופיל מפזר בקניון את פרוסות עוגת העושר של משקי הבית בארה"ב.צילום מסך.

בתכנית הבוקר של CBS מצאו דרך מאוד פשוטה ואפקטיבית להמחיש את אי-השוויון בחלוקת העושר בארה"ב לעוברי אורח בקניון, שהתקשו לאמוד נכונה את היקפו

למרות הידיעה כי אי-השוויון בחלוקת העושר בארה"ב הוא נושא רציני, רבים עדיין לא באמת מבינים מה המשמעות של כך שהפער בין עשירים לעניים הוא הגדול ביותר בחצי המאה האחרונה. בCBS News מצאו דרך מאוד פשוטה להמחיש את הפערים הללו לאנשים אקראיים בקניון בניו-יורק, דרך שעוררה עניין רב ושיח ברשתות החברתיות.
 
טוני דוקופיל, ממגישי תכנית הבוקר של CBS הקים דוכן מאולתר בקניון, שם הונחה עוגה שייצגה את היקף העושר של משקי הבית בארה"ב – בסך 98 טריליון דולר.
 
העוגה נפרסה ל -10 חלקים ודוקופיל ביקש מעוברי אורח לחלק את הפרוסות בין חמש צלחות, המייצגות את העניים ביותר, מעמד הביניים הנמוך, מעמד הביניים, המעמד הגבוה והאמריקאים העשירים ביותר.
 


 
איש לא הצליח ואף לא היה קרוב לאמוד נכון את היחס האמיתי של חלוקת העושר במדינה, לפיו תשע פרוסות עוגה מתוך 10, מוצאות את דרכן לצלחת של האמריקאים העשירים ביותר, ואילו המעמד הגבוה ומעמד הביניים חולקים בינהם (ביחס לא שווה) את פרוסת העוגה שנותרה. צלחת המעמד הבינוני הנמוך זכתה לפירורים בלבד, בהתחשב בכך שחלקץ בעוגת העושר הוא 0.3%. להם רק 0.3 אחוז מהעוגה. הצלחת של האמריקאים העניים ביותר, לא רק שנותרה ריקה, היא גם ייצגה חוב ממוצע בהיקף ממוצע של 6,000 דולר למשק בית.
 
כדי להמחיש עד כמה חלוקת העושר בארה"ב אינה שוויונית, דוקופיל ציין כי אם לוקחים בחשבון רק אחוז אחד מקרב האמריקאים העשירים ביותר, הם יקבלו ארבע מתוך תשע פרוסות העוגה, שהולכות לאמריקאים העשירים ביותר.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.