728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

חדשות השעה

חדשות השעה
תמר איש שלום, מגישת המהדורה המרכזית של חדשות 10.צילום מסך

הרשות השנייה סירבה לבקשה שהגיש ערוץ 10 לדחייה נוספת של יישום ההחלטה בעניין אורך מהדורת החדשות המרכזית בערוצים המסחריים. מהשבוע הבא: המהדורות יארכו שעה בלבד

הרשות השנייה סירבה לבקשה שהגיש ערוץ 10 לדחייה נוספת של יישום ההחלטה בעניין אורך מהדורת החדשות המרכזית בערוצים המסחריים, זאת לאחר שכבר ניתן לערוץ פרק זמן של 30 יום להיערכות ליישום ההחלטה, שיסתיים בסוף השבוע.
בתשובה לבקשת ערוץ 10 השיבה אתמול היועצת המשפטית של הרשות השנייה, עו"ד הילה שמיר, בשם המנכ"ל בפועל של הרשות השנייה, ניר שוויקי ועל דעת יו"ר מועצת הרשות השנייה, אוה מדז'יבוז', כי כפי שידוע לערוץ היטב, החלטתה של מועצת הרשות השנייה הייתה שלא להיעתר לבקשת הערוץ להאריך את מהדורת חדשות 10 בימים א'-ה' מעבר לשעה, וכי הערוץ ימשיך לשדר בהתאם ללוח השידורים שאושר ע"י ועדת טלוויזיה, דהיינו – מהדורת חדשות באורך של שעה.
בתשובתה ציינה הרשות השנייה, כי הוראות החוק מחייבות את מועצת הרשות השנייה לקבוע את מועד שידורי החדשות ואת אורכם, דבר הנעשה מזה שנים ע"י מועצת הרשות השנייה לדורותיה; "משכך, אין יסוד לבקשה להשהות את ההחלטה לפרק זמן נוסף, או לטיעונים בעניין זה אשר בגינם מבקש הערוץ את התערבות בית המשפט בשיקולים המקצועיים שעמדו ביסוד ההחלטה".
הרשות השנייה מציינת בתשובתה כי במהלך השנה האחרונה הוגשה בקשת ערוץ 10 לקבלת רישיון לשידורי טלוויזיה. במסגרת בקשה זו הציג ערוץ 10 את הצעתו ללוח השידורים לחודשים יולי 2015-יוני 2016, שכללה מהדורת חדשות שאורכה שעה אחת, וזאת בין השעות 20:00 ל-21:00. עוד נאמר שבפרק "חזון ותפיסת עולם" שהוגש כחלק מהבקשה לרישיון, ציין הערוץ במפורש את כוונתו לכלול "כתבות עומק בתוך מהדורות החדשות…", כלומר: בתוך אותה מהדורת חדשות של שעה אחת. בכך, דוחה הרשות השנייה את טענת הערוץ בעניין, "פגיעה", לכאורה שעלולה להיגרם לאינטרס הציבורי בכך שמהדורת החדשות המרכזית תהיה בת שעה בימים א'-ה', אשר אינה יכולה להיטען כאשר בבקשתו לרישיון ציין הערוץ עצמו כי מהדורת החדשות בשידוריו תהיה באורך של שעה.

הרשות השנייה אף מוסיפה במענה שנשלח לערוץ 10, כי אחת ממטרותיה היא לאפשר ודאות ועקביות בנוגע למועד סיומה של מהדורת החדשות המרכזית בשידורי שני הערוצים, דבר שאינו אפשרי במצב הקיים בו בשל בקשות מטעם הגופים המשדרים שעת סיום המהדורה משתנה מיום ליום. בכך, דוחה הרשות את טענות הערוץ בנוגע לפגיעה, לכאורה, ב"הרגלי הצפייה" של הצופים.


 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.