728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

על סף עידן חדש

על סף עידן חדש
עורך ידיעות אחרונות, רון ירון.צילום: שלומי דעי

עורך ידיעות אחרונות רון ירון נפרד בפוסט בפייסבוק מבניין ידיעות אחרונות בתל-אביב ואומר עם המעבר לראשל"צ: "החיבור בין העיתון לבין כל חלקי הקבוצה הוא בשורה אמיתית"

עורך ידיעות אחרונות רון ירון נפרד בפוסט בפייסבוק מבניין ידיעות אחרונות בתל-אביב ואומר עם המעבר לראשל"צ: "עומד בפנינו אתגר גדול שהמקום החדש לא יהפוך למגדל בבל שבו כל חלק ידבר בשפה שונה. כי הרי המכנה המשותף גדול הרבה יותר מההבדלים. כל אחד ואחד מחלקי הקבוצה מוביל בתחומו. כולנו חיים ונושמים עיתונות, אם בפרינט ואם בדיגיטל. החיבור בין העיתון לבין כל חלקי הקבוצה הוא בשורה אמיתית.החיבור בין העיתון לבין כל חלקי הקבוצה הוא בשורה אמיתית":

"זהו. זה הלילה האחרון כאן בבניין "ידיעות אחרונות" בתל־אביב. או בעצם לא בבניין – אלא בבית ידיעות. כי זה הרי היה הבית שלנו כל כך הרבה שנים", פתח ירון את הפוסט, והמשיך:.
"כשעמדתי אמש עם הרכב מול השער הכחול וחיכיתי – די בהתרגשות, אני מודה – שהוא ייפתח בפעם האחרונה, לא יכולתי שלא לחשוב על הפעם הראשונה שנכנסתי לבית הזה אשר ברחוב נח מוזס 2 בתל־אביב.
זה היה לפני 24 שנים. המקום, אשר נראה היום לכולנו כבר קצת מיושן ומרופט, נראה נוצץ ויוקרתי במבט הראשון. נכנסתי גם אז בהתרגשות, כמעט בחרדת קודש. אני בטוח שכל אחד מכם זוכר את הפעם הראשונה שלו כאן ומבין על מה אני מדבר.
"הכי הרשימה אותי שורת השעונים שתלויה על הקיר בדסק. אתה אומר לעצמך: איזה מקום קוסמופוליטי. בכל רגע יודעים מה השעה במוסקבה, בניו־־יורק, בבייג'ינג. וואו. כל העולם לרגליהם. איש לדעתי לא מעיף מבט שני על השעונים האלו – ואני לא בטוח שהם בכלל מורים את השעה הנכונה. אבל במבט ראשון, זה עובד. ברוכים הבאים למרכז העצבים של העיתון המוביל במדינה.
"והו, כמה עצבים היו. כמה מתחים – "עד שהאבק שקע". איזה לחץ, איזו מהומה.
"אבל היו גם המון רגעים נפלאים. רגעי שמחה, גאווה וסיפוק. וגם צחקנו הרבה בדרך. אבל בעיקר עשינו עיתונים הישגיים ומדהימים.
"כאן בתל־אביב צמחה קבוצת האנשים האיכותית ביותר שקיימת בתקשורת הישראלית ובכלל. בכל הדרגים, בכל התפקידים, יש לנו הרכב מנצח.
"בית ידיעות הוא אולי המקום היחיד שבו הקירות, או יותר נכון התמונות שתלויות עליהם, יכולים לדבר. והם מדברים באופטימיות של "בוקר טוב 2000", בדרמטיות של "עולם בהלם" אחרי נפילת התאומים, בכאב של רצח רבין וההישג הגדול של העיתון עם קלטת הרצח, בהתרסקות של אילן רמון ולצידו השער על מות בנו אסף באופן דומה, במהפכים הפוליטיים עם שערי הבחירות, בהתרגשות של שחרור שבויים וביופי של שלג ראשון בירושלים.
עולם ומלואו.
"איך אומרת הקלישאה, בניין הוא רק קירות. והקירות הללו בקרוב ייהרסו ויהפכו למגדל הרביעי של עזריאלי. אבל האנשים שהפכו את הבניין הזה לבית ימלאו החל מהבוקר את בית "ידיעות אחרונות" החדש ברחוב נח מוזס בראשון־לציון.
"ואני בטוח שאותה רוח טובה ומקצועית ששררה במסדרונות כאן תעבור גם לבניין החדש. הדי־אן־אי המיוחד שיש כאן חייב לעבור איתנו לראשון. זה לא יהיה מיד אבל זה יקרה. בבית החדש אנחנו גם לא הדיירים היחידים. איתנו נמצאים חברינו מכל חלקי הקבוצה. עומד בפנינו אתגר גדול שהמקום החדש לא יהפוך למגדל בבל שבו כל חלק ידבר בשפה שונה. כי הרי המכנה המשותף גדול הרבה יותר מההבדלים. כל אחד ואחד מחלקי הקבוצה מוביל בתחומו.
כולנו חיים ונושמים עיתונות, אם בפרינט ואם בדיגיטל. החיבור בין העיתון לבין כל חלקי הקבוצה הוא בשורה אמיתית. ברגע שנפיל את החומות ונלמד לעבוד יחד אני בטוח שתבינו כולכם את הפוטנציאל האדיר שיש בו.
"אני קורא למי שלא עבד בבניין בתל־אביב, אבל הגיע לכאן מעת לעת, לבוא גם לראשון. כתבים, בעלי טורים, צלמים, ותיקי העיתון שיצאו לגמלאות: חשוב שתסתובבו בינינו גם שם. הבית החדש הוא גם שלכם.
"ליאור אל־חי, כתב "ידיעות אחרונות" בחיפה, סיפר לי פעם למה הוא החליט להיות עיתונאי. 'אחרי שהשתחררתי מהצבא', הוא סיפר, 'התחלתי לעבוד כנהג אוטובוס בקו תל־אביב-חיפה. כל יום הייתי עומד ברמזור בדרך פתח־תקווה (לימים דרך בגין), ממש צמוד לבית 'ידיעות אחרונות', והייתי מעיף מבט על הבניין. הסתכלתי עליו וחשבתי שזה נראה כמו מקום שטוב ומעניין לעבוד בו. וכך היה'.
"גם אני זוכר את הבניין הרבה לפני שעבדתי בו. ואני מניח שגם רובכם. שנים לפני שחלמנו לעבוד ב'ידיעות אחרונות', עברנו לידו כילדים, נערים, חיילים. מי לא הכיר את בניין השיש הפינתי בן שלוש הקומות, שמעל דלת הכניסה שלו מתנוססות האותיות האדומות והכל כך מזוהות: 'ידיעות אחרונות'.
אז לכל אותם ילדים, נערים, סטודנטים, חיילים, נהגי אוטובוס – וכן גם לכולנו: כשאתם נוסעים באיילון דרום, אנא העיפו מבט שמאלה לבניין "ידיעות אחרונות" החדש. גם הוא יהיה מקום שטוב ונעים לעבוד בו. גם הוא לא יהיה סתם בניין באזור תעשייה – אלא בית".

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.