728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

הסתה סדורה

הסתה סדורה
אילוסטרציה.(guy masavi (CC BY-SA 2.0

מחברו של המסמך "מלכות הזדון" - המכיל "קריאה בלתי מסויגת לנקיטה באלימות כלפי האוכלוסייה הערבית במדינה" - הורשע במעשה המרדה ובהחזקת פרסום גזעני

בית משפט השלום ברחובות הרשיע בסוף השבוע שעבר את משה חיים אורבך, מחברו של המסמך "מלכות הזדון" – המכיל "הסתה ברורה, קריאה בלתי מסויגת לנקיטה באלימות, עידוד לפגיעה ברורה ברכוש ונפש כלפי האוכלוסייה הערבית במדינה" – במעשה המרדה, בהחזקת פרסום המסית לאלימות או לטרור ובהחזקת פרסום גזעני.

בכתב האישום נטען, כי בתאריך 18.3.2015 יצר אורבך, באמצעות מחשב, מסמך שכותרתו "מלכות הזדון", שמר אותו על התקן נייד, החזיקו עמו, מעת לעת ערך בו שינויים, עד אשר בתאריך 10.7.2015 נתפס המסמך ברשותו ברכב, שהיה בשימושו.

נטען, כי במסמך קורא הנאשם לביצוע "מעשי אלימות או טרור, הוא מנחה כיצד יש לבצעם, הוא קורא לרדיפה, עוינות, אלימות, למדנים בקרב האוכלוסייה וכלפי האוכלוסייה הערבית במדינה, הוא נוצר כדי לעורר מדנים בקרב האוכלוסייה היהודית כלפי זו הערבית במדינה, המסמך נועד להפצה בקרב אוכלוסייה יהודית בעלת דעות קיצוניות, ועל כן הוא יוצר אפשרות ממשית שהמעשים יבוצעו.

עוד נטען, כי במסמך הביע הנאשם "מורת רוח כלפי רשויות המדינה, קרא להקמת תאי פעולה, הדריך כיצד יש לעשות כן, הנחה כיצד יש לנהוג, שרטט דרכי פעולה ודרכים שונות לנקיטה באלימות".

הנאשם כפר בטענות כתב האישום, וטען כי הוא לא יצר את המסמך, כי המסמך אינו כולל תכני המרדה כנטען, וגם אם תוכח החזקתו במסמך, הוא כפר בטענה כי הייתה קיימת כוונה לפרסמו.

השופט מנחם מזרחי קבע כי הראיות הנסיבתיות שהוצגו מובילות למסקנה, כנדרש בפלילים, כי הנאשם הוא שהחזיק במסמך "מלכות הזדון" והוא זה שחיבר אותו.

כמו כן קבע כי המסמך "מכיל מרשם ברור, הנחייה אופרטיבית, מפורטת, צעד אחר צעד, דק פורתא, כיצד יש לבצע מעשים אלימים הפוגעים ברכושם של אנשים המשתייכים לאוכלוסייה הערבית והנוצרית בישראל; המסמך כולל אמרות שמטרתן עידוד ודרבון ליטול יוזמה ולבצע מעשים אלימים כלפי רכושו ובריאותו של אדם, בעיקר כלפי המשתייכים לאוכלוסייה הערבית, כלפי מסגדים, כנסיות ומנזרים; זהו מסמך חריף וקיצוני, שכל כולו הסתה סדורה לפעילות עבריינית, והנחייה ברורה לנקיטה באלימות כלפי רכוש ונפש, של האוכלוסייה הערבית במדינה".


 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.