728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

"אנחנו עוברים גיהנום"

"אנחנו עוברים גיהנום"
שמעון אלקבץ, העורך הראשי של רשות השידור. "לא אתן שיהיה מיקור חוץ"

מאות מעובדי רשות השידור השתתפו בכינוס חירום מתוח באולפן נקדי בירושלים. העורך הראשי של רשות השידור, שמעון אלקבץ: "לא אתן שיהיה מיקור חוץ"

מאות מעובדי רשות השידור השתתפו בכינוס חירום מתוח, שהתקיים הבוקר באולפן נקדי בירושלים, נוכח אי הבהירות לגבי עתידם. על-פי חוק תאגיד השידור הציבורי, רשות השידור תיסגר בעוד שלושה שבועות. פרסומים סותרים על הכוונה לדחות את המועד הזה, כדי לאפשר תקופת היערכות נוספת לתחילת פעילותו של התאגיד החדש, כמו גם ידיעות על הכוונה למסור למיקור חוץ, ולמעשה להפריט לתקופה מסויימת את פעילות חדשות הטלוויזיה של התאגיד, מעוררים בימים האחרונים סערה בקרב העובדים, שאי הוודאות מבחינתם רק הולכת ומחריפה. במהלך הכינוס אמר מנכ"ל רשות השידור בפועל, ברי בר ציון: "את המפגש הזה קבענו לפני שלושה שבועות, ואולי אפילו קצת יותר. אנחנו במצב של חוסר וודאות מוחלט. חלק מהעובדים מבקשים שנעדכן אותם מה קורה. שבוע שעבר גם פרסמנו מייל, הייתה לנו וודאות. שלשום בערב הוודאות הזאת השתנתה שוב לחוסר וודאות. אנחנו 21 יום לפני ה-31 במארס. וזה מאוד מאוד מטריד. מה שמטריד אותנו בעיקר, הוא שאנחנו לא יכולים לתת לכם וודאות, ואני לא בטוח שבסוף השיחה הזאת זה ישתנה. אני פשוט מרגיש כעס גדול, עברנו הרבה מאוד בחצי שנה האחרונה. אנחנו עובדים במקביל על שני מסלולים כבר תקופה ארוכה: מסלול אחד של סגירה ב-31 בחודש, ומסלול שני של הארכה כזו או אחרת. יש תוכניות מפורטות יותר ויש תוכניות מפורטות פחות. בדצמבר הגשנו למשרד האוצר, תקציב מחולק לרבעונים, בהנחה שאם יהיה צורך להאריך – נאריך ככל שיידרש".

בר ציון אמר עוד כי  להערכתו " זאת לא קונספירציה – אלא ברדק. הסיפור הזה מביך. אין לי מידע מעבר למה שהתפרסם בעניין הסגירה. ניהול העניינים אינו נכון."

שמעון אלקבץ, העורך הראשי של רשות השידור, התייחס לרעיון למסור את הפקת החדשות בטלוויזיה לגורם חיצוני: "אין סגירה בלי פתיחה. אנחנו עוברים גיהנום. אני לא יודע איך אנשים מייצרים חדשות בתנאים האלו. מה זה מיקור חוץ בחדשות? לא אתן שיהיה מיקור חוץ". כשאמר שהדרך לתאגיד – ולמעשה לגיהנום שעוברים עכשיו עובדי רשות השידור – "רצופה בכוונות טובות", הגיבו העובדים במחאה קולנית.

 


שמעון אלקבץ, העורך הראשי של רשות השידור, התייחס לרעיון למסור את הפקת החדשות בטלוויזיה לגורם חיצוני: "לא אתן לזה לקרות. אי אפשר לעשות את זה. מה רוצים? שמי יעשה את זה? מה, יעבירו את החדשות של השידור הציבורי לידי חברה פרטית?  אם יש מישהו שמתכנן את הדברים האלה אז הוא ימצא אותי ואני מניח גם שמאחורי יהיו העובדים והעיתונאים – ואנחנו נתנגד למהלך הזה"


 

 

"לכולם יש כוונות טובות, כולם בעד, כולם בעד העובדים, וכולם בעד שידור עצמאי פתוח, אתה לא שומע אחד שמתנגד", המשיך אלקבץ. "אבל כשזה מגיע לרגע האמת, פתאום אתה מוצא את עצמך מול כותרות כל שני וחמישי, מול אמירות לא אחראיות.
"כעורך ראשי, עם המנדט שקיבלתי – לא אתן לזה לקרות. אי אפשר לעשות את זה. מה רוצים? שמי יעשה את זה? מה, יעבירו את החדשות של השידור הציבורי לידי חברה פרטית? אני אומר עוד פעם: אם יש מישהו שמתכנן את הדברים האלה אז הוא ימצא אותי ואני מניח גם שמאחורי יהיו העובדים והעיתונאים ואנחנו נתנגד למהלך הזה".
"יש לנו אחריות. האחריות הזו לא מתחילה פה. היא התחילה לפני 50 שנה בטלוויזיה, היא התחילה לפני 80 שנה ברדיו, והיא תמשיך עוד הרבה מאוד עשורים, משום שלמקום הזה ולשידור הציבורי יש ערך שהוא יותר חזק גם ממני, וגם מכל הפוליטיקאים שיושבים שם בחדרי חדרים וחושבים שהם יכולים לקבוע ולחרוץ גורלות, של שידור ציבורי במדינת ישראל. לא יסגרו את השידור הציבורי במדינת ישראל מבלי לתת אלטרנטיבה.

“אני באופן אישי נמצא במצב הזוי, כי נבחרתי לסמנכ"ל הרדיו בתאגיד החדש. אני אומר בצורה מאוד ברורה, שאם יעשו פגיעה, ברמה אנושה ומוחלטת, מעבר לדימום הזה שאנחנו נמצאים בו, גם התאגיד החדש לא יפתח.  אין אופציה אחרת. החובה שלנו זה לשמור על המקום הזה כי בסוף  המערך העיתונאי והשידורי הוא המערך שבגללו או בזכותו אנשים פותחים את הרדיו או מדליקים את הטלוויזיה. וכשיציגו לנו חלופה ראויה, נצדיע לדגל, ונעשה את מה שצריך. כל עוד אין חלופה ראויה. רשות השידור בפירוק תמשיך לשדר, תמשיך לייצר תוכן לאזרחי מדינת ישראל".

יעקב אחימאיר, מוותיקי מערכת החדשות של רשות השידור אמר בכינוס: "מספיק עם החשיבה שלא יסגרו את השידור הציבורי.  Cut the bullshit. פוליטיקאים הם אנשים קרי רוח".

 


ישראל 2016. כנס חירום של עובדי רשות השידור.
1000עובדי רשות השידור לא יודעים אם הם יפוטרו בסוף החודש, אולי בעוד 3 חודשים….

Posted by Avi First on Monday, March 7, 2016

 

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

  • ל
    8 במרץ 2016 @ 2:24 pm, 2:24 pm

    גם אם אלוהים ירד מהשמים , ויחתום על סגירה רשות- השידור לא תיסגר !!!

    הגב

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.