728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

סכסוך עבודה בחדשות 10

סכסוך עבודה בחדשות 10
מתן חודורוב. תכנית הפיטורים מקיפה 15% מכלל עובדי הערוץצילום: יח"צ

הרקע לסכסוך: דרישת בעלי המניות של הערוץ לבצע לאלתר פיטורין של כ-45 עובדים - מבלי לנהל בנושא כל מו"מ עם נציגי העובדים

הוכרז סכסוך עבודה בחדשות ערוץ 10. במכתב ששלח הוועד לעובדים היום (רביעי), נאמר: "בצער רב ולאחר נסיונות הדברות רבים, נאלצנו לפנות הבוקר לארגון העיתונאים ולהכריז על סכסוך עבודה בחדשות 10. הרקע לסכסוך הוא דרישתם של בעלי המניות של הערוץ, לבצע לאלתר פיטורין של כ-45 עובדים ממצבת כוח האדם של החברה – מבלי לנהל בנושא כל מו"מ עם נציגי העובדים. עפ"י החוק, בתום שבועיים ממועד ההכרזה ניתן יהיה, עפ"י שיקול דעתו של הוועד, לנקוט צעדים ארגוניים מסוגים שונים. אנו קוראים לראשי RGE ובעליה לפתוח בהידברות ללא דיחוי, ובשיתוף ההנהלה, כדי לסיים את הסכסוך במהירות ובדרכי נועם".

 

במכתב מפורטות העילות לסכסוך העבודה: "הדרישה לפטר לאלתר ובאופן חד צדדי 45 עובדים בחדשות 10, על אף שהחברה עברה הליכי התייעלות רבים במרוצת השנים האחרונות והציגה שיפור ניכר בביצועיה המקצועיים; היעדר זיקה מספקת בין המשבר העסקי הקצר, שפקד את החברה ברבעון האחרון, לבין תכנית הפיטורין, שבעלי המניות יזמו עוד לפני כשנה וכמו 'נשלפה' בעיתוי הציבורי הנוח עבורם; החשש לפגיעה קשה ברמתם המקצועית של שידורי חברת החדשות , כתוצאה מפיטורי שיעור משמעותי כל כך (כ-15%) מעובדיה, וכן להעמסת מטלות נוספות על כתפי העובדים הקיימים מבלי לדון בתמורה נוספת; הסירוב לדון בדרכים פוגעניות פחות לצמצום מצבת כוח האדם, כגון: הסתמכות על פרישה טבעית, תכניות פרישה מרצון, פיצויים מוגדלים, הטבת תנאים וכיו"ב;  הימנעות מהצבת יעד סופי למצבת העובדים בחברה, תוך התחייבות שמתחת אליו לא יבוצעו צימצומים נוספים למשך תקופת זמן מוגדרת; ההתעלמות ממעבר החברה הצפוי לנווה אילן, שממילא יוביל בוודאות קרובה לפרישה טבעית משמעותית של עובדים ואולי אף לצורך בקליטת חדשים תחתם.

 

סכסוך העבודה הוכרז לאחר שאמש ערכו עובדי ערוץ 10 אסיפת חירום במשרדי הערוץ ביוזמת ועד העובדים.

באסיפה הביע יו"ר הוועד, הכתב לענייני כלכלה מתן חודורוב, התנגדות למהלך הפיטורים ודרש שיקויים מסלול של הידברות בין בעלי המניות לנציגות העובדים – דבר שלא מתקיים בינתיים.

כבר לפני פסח עובדי ערוץ 10 התכנסו והחליטו להאבק בתכנית הפיטורים. "אין סיבה לרוץ לפיטורי עובדים, כאשר יש דרכים נוספות להגיע להתייעלות, למשל פרישת עובדים מרצון בתנאים משופרים או קיצוץ בהוצאות תפעוליות שונות", אמר היום לאתר עיתונות אחד ממשתתפי האסיפה. לדבריו, הנהלת הערוץ בראשות המנכ"ל יוסי ורשבסקי ומנכ"ל חברת החדשות גולן יוכפז, מסתייגים מהתוכנית לפטר 45 עובדים וסבורים שיש להסתפק במספר נמוך משמעותית.

 

באסיפת העובדים אמש השתתפו גם כמה מבכירי הערוץ, ובהם מגישת המהדורה המרכזית תמר איש-שלום, מגיש תוכנית "המקור" רביב דרוקר, מגישת "שישי" איילה חסון, מגישת המגזין אושרת קוטלר ומגיש "היום שהיה" גיא זוהר. נוכחותם של בכירים אלה מעניקה משנה תוקף לאסיפת העובדים, שכן כולם הביעו התנגדות לתוכית הפיטורים וצידדו בצעדי התייעלות אחרים.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.