728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

עובדים בחג?

עובדים בחג?

עובדים שלא יהיו בחופשה ביום העצמאות זכאים לשכר של 150%. מי שלא אמור להתייצב לעבודתו, אך חויב לעבוד לפי הוראת המעביד, זכאי לשכר בגובה 250%

הרבה מאוד ישראלים יגדשו ביום העצמאות את אתרי הטבע או יבלו במסיבות חג. אלא שבאותו זמן לא מעטים ימשיכו לעבוד כרגיל, בעיקר מחוסר ברירה, מפני שדרישות התפקיד מחייבים אותם לכך. מדובר בין היתר בשוטרים, כבאים, אנשי מד"א, עובדים בחנויות, בתי אוכל ומקומות בילוי, מתדלקים, נהגי התחבורה הציבורית, עובדי רשות שדות התעופה, עובדים בחלק ממפעלי תעשיה וגם ואנשי תקשורת כגון כתבים, מגישי חדשות, צלמים ומפיקים.

 

מהם זכויות העובדים אשר ביום העצמאות שיחול השבוע לא יהיו בחופשה, אלא ימשיכו לעבוד? ובכן, מי שיצטרך לעבוד ביום העצמאות, שיחול ביום חמישי השבוע, יקבל עבור יום זה שכר גבוה יותר מאשר ביום עבודה רגיל. שכרו ביום זה יהיה בשיעור של 150%. עם זאת, מי שיעבוד ביום העצמאות מתוך כורח, כלומר הוא לא היה אמור להתייצב לעבודתו ביום זה, אך חויב לעבוד, לפי הוראת המעביד, זכאי לשכר בגובה 250% עבור יום זה.
כאן המקום להעיר שיום העצמאות הוא חג חילוני. לפיכך, הוא מתחיל בחצות ומסתיים למחרת בחצות , כך שהוא נמשך 24 שעות. לפי פרשנות אחרת, יום העצמאות מתחיל במוצאי יום הזיכרון לחללי צה"ל, בשעה 20.00 בערב ונמשך עד למחרת בחצות כך שמשכו הוא למעשה 28 שעות. בתי הדין לעבודה לא פרסמו עד כה פסקי דין מפורשים לגבי אורכו של יום העצמאות לצורך תשלום השכר המוגדל.

 

מה לגבי שכר העובדים שיוצאים לחופשה ואינם עובדים ביום העצמאות? כאן, לצערנו, הדין אינו שווה לגבי סוגי העובדים השונים. מי שמועסק כעובד קבלן או פרילנס ששכרו משולם לפי שעות, יקבל את שכרו הרגיל ביום זה רק בתנאי שהוא מועסק שלושה חודשים לפחות באותו מקום עבודה. ויש עוד תנאים: העובד הזה הועסק לפני חג העצמאות ויום אחריו. לעומת זאת עובד קבוע הנעדר מעבודתו ביום העצמאות יקבל את שכרו הרגיל.

 
לגבי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, המקדים את יום העצמאות ויחול ביום רביעי, הרי שזהו יום עבודה רגיל, אבל קצר יותר במקצת. במקומות בהם עובדים באופן רגיל 9 שעות ביום, עובדים ביום זה 8 שעות ובמקומות בהם עובדים ברגיל 8 שעות – עובדים ביום זה 7 שעות. ואולם השכר ישולם עבור יום עבודה רגיל ולא עבור יום מקוצר. מי שעובד ביום הזיכרון אינו זכאי לתוספת שכר.

 

מי רשאי להיעדר מעבודתו ביום הזיכרון בלי שייפגע שכרו? רק קרוב משפחה מדרגה ראשונה של חלל צה"ל (הורים, אחים, בנים ובנות). עובד רשאי להיעדר ביום הזיכרון גם כיום בחירה, ויום זה יירד מהמכסה השנתית של ימי בחירה המגיעה לו. למעסיק אין זכות לסרב לחופשת בחירה ביום זה.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.