728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

בחצי התורן

בחצי התורן

לוח המשדרים ליום הזיכרון תשע"ו: הטקס הממלכתי ברחבת הכותל, "שרים בכיכר", "במותם ציוו", "זוכרים, שרים ומספרים", הטקס הממלכתי בהר הרצל

20:00

אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ייפתחו מחר בערב (שלישי) בצפירת דומייה של דקה אחת שתשמע בשעה 20:00 ברחבי הארץ. ערוצי הטלוויזיה ורשתות הרדיו ישדרו את הטקס הממלכתי הפותח את יום הזיכרון ברחבת הכותל המערבי בירושלים, במעמד נשיא המדינה והרמטכ"ל.

 


 

10logo

21:00

במותם ציוו – אמפי-פארק ראשון לציון – שידור ישיר

הטקס, שהפך למסורת, מתקיים בעיר זו השנה השביעית, ויועבר בשידור ישיר בערוץ 10. התזמורת הסימפונית ראשון לציון תלווה את האמנים, בניצוחו וניהולו המוסיקלי של רפי קדישזון .בטקס ישתתפו עברי לידר, שירי מיימון, מירי מסיקה, מוקי, אברהם טל, ליאור נרקיס, יונתן רזאל ויובל דיין.

 

22:30

אנקורים ברשת

מסמך דוקומנטרי, המביא את סיפורה של פלוגת הסיור של חטיבה 7 במהלך מלחמת יום-כיפור. בקרב עקוב מדם בבוקעתא שליד צומת אלרום, איבדה הפלוגה 24 לוחמים. 35 שנה אחרי, נפגשים הלוחמים ששרדו לשחזר את דקות הקרב ולהיזכר בחברים שנפלו.
הסרט כולל, בין היתר, ראיונות עם אלוף (במיל') יאנוש בן-גל, מפקד חטיבה 7 לשעבר; יועץ רה"מ לשעבר, רענן גיסין, ששכל את אחיו בקרב ומפקד מחוז ש"י במשטרה, ישראל יצחק, שהיה בין הפצועים. ‎
23:58

פנים. יום. זיכרון

במסגרת הפרויקט של בית אבי חי הנציחו יוצרים מתחום האנימציה רגעי מפגש וחסד, רגעים מהחיים. שברי זיכרונות מפי אנשים שפגש בדרך, מאירים את דמותו של יהודה קן-דרור מעבר למיתוס ההקרבה העצמית שצמח מסיפור גבורתו ומותו. יוצרים: מור ישראלי ועידן ברזילי

 

00:30

‎נגעה בשמיים

רב סמל (במיל') קרן טנדלר ז"ל , שירתה כמכונאית מוטסת בחיל האוויר. היא נהרגה במהלך ביצוע משימה במהלך מלחמת לבנון השניה לאחר שהופל המסוק שבו טסה.

 

02:30

נדב באלוה – נשמה

סמ"ר נדב באלוה לוחם סיירת אגוז נהרג במלחמת לבנון השנייה בקרב במרואן א-רס. נדב לא השאיר דבר מלבד מורשת של ערכים, צניעות ונתינה. על מצבתו חקוק "לוחם סיירת אגוז גאוותו, נופי ישראל אהבתו, אחוות אחים נשמתו".

 

יום רביעי, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל:

05:30

חברים מספרים על אורון ז"ל

אורון אדרי ז"ל, לוחם ימ"מ מצטיין בצוות האופנוענים, נהרג בתאונת אימונים ב4.04.08 כשנהרג, על מיטתו היה מונח הספר "עוד יום אחד". בסרט, חברים מספרים על אורון ומה אם היה להם אתו עוד יום אחד
09:15‎

לזכרם: סרטי נופלים מעמותת הצנחנים.

יעקב ביבי ז"ל- 1936-1967. נפל בקרב במלחמת ששת הימים.‎
10:59‎

הטקס הממלכתי מהר הרצל – 2016

שידור ישיר של טקסים מרחבי הארץ לציון אירועי יום הזיכרון.

 

11:45

‎הנסיך הקטן

משפחות שכולות מספרות על יקיריהן. הורים, אחים ואלמנות מספרים את סיפורם האישי ומשתפים את הצופים באובדן הפרטי שלהם.

 

17:13

בן של אבא

יהודה, מיכאל, עופר ואבי שכלו את בניהם שלחמו במהלך מבצע "צוק איתן". הסרט מביא את סיפור התמודדותם של האבות בחודש הראשון שבו איבדו את בניהם. ארבעתם מגדלים זקן, לא מאמינים לאסון הגדול שקרה להם ולא מצליחים לעכל אותו.

 


 

ערוץ-1

 

21:00

מי באש ומי בחרב

 

משדר מיוחד של מחלקת תעודה ליום הזיכרון תשע"ו.

אמיר מימוני, היה לוחם בשב"כ, נהרג במרץ השנה מאש כוחותינו, בפעולה ליד גדר המערכת ברצועת עזה. כתבתו של אידו סלע מלווה את חבריו של אמיר ובני משפחתו באזכרה לזכרו (יום ה 30) ובמרוץ שערכו לכבודו ובחבל לכיש. הדר כהן הייתה לוחמת מג"ב שנהרגה בפברואר השנה בשער שכם, לאחר קרב יריות עם חולית מחבלים. כתבתה של נורית קידר מלווה את משפחתה של הדר ואת חברותיה לנשק, לוחמות מג"ב, המתמודדות יום יום עם גל הפיגועים הנוכחי – וחוזרת איתן לשער שכם, מקום הפיגוע. ישי רוסלס, היה מפקד מחלקה בגדוד החרדי נחל יהודה, נהרג בינואר השנה בתאונת אימונים בבסיס צאלים. משפחתו של ישי עלתה ארצה ממקסיקו לפני כעשר שנים. ישי רצה תמיד להתגייס והצטרף לנחל החרדי. כתבתה של איבון אפרתי מלווה את ישי לאורך מסלול חייו, מבית הספר בו למד כילד ועד לשירותו הצבאי. בכתבה מרואיינים חברים, חברים לנשק, בני משפחה וגם אחיו הקטן של ישי, שהתגייס לנצח יהודה בעקבות אחיו הגדול.

 


 

reshet

21:00

שרים בכיכר – שידור ישיר

האירוע שירים בכיכר יתקיים ביום שלישי, ה-10 במאי 2016 בשעה 20:30 בכיכר רבין בתל אביב. במסגרת האירוע שהפך למסורת יוצגו קטעי וידאו עם סיפורי הנופלים המסופרים מפיהם של בני משפחה וקרובים, לצד שירים בהשתתפות: אהובה עוזרי, אילנית, גיא ויהל, ג'יין בורדו, דודו טסה, היהודים, מארק אליהו, קרן פלס, עוזיה צדוק, רוני דלומי, ריקי גל, שי צברי, שלישיית מה קשור ושמעון בוסקילה.

 

 

22:30

"זוכרים, שרים ומספרים" – שידור ישיר

אירוע "זוכרים, שרים ומספרים", בהנחיית הילה קורח , יתקיים בבריכת הסולטן אל מול מגדל דוד וחומות העיר העתיקה. השנה עומד האירוע בסימן גבורת המשפחות של חללי צה"ל ונרצחי פעולות האיבה, כולם מגל הטרור האחרון.
האירוע יביא אל מרכז הבמה את סיפורן האישי של המשפחות, אשר הצטרפו אל משפחת השכול והכאב בשנה החולפת, כחלק משנת הגבורה האזרחית, ובניהן סיפורה של משפחת מאיר משפחתה של דפנה מאיר ז"ל, בת למשפחת אומנה אחות בבי"ח ואם לילדי אומנה שנרצחה בפתח ביתה בעתניאל, סיפורה של משפחת בקל משפחתו של אלון בקל ז"ל, שנרצח בפיגוע בפאב "הסימטא" בת"א, סיפורה של משפחת כהן משפחתה של הדר כהן ז"ל, שוטרת מג"ב שנרצחה חודשיים אחרי גיוסה כלוחמת בפיגוע בשער שכם, סיפורה של משפחת בניטה, משפחתו של אהרון בניטה ז"ל, חייל חרדי אב לילדים שנרצח ומשפחתו נפצעה בעיר העתיקה בירושלים.
באירוע ישתתפו האמנים הראל סקעת, קרן פלס, עידן עמדי, נינט טייב, כנסיית השכל, אליעד נחום, עדן בן זקן, עמיר בניון, להקת 'תשע נשמות'- המורכבת מפצועי צה"ל ואמני הכלייזמר אייל שילוח וחיליק פרנק והוא יתקיים במעמד שר החינוך נפתלי בנט, השר לירושלים זאב אלקין, ניר ברקת ראש העיר ירושלים ומשפחות השכול.

 


 

גלי צהל
20:00-19:00

מקום קבורתם לא נודע

נטלי מתוקו והודיה קוסלובסקי מביאות את סיפורן של משפחות שיקיריהן נפלו והם בחזקת "חללים שמקום קבורתם לא נודע", בהן משפחתו של אורון שאול, אשר מסרבת להכיר בו כחלל צה"ל. עבור משפחת אהרונוב, שיקירהּ משה נפל במלחמת העצמאות, יהיה זה יום זיכרון ראשון ליד קברו, לאחר שבשנה האחרונה אותר מקום קבורתו.

 

21:00-20:45

לפיד הזיכרון

ירון דקל בראיון אישי עם מדליקת אבוקת הזיכרון בטקס הממלכתי, טלי קלנגל, אלמנתו של רב סרן יוחאי קלנגל ז"ל.

 

יום הזיכרון

 

11:00-08:00

על הזיכרון

המשדר המרכזי עם טלי ליפקין-שחק. כתבות נרחבות וראיונות על שכול בעדה האתיופית, נפגעי חרדה, אחים שכולים ועוד. את המשדר יפתח ראיון מיוחד עם ראש אמ"ן, האלוף הרצי הלוי, שיספר על דוֹדוֹ הרצי הלוי, שנהרג בקרב בירושלים במלחמת ששת הימים, חצי שנה לפני לידתו.

 

11:30-11:00

טקס הזיכרון הממלכתי בשידור ישיר מהר הרצל בירושלים.

 

 

12:00-11:30

שֵׁם בָּאֶבֶן

אחינועם קפון על קברים, עיצובים וקישוטים בבתי הקברות הצבאיים.

 

13:00-12:00

במקרה של חטיפת אמת

במלאת עשור למלחמת לבנון השנייה. סיפורם של שלושה גיבורים שנהרגו בניסיון להציל פצועים ולחלץ את גופות חבריהם.

 

19:00-18:00

מזיכרון לעצמאות

עומר בן רובי ושיר מאיר מראיינים מדליקי משואות, ומגישים כתבות לציון 70 שנה לליל הגשרים, סיפור הגבורה המרגש של הד"ר אשר פורת וסיפורו של חלל צה"ל משה ביטון, שנהרג בחווה הסינית במלחמת יום הכיפורים, ושבע אחיותיו.

 


 

logoChinuchit
ימים ג'-ד', החל משעה 16:45

אחד חסר

סיפורם של חללים במערכות ישראל ופעולות האיבה ומפעל ההנצחה שהוקם לזכרם על ידי יקיריהם.

 


 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.