728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

"בלוף מתחלף בבלוף"

"בלוף מתחלף בבלוף"
ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס באנטבה, אתמול.צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיתף פוסט של הליכוד, ששוב תוקף בחריפות את ידיעות אחרונות והמו"ל נוני מוזס - הפעם על סיקור הוצאות ביקורו באפריקה

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיתף אתמול בעמוד הפייסבוק שלו פוסט של הליכוד, שתוקף בחריפות- ולא בפעם הראשונה – את ידיעות אחרונות והמו"ל שלו. במוקד ההתקפה הפעם: הסיקור של ידיעות אחרונות את הוצאות מסעו של ראש הממשלה באפריקה, שהחל אתמול. בעבר תקף נתניהו את מוזס וידיעות אחרונות באמצעות הפייסבוק. למשל, כשפרסם ארבעה ימים לפני הבחירות במרץ 2015 פוסט בו טען ש"נוני מוזס מוביל קמפיין מתוזמן ומתוזמר נגד הליכוד ונגדי תוך שיתוף פעולה אינטנסיבי עם ארגונים ועמותות שפועלים למטרה זאת בתמיכת טייקונים מהארץ ומהעולם וכן בתמיכת ממשלות זרות" , וזאת "מתוך אינטרס עסקי, במטרה להחזיר את המונופול המסוכן והלא-דמוקרטי שאפיין את עיתונו ועסקיו בעבר".

 

 

"נוני מוזס ו'ידיעות אחרונות' חזרו לסורם", נכתב בפוסט מאתמול. "בפעם הראשונה מזה עשרות שנים מגיע ראש ממשלה ישראלי לביקור היסטורי ביבשת אפריקה, בו התקבל בקבלת פנים מיוחדת על ידי שבעה מנהיגים ממדינות אפריקה באוגנדה כמחווה מיוחדת למדינת ישראל, בפגישת פסגה אסטרטגית. ב'ידיעות אחרונות' מבינים שהקשקוש על 'בידוד מדיני' כבר לא מחזיק מים. אז מה עושים? ממציאים ספין חדש על 'מסע תענוגות' לאפריקה, תוך ניפוח היסטרי ושקרי של סכום ההוצאות".

 

 

"לא מסע תענוגות, לא חופשה ולא ספארי: ביקור היסטורי בו לו“ז עבודה צפוף מאוד – 4 מדינות ב-4 ימים" נכתב בפוסט. "ביבשת אפריקה מתרגשים מאוד ממנו, רק בתקשורת הישראלית יש מי שמנסה לגמד, להכפיש ולדבר על הוצאות הביקור, שתועלתו הכלכלית למדינת ישראל עולה פי כמה וכמה על סך הוצאותיו. ההוצאות נובעות בראש ובראשונה מעלויות האבטחה שנקבעו על ידי השב“כ אל מול הסכנות של פיגועי טרור נגד ראש הממשלה במדינות השונות באפריקה במהלך הביקור. אל הוצאות האבטחה נלוות גם הוצאות רפואיות שנדרשות אף הן על פי הנהלים, לרבות הטסת ציוד ואנשי צוות רפואי. מה רוצים נוני מוזס וחבר מרעיו? שראש הממשלה יהיה נתון בסכנת חיים? הוצאות אלה אינן 'תענוגות“ או 'מותרות' – הן נועדו להגן על ראש ממשלת ישראל ועל המשלחת הישראלית במהלך ביקור חשוב לישראל.

 

"אבל כשמדובר בנתניהו, נוני מוזס ושותפיו בכלי תקשורת אחרים זועקים על ”בזבוז“, הגם שמדובר בשקר העומד בניגוד מוחלט ליתרונות הרבים שיצמחו לישראל מביקור חשוב זה. זה כמובן כשעשרות נסיעות מצד נשיאי המדינה לשעבר, שעלו לישראל ממון רב על אף שמדובר בנסיעות טקסיות ונטולות השלכות מעשיות, לא זכו לבדל של ביקורת.

 

"ספין מתחלף בספין, בלוף מתחלף בבלוף, המטרה לעולם נשארת: לשקר לציבור כדי להכפיש את נתניהו בכל מחיר, תוך התעלמות מוחלטת מטובת המדינה ומהתועלת שתצמח לה בפן המדיני ובפן הכלכלי".

 

"מוזר לנו שידיעה לגיטימית עוררה כזה זעם אצל ראש הממשלה ואנשיו"

בפוסט תגובה, שהעלה הכתב המדיני של ידיעות אחרונות ו-Ynet, איתמר אייכנר, שפרסם את הידיעה על עלות מסעו של נתניהו לאפריקה, הוא כתב: "הידיעה שפורסמה לפני מספר ימים בעמוד פנימי ב'ידיעות אחרונות' לא עסקה ב'ביזבוז', 'מותרות' או 'מסע תענוגות'. תארים אלה אמנם יוחסו לנו בפוסט אולם הם כלל לא מופיעים בידיעה שפרסמתי.

 

איתמר אייכנר

איתמר אייכנר.

"עלות הנסיעה של נתניהו לאפריקה, 28 מיליון שקלים, נמסרה לי מפי גורמים ממשלתיים מוסמכים. לפי אותם גורמים, מדובר באחד המסעות היקרים ביותר של ראש ממשלה. אני ועיתוני עומדים מאחורי המספר הנ"ל.  לשכת ראש הממשלה קיבלה מבעוד מועד את פרטי הידיעה, אבל סירבה משום מה להגיב או למסור פרטים שיסתרו אותה.
"גם כעת אני מזמין את לשכת ראש הממשלה לפרסם את רשימת ההוצאות המלאה של הביקור. 'ידיעות אחרונות' ישמח לפרסם אותה, ואם טעינו בסכום הסופי – נתקן בהגינות. ב'ידיעות אחרונות' התפרסמו היום ובשבועות האחרונים ידיעות רבות שעסקו בחשיבות הביקור של נתניהו באפריקה מבחינה מדינית וכן באירועים סביב 40 שנה למבצע אנטבה. בנוסף, במאמר שמתפרסם היום ב"ידיעות אחרונות', ואשר ירד לדפוס בטרם פורסם הפוסט, כותב יועז הנדל, תחת הכותרת 'שווה כל שקל', כי יש לביקור ערך היסטורי וחשיבות רבה.
"מוזר לנו שידיעה לגיטימית, שהתפרסמה ב'ידיעות אחרונות', עוררה כזה זעם אצל ראש הממשלה ואנשיו. האם ייתכן שהידיעה על בדיקת משטרה חדשה נגד נתניהו, שפורסמה אתמול בערוץ 2, ערערה אצל מישהו שם את שיקול הדעת?"


 

Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on Monday, July 4, 2016

 

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

  • שמשון
    5 ביולי 2016 @ 9:28 am, 9:28 am

    נתניהו ממשיך להפיץ את יחסו העלוב כלפי העיתונות והגיע הזמן להעמידו במקום. מועצת העיתונות חייבת להוציא מסר תקיף נגד נתניהו ולהפסיק את מסע השמצותיו.

    הגב

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.