728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

"להוציא את הממשלה לחופש"

"להוציא את הממשלה לחופש"
משה כחלון, שר האוצר

כך אמר היום שר האוצר משה כחלון, בתגובה על הסערה בעקבות ישיבת הממשלה אתמול בעניין תאגיד השידור הציבורי וחילופי ההאשמות שבאו בעקבותיה

מחריפה המתיחות בקואליציה בעקבות ישיבת הממשלה אתמול בעניין תאגיד השידור הציבורי וחילופי ההאשמות שבאו בעקבותיה.

"צריך להוציא את הממשלה הזו לחופש, את כל הממשלה", כך אמר היום שר האוצר משה כחלון לרינו צרור, שציטט את הדברים בפתח תוכניתו בגלי צה"ל.

 

מוקדם יותר, מתחה השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, ביקורת חריפה בראיון לרזי ברקאי על דברי שרים מהליכוד בדיון בממשלה אתמול: "היו אתמול אמירות שגבלו בפשיזם. אין ספק. ברגע שבאים לטעון שאנחנו במערכת ציבורית מקימים תאגיד ציבורי ושאנחנו כממשלה צריכים לשלוט בו, מפחיד לחשוב שדברים כאלה נאמרים בעידן הזה". עוד אמרה השרה גמליאל כי "הקולגות שלי לעתים יוצרות אווירה מאוד לחוצה כדי לנסות להשפיע עם עמדות הקצה שלהם, וזה לא תמיד מצליח".

 

בראיון לניב רסקין אמר השר לבטחון פנים גלעד ארדן : "אני חושב שהגישה כמו הרעיון לסגור את התאגיד ולהישאר עם הרשות הישנה והבזבזנית – הם רעיונות מוטעים שלא מבוססים על ידע מעמיק", גרס ארדן, "אבל כרגע צריך לתת לתאגיד הזה סופסוף לקום ולהעניק לציבור את מה שמגיע לו". ארדן שהתייחס לדברים שיוחסו לשרת התרבות מירי רגב, לפיהם "מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו? השר צריך לשלוט, מה נעמיד כסף ואז הם ישדרו מה שהם רוצים?", אמר כי גישתה מוטעית: "במדינה כל כך משוסעת חשוב שיהיה שידור ציבורי שלא שייך לבעלי ההון ושיכול להביא את כל חלקי החברה. אני מעדיף את החלוקה הזו – נמשיך להיות בשלטון, והתקשורת תעשה את תפקידה ותבקר".

 

רגב: אמירותיי נותקו מעמדתי הרחבה והמנומקת, ביודעין ובכוונת זדון

היום פנתה השרה רגב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט ולמ"מ מזכיר הממשלה אריה זוהר, בדרישה לפרסם את התמליל המלא של ישיבת הממשלה הסוערת מאתמול, או לחילופין "אם הישיבה חסויה לציבור" לפתוח בחקירה נגד "מי שעבר על החוק והדליף חלקי מידע מישיבת הממשלה".

בישיבת הממשלה שנערכה אמש, פרסתי את משנתי בדיון בסוגיית התאגיד הציבורי החדש. במסגרת זו נימקתי באריכות את התנגדותי להיותו של התאגיד הציבורי חף מפיקוח, דבר אשר ימנע הבטחה לייצוג הולם ורב תרבותיות בשידור הציבורי. במהלך דברי הבהרתי כי ישנם עקרונות מנחים המחוייבים בשידור ציבורי הממומן מכספי ציבור ולא יתכן שהממשלה שאחראית לכספים לא תוכל לממש את אחריותה. לצד האחריות המוטלת על שרי התקשורת בהווה ובעתיד, חייבת לעמוד גם סמכות לפיקוח על התאגיד.
"ציינתי כי ממידע ותלונות שמגיעות לפתחי, קם כאן סניף נוסף של הברנז'ה שידיר אוכלוסיות שלמות ועלינו למנוע זאת."חזרתי והדגשתי כי הממשלה ושר התקשורת אחראים לוודא שהמינויים בתאגיד יכללו יהודים וערבים, חרדים, דתיים וחילוניים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, תושבי המרכז והפריפריה. זאת על מנת שהציבור כולו ייוצג בתאגיד הציבורי הממומן מכספו.

"כידוע לך, מידע חלקי דלף לתקשורת מתוך הישיבה הסוערת, שאינו משקף את עמדתי המלאה, כאשר אמירותיי נותקו מעמדתי הרחבה והמנומקת, ביודעין ובכוונת זדון, במטרה להטעות את הציבור", כתבה רגב.

 

 


אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.