728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

מה חשוב הגיל

מה חשוב הגיל
אילוסטרציה. צילום: (cielodlp (CC BY-NC 2.0

גילנות - לא "כאן": תאגיד השידור החדש מבקש לקלוט לשורותיו גם עשרות עובדים מבוגרים ופנה לעמותה שעוסקת בהשמה בשוק העבודה של גילאי 60 ומעלה

תאגיד השידור הציבורי החדש "כאן", שאמור להתחיל את שידוריו בשנה הבאה, מבקש לקלוט לשורותיו גם עשרות עובדים מבוגרים, לתפקידים שונים. נודע, שהתאגיד פנה בימים אלה לעמותת "והדרת – דרוש ניסיון",  שעוסקת בהשמה בשוק העבודה של גילאי 60 ומעלה, כדי שזו תסייע לו באיתור מועמדים מתאימים.

 

המהלך של התאגיד החדש מפתיע למדי, מכיוון שמעסיקים, בעיקר הגדולים שבהם, מעדיפים בדרך כלל לקלוט לשורותיהם עובדים צעירים, משיקולים שונים. חלק מהמעסיקים מעדיפים לקלוט צעירים מתוך מחשבה שדרישות השכר שלהם נמוכות יותר לעומת אלה של המבוגרים ואחרים מעדיפים זאת מכיוון שעובדים צעירים נתפסים כמי שמסתגלים מהר יותר לתרבות הארגונית ובעלי יכולת למידה טובה יותר.

מומחים לשוק העבודה אומרים כי מעסיקים אלה טועים בגישה זו שלהם, המתעלמת משלל יתרונות שיש לעובדים מבוגרים ובהם ניסיון מקצועי רב, יציבות (אינם נקראים למילואים ואינם מטופלים בילדים קטנים) ואין להם דרישות גבוהות בנוגע לקידומם בהיררכיה. חוק שוויון הזדמנויות בעבודה אוסר על אפליה לרעה בקבלה לעבודה או, להבדיל, בפיטורים, מחמת גיל (וגם מחמת מין, דת, מגדר, צבע עור או עדה של העובד).

סמנכ"ל עמותת "והדרת", נמרוד קמינסקי,  האחראי על פרויקט "דרוש נסיון" בשיתוף המשרד לשוויון חברתי, אישר שמנכ"ל התאגיד החדש, אלדד קובלנץ, בא בדברים עם מנכ"לית העמותה, ריבי בלר, והשניים דנו בגיוסם של 26 מבקשי עבודה בני 60 ומעלה.

מהשיחות בין ראשי התאגיד לבין מנהלי "והדרת" עולה שהתאגיד מחפש עובדים מבוגרים מכל סוגי העבודה העיתונאית: "עורכי תוכן, כתבים, צלמים, עוזרי צלמים, מפיקים, במאים, עורכי וידיאו, טכנאי טלוויזיה ורדיו, בקרי קליטה, תמונה ושידור, נתב תמונה באולפן, אחראי על איתור וטיפול בתקלות, טכנאי IT, אנשי אינפוגרפיקה, ראש דסק דיגיטל ועוד".

 


סמנכ"ל עמותת "והדרת", נמרוד קמינסקי,  האחראי על פרויקט "דרוש נסיון" בשיתוף עם המשרד לשוויון חברתי: "אני מתרשם שהתאגיד רציני בכוונותיו לקלוט עובדים מבוגרים ושלא מדובר בתרגיל יחסי ציבור לשיפור תדמיתו, כפי שקורה לעתים עם חברות במשק שכאילו מחפשות עובדים מבוגרים"


 

ויש בעמותה מאגר של אנשים מבוגרים המחפשים עבודה במקצועות האלה? לפחות חלק מהתפקידים הללו נראים מתאימים לעובדים צעירים דווקא.

"חתך של מחפשי העבודה המבוגרים הרשומים אצלנו מראה שכ-50 איש עבדו בעבר במקצועות הטלוויזיה השונים. לא בדקתי עדיין את פרטיהם של כולם. מתוך ה-50 הללו, 20 באים ממקצועות הבמה, מהם כאלה שביימו סרטים ו-14 הם גרפיקאים, שחלקם עבדו בעיתונות המודפסת. אנו מתכוונים לשלוח לתאגיד את קורות חייהם של כל האנשים הללו. אני מקווה שרובם יזומנו לראיונות עבודה. אני מתרשם שהתאגיד רציני בכוונותיו לקלוט עובדים מבוגרים ושלא מדובר בתרגיל יחסי ציבור לשיפור תדמיתו, כפי שקורה לעתים עם חברות במשק שכאילו מחפשות עובדים מבוגרים".

 

–  מה לגבי השכר המוצע למועמדים  המבוגרים לעבודה בתאגיד?

"אנשי התאגיד לא דיברו אתנו על גובה השכר שישולם למתקבלים לעבודה, אבל לא נסכים לתשלום שכר פוגעני. מה שטוב הוא שהתאגיד הסכים לדרישה שמי שייקלט ויעדיף לעבוד משרה חלקית ולא משרה מלאה, יוכל לעשות זאת"

 

– איזה עניין יש, לדעתך, לתאגיד להעסיק מבוגרים? הרי כלכלי יותר לקלוט עובדים בתחילת שנות העשרים לחייהם בתעריף נמוך.

"התאגיד הוא עסק רציני, גדול ואחראי. הם זקוקים לא רק לעובדים צעירים חסרי ניסיון יחסית, אלא לעובדים מבוגרים שיידעו לכתוב ברמה גבוהה, לדבר בצורה רהוטה ולתת פייט כשצריך. עובד מבוגר מכיר את מגרש המשחקים ואת הסכנות האורבות בפינה ויודע לתת טיפים מקצועיים לעובדים הצעירים. הם לא יכולים להתבסס רק על צעירים בני 25 שעלולים לעשות פשלות. אני מניח שחלק מהמשרות שיאוישו בתחילת הדרך על ידי מבוגרים, יעברו בהמשך לידי עובדים צעירים, בעוד שהמבוגרים יהפכו ליועצים במעמד של פרילנסרים. אבל כדי להתחיל את הפרויקט הרציני הזה שנקרא תחילת השידורים של התאגיד הציבורי, חייבים את העובדים הכי מנוסים".

 

–  אתה מכיר חברות במשק שממש מסרבות להעסיק עובדים מבוגרים?

"רשומים אצלנו 9,500 מחפשי עבודה בני 60 ויותר. אנו מצליחים לסדר עבודה ל-35 איש בחודש בממוצע, החל מחברות ביטוח ועד לעסקים קטנים ובינוניים. אני לא רוצה לנקוב בשמות, אבל בחברות הגדולות, למשל בענפי הקמעונאות, הרכב והתרופות, קשה מאוד למבוגרים להיקלט בעבודה. למה? כי שם שולטים הביורוקרטיה, חוזרי המנכ"ל וחוסר הגמישות, והכל בשם 'התרבות הארגונית'. התפקידים היחידים בהם ניתן לבצע השמה לאנשים מבוגרים בחברות הגדולות הם אלה שקיים בהם מחסור בעובדים, למשל בתחום השיווק. לעומת זאת, מעסיק קטן  מגלה נכונות רבה יותר לקלוט עובד מבוגר. מעסיק כזה רוצה למשל לקבל אליו מחסנאי לחמש שעות עבודה ביום, וזהו. בלי כל הביורוקרטיה שמסביב".
עד כה ידוע שבין העובדים המבוגרים שנקלטו בתאגיד החדש, שלא באמצעות עמותת והדרת, נמנים יעקב אחימאיר, אריה גולן, כרמלה מנשה, דן כנר, משה (מושיק) טימור ומלאכי חזקיה.

 

דוברת תאגיד השידור הציבורי "כאן", גילי שם טוב, אמרה בתגובה שקליטת עובדים מבוגרים היא אך טבעית לגוף שתכניו מיועדים לכלל האוכלוסיה, לרבות זו המבוגרת. לדבריה, עד כה נקלטו בתאגיד 300 עובדים. ביום התחלת השידורים יועסקו כ-500 ובסופו של דבר מספר המועסקים ב"כאן" יגיע ל-900.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.