728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

"טענות שקריות, חסרות בסיס"

"טענות שקריות, חסרות בסיס"

רביב דרוקר וחדשות 10 הגישו תביעת לשון הרע נגד אראל סג"ל ושמעון ריקלין: פרסמו בתכניתם בגלי צה"ל טענות שקריות במטרה לפגוע ולערער את אמינותנו

העיתונאי רביב דרוקר וחברת חדשות 10 הגישו בבית משפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע על סך 100 אלף שקל נגד אראל סג"ל ושמעון ריקלין, על רקע האשמות שהועלו בתכניתם בגלי צה"ל, ששודרה בתחילת דצמבר, לפיהן דרוקר ותכנית "המקור" פעלו למנוע את מינויו של תא"ל עופר וינטר למח"ט גבעתי.

 

בפתח כתב התביעה צויין כי "ככלל, חדשות 10 בע"מ מבקשת להימנע מהגשת תביעות, לא כל שכן בלשון הרע, קל וחומר כנגד אמצעי תקשורת אחר. ברם, התנהלותם חסרת התקדים של הנתבעים, כפי שבאה לידי ביטוי בנסיבות העניין, לא הותירה בידי חדשות 10 כל ברירה, אלא לנקוט בצעד חריג זה".

 

עוד נכתב, כי "מטרת הנתבעים בהתנהלותם נשוא הליך זה היתה ברורה: לפגוע ולערער את אמינותם ואת הלגיטימיות המקצועית של התובעים – חדשות 10 ומערכת 'המקור' והעיתונאי מר רביב דרוקר".
"ביום 4.12.2016 שודרה תכניתו של אראל סגל בתחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל, במהלכה התראיין גם עו"ד עוד סבוראי, אשר הציג את עצמו כ'חברו הטוב', של תת-אלוף עופר וינטר", נכתב בכתב התביעה, שהוגש על ידי עו"ד עיינה נוימן ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'. "בתכנית זו, פורסמו, בהרחבה מרובה, טענות שקריות, חסרות כל בסיס, שיוחסו לחדשות 10, תכנית 'המקור' ולמר רביב דרוקר".

 

"בתכנית פורסם, בין היתר, כי לפני כארבע שנים, תכנית 'המקור' ומר רביב דרוקר שלחו חייל לשעבר, שצוייד במכשירי הקלטה, ללשכתו של תא"ל וינטר, אשר היה באותה עת מפקד החטיבה צפונית. בתכנית פורסם, כי מטרתה של שליחתו של אותו חייל לשעבר לתא"ל וינטר הייתה סיכול מינויו של תא"ל וינטר למח"ט גבעתי וממניעים אידאולוגיים של מר דרוקר. לא פחות מכך".

 

תחנת הרדיו גלי צה"ל, שלא נתבעה בהליך זה, השיבה לפני כשלושה שבועות למכתב התראה לפני תביעה שנשלח אליהם מחדשות 10, וסירבה לפרסם הבהרה לדברים שנאמרו בתכנית. בגל"צ טענו כי "מדובר בהבעת דעה, אשר להבדיל מעובדה, אינה צריכה לשקף את המציאות האובייקטיבית, כי אם את הלך מחשבתו הסובייקטיבי של אומרה". עוד אמרו אז בתחנה הצבאית: "הופתענו לגלות שדווקא כלי תקשורת שאנו מעריכים מאוד מקצועית ושקורא לפלורליזם של דעות ולחופש ביטוי, בוחר לנסות ולהשתיק דעות וקולות אחרים רק משום שהם בעלי דעה עצמאית ושאינם הולכים בתלם. גם לאחר בדיקה נוספת מערכתית ובחינה מדוקדקת של יועמ"ש גל"צ לא מצאנו טעם לפגם בהתנהלות מערכת התוכנית של אראל סג"ל. העובדות מדברות בעד עצמן, ולראיה אנשי ערוץ 10 כן קיבלו במה מרכזית להשמיע את תגובתם לדברים שנאמרו בתוכנית, כולל שיחה עם רביב דרוקר עצמו במשך כרבע שעה ביומן הערב של התחנה, וכן שודרה התייחסותו של דרוקר במהדורות החדשות של התחנה – זאת לצד מאמצים נוספים וכנים שנעשו לקבלת תגובת הערוץ טרום שידור התוכנית".

 

לאחר שהושמעה ביקורת על כך שעיתונאי מגיש תביעת השתקה נגד עמיתיו, הבהיר רביב דרוקר בציוצים בטוויטר כי הוא לא רואה בתביעה שהוגשה תביעת השתקה: "אני לעולם לא אתבע את גלי צה"ל, שהיא מקום שאני אוהב ובכוונה העמדנו את סכום התביעה על סכום נמוך בהרבה מהנזקים שנגרמו לנו כדי לאותת שהעניין הוא לא כסף, אלא שכולם יבינו שאי אפשר להוביל לינץ' מכוער ושיקרי בלי לבדוק מינימלית איתי את העניין. ניסינו בלי תביעה לשכנע אותם להודות שאין להם שום ראייה לעובדות שהם שידרו, כמו שעשה עו"ד סבוראי, אבל הם סרבו. אם ייגזרו לטובתנו פיצויים, נתרום אותם".

 

ואילו שמעון ריקלין הגיב בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו: "ערוץ 10 ודרוקר. באמת חשבתם שתפחידו אותנו? שתסתמו לנו את הפה? הגיע הזמן שתבינו מהי דמוקרטיה: מותר לכם להשמיע ביקורת. מותר לנו להשמיע ביקורת עליכם. ואיומים לא יעזרו".

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.