728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

"בריונות שנועדה להלך אימים"

"בריונות שנועדה להלך אימים"
אמנון אברמוביץ'צילום: אייל בן יעיש, CC BY-SA 4.0

אמנון אברמוביץ' ויעקב אחימאיר מתייחסים לפוסט בו תקף נתניהו בחריפות חסרת תקדים את מה שהוא מכנה "שיטת הלחצים של התקשורת השמאלנית"

"מפליא אותי איך לנתניהו יש זמן לכתוב פוסטים בפייסבוק", אומר היום אמנון אברמוביץ, פרשן ערוץ 2, בהתייחסו לפוסט שפרסם אמש ראש הממשלה ובו שוב תקף בחריפות את "את שיטת הלחצים של התקשורת השמאלנית שקובעת את גבולות הגזרה ליועמ״ש והפרקליטות" וקבע כי "כל ערב מייצרים כאן fake news".

 

"האיש אינו רק ראש ממשלה, אלא גם שר החוץ ושר התקשורת וגם עורך ממש של עיתון יומי, ויש לו זמן להשקיע בכתיבה שוטפת של פוסטים ארוכים ומוקפדים. לא יאומן שיש לו את הזמן לכתוב אותם בעצמו. לא ברור לי מתי נותר בידו פנאי לטפל בענייני המדינה", אומר אברמוביץ'.

לדבריו, הפוסטים של נתניהו אינם אלא "סוג של בריונות שנועדה להלך אימים על התקשורת ועל הדרג המשפטי".

 

בין השאר, נתניהו טען שהתקשורת מייצגת את הציבור "כמו שאמנון אברמוביץ' מייצג את הישוב היהודי בחברון". "הוא נטפל לתקשורת, כפי שהוא נטפל לשמאל", אומר אברמוביץ' ומוסיף: "לטעון שהתקשורת לא מייצגת את הציבור, זה מגוחך. הרי חצי מכלי התקשורת בידיו. כולם רואים איך טראמפ אוהב לתקוף את התקשורת ולהשוות אותה עם נבלים ורשעים, אבל נתניהו התחיל בזה לפניו".

 


"הוא נטפל לתקשורת, כפי שהוא נטפל לשמאל", אומר אברמוביץ' ומוסיף: "לטעון שהתקשורת לא מייצגת את הציבור, זה מגוחך. הרי חצי מכלי התקשורת בידיו. כולם רואים איך טראמפ אוהב לתקוף את התקשורת ולהשוות אותה עם נבלים ורשעים, אבל נתניהו התחיל בזה לפניו"


 

"אני לא אוהב את הביטוי 'חדשות מזויפות' שבו השתמש נתניהו. זה צורם ונעשה כנראה בהשפעת טראמפ, שתוקף את התקשורת בכל הזדמנות, לפני היבחרו לנשיא וגם לאחריה", אומר העיתונאי יעקב אחימאיר מערוץ 1, והוסיף: "אני מניח שההתבטאות הזו, שהיא לכל הפחות סרת טעם בעיני, חלחלה לנתניהו".
 

YA1-1024x458

יעקב אחימאיר.

 

"טראמפ לא רק השמיע את הביטוי הזה. הוא עשה מהפכה בתרבות השיח בכלל וטשטש את גבולותיה של התקינות הפוליטית. הוא נוהג כך כי לא מעט אנשים בארה"ב רוצים לשמוע ולקרוא דברים ישירים. את תרבות הדיבור הזו נתניהו מאמץ עכשיו, כנראה.
 


המקור או החיקוי? נשיא ארה"ב מצייץ היום בטוויטר וקורא למישהו בעל כישרון "לקנות את הניו-יורק טיימס הכושל והמפרסם חדשות מזוייפות ולנהל אותו בצורה תקינה או לסגור אותו בכבוד"


 
– אינך נמנה עם העיתונאים שנתניהו אוהב לכנות "שמאלנים". יש לך הבנה להתנהלות הזו של נתניהו, כפי שהיא מתבטאת, שוב, בפוסט שכתב?

" הקולגות העיתונאים מלגלגים עלי שאני ממלכתי והם רואים בזה חסרון. למרות שלא אהבתי את הביטוי שבו השתמש נתניהו בפוסט שלו, אני קצת מבין אותו. התקשורת היא ברובה נגדו. מאז שהוא נבחר כראש ממשלה, לפני יותר מ-10 שנים, הוא פותח עיתון או אתר ונתקל בביקורת חריפה, שבעיניו היא חסרת פרופורציות. חלק מהכותבים בכלל לא רואים בו מנהיג לגיטימי ומתייחסים אליו פשוט בשנאה. אני קורא עיתונים באנגלית וחייב לומר שלפחות בעיתונים המופיעים בחו"ל לא נתקלתי בסגנון כתיבה כזה כלפי ראש הממשלה".

 


אחימאיר: "עצם הסיקור של הפרשה הוא במקומו, כי מדובר בראש הממשלה, שנחקר באזהרה על ידי חוקרי יאח"ה ואם יש צורך מקצועי בכותרת ראשית בעניין זה, הדבר בהחלט ראוי. גם אם יש בפוסט של נתניהו אמירות צורמות, צריך לזכור שגם התקשורת עצמה אינה חפה מנפילות קשות"


 

"אבל", אומר אחימאיר,  "עצם הסיקור של הפרשה הוא במקומו, כי מדובר בראש הממשלה, שנחקר באזהרה על ידי חוקרי יאח"ה ואם יש צורך מקצועי בכותרת ראשית בעניין זה, הדבר בהחלט ראוי. גם אם יש בפוסט של נתניהו אמירות צורמות, צריך לזכור שגם התקשורת עצמה אינה חפה מנפילות קשות. למשל, כאשר מבקר הטלוויזיה של הארץ, רוגל אלפר, השווה בין העיתונאי יואב לימור לאדולף היטלר".

 


עוד בעניין זה – דנה ויס מגיבה להתקפות ראש הממשלה בראיון ליעל דן בגלי צה"ל:

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.