728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

"עדיף למות זקופים"

"עדיף למות זקופים"
בניין הטלויזיה הישראלית, רשות השידור.צילום: חנניה הרמן, לע"מ

לקראת אסיפת החירום של עובדי רשות השידור: ועד הטכנאים וההנדסאים מצדד בפעולות קשות, כולל החשכת המסך, בעוד שהעיתונאים מתנגדים לשיבוש השידורים

מחלוקת בין ועד העיתונאים לבין ועד ההנדסאים והטכנאים ברשות השידור בנוגע לדרכי המאבק על עתידם של עובדי הרשות, העומדת להיסגר ב-30 באפריל הקרוב, עם תחילת פעילותו של תאגיד השידור "כאן".
המחלוקת שהתגלעה, תבוא לידי ביטוי באסיפת החירום שיקיימו מחר (שלישי) לפנה"צ עובדי רשות השידור באולפן נקדי בירושלים. את האסיפה יזם ועד ההנדסאים והטכנאים, בראשו עומד משה שגב, ואולם צפוי שישתתפו בה גם עיתונאים, מפיקים ובעלי מקצועות אחרים המועסקים ברשות.
 
האסיפה עצמה תגרום לשיבושים קלים בלבד בשידורי ערוץ 1, מכיוון שבשעות אלה משודרות בערוץ זה תכניות של הטלוויזיה החינוכית. שגב אמר כי הוא מתכוון להציג באסיפה "דרכי פעולה לניהול מאבק ארגוני שיכלול החשכת מסך והדממת שידורי הרדיו ב-3 ערוצי טלוויזיה ו-8 תחנות רדיו של הרשות".

 


משה שגב: "זהו. אנו סוגרים את הבסטה. אנשים פה ממוטטים. אי אפשר לדרוש מהם לעבוד עד הרגע האחרון כאילו כלום לא קורה, ובאסיפה מחר נאפשר לאנשים לפרוק את הזעם ולהעלות הצעות לדרכי פעולה. אני לא מבין למה ועד העיתונאים לא מצטרף אלינו"


 

-מדוע אתה יוזם מאבק כעת, כשהכל גמור ורשות השידור תיסגר בעוד 42 ימים? זה לא מאוחר?

"טעות לחשוב שזו עובדה מוגמרת. דברים קורים כל הזמן. הוועד שלנו רוצה להשיג שתי מטרות: האחת – שיפור של חבילת הפרישה לעובדי הרשות ההולכים הביתה ושנית – דאגה לעובדים שגילם מתחת ל-50, שהם אנשים שלא הספיקו לחסוך לפנסיה. אנחנו דורשים ממשרדי הממשלה לדאוג שמספר גדול יותר של עובדי הרשות בגילאים אלה ייקלטו בתאגיד. השיעור עליו הוסכם – 51% – אינו מקודש. לחילופין, אנחנו דורשים שכמה שיותר עובדים בשכבת הגילאים הזו ייקלטו במשרות שייפתחו עבורם בשירות המדינה. כפי שהמדינה הייתה אחראית למה שהתרחש ברשות השידור, עליה לגלות אחריות גם כלפי עובדים אלה"

"זהו. אנו סוגרים את הבסטה. אנשים פה ממוטטים. אי אפשר לדרוש מהם לעבוד עד הרגע האחרון כאילו כלום לא קורה, ובאסיפה מחר נאפשר לאנשים לפרוק את הזעם ולהעלות הצעות לדרכי פעולה. אני לא מבין למה ועד העיתונאים לא מצטרף אלינו למאבק לשיפור תנאי הפרישה. עלינו להיות מאוחדים בעניין הזה, אבל לדעתי הם מונעים משיקולים של כבוד".

 


מיקי קליין: "רוב העיתונאים, ואני בכללם, מבקשים להמשיך בשידורים רגילים באיכות גבוהה עד לרגע האחרון שבו ניפרד מהצופים והמאזינים. לנקוט פעולות של החשכת מסך והדממת שידורי רדיו זו פגיעה בצופים ובמאזינים, שלא בצדק"


 

ואולם מיקי קליין, המפיק הראשי של ערוץ 1, העומד בראש ועד עיתונאי הטלוויזיה ברשות, מצדד בעמדה הפוכה. לדבריו, ועד ההנדסאים והטכנאים החליט ליזום את האסיפה "בלחץ העובדים מלמטה, ואין לי טענות על כך", ובדעתו להציע גם לעיתונאים להשתתף בה. עם זאת, לדבריו, מעבר לאסיפת המחאה, אין מקום לשבש את שידורי הטלוויזיה והרדיו הפועלים במסגרת הרשות.
 

"אם נגזר עלינו למות, עדיף שנעשה זאת זקופים", אמר קליין. "רוב העיתונאים, ואני בכללם, מבקשים להמשיך בשידורים רגילים באיכות גבוהה עד לרגע האחרון שבו ניפרד מהצופים והמאזינים. הכל כבר סגור ולא נותרה לנו מטרה להאבק למענה. החוק כבר נחקק למרות שזהו חוק מנוול והכנסת יוצאת לפגרה ב-23 במארס ועד אז לא נספיק לשנות את החוק או כל דבר אחר.
 

"כולנו מפוטרים. אין מה לעשות. לפחות השגנו שיפור בכך שבמקור נקבע בחוק ש-25% בלבד מעובדי רשות השידור ייקלטו בתאגיד החדש ובסוף העלנו את השיעור ל-51%. אז לכנס אסיפה כדי לאפשר לאנשים לפרוק את הזעם, זה בסדר, אבל לנקוט פעולות של החשכת מסך והדממת שידורי רדיו זו פגיעה בצופים ובמאזינים, שלא בצדק".

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה
KE2017

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.

aguda ad haaretz