728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

"מעשה לא דמוקרטי ולא מוסרי"

"מעשה לא דמוקרטי ולא מוסרי"
הפגנת עובדי רשות השידור מול בניין ההסתדרות.צילום: אבי פז

ההסתה המכוערת - ששותפים לה קולגות מכלי תקשורת אחרים, יוצרים וחברי כנסת, שמנהלים על גבן של משפחות עובדי הרשות מסע תעמולה שקרי - חייבת להיפסק

" טיפש אחד זרק אבן לבאר ו-100 חכמים לא יוכלו להוציא אותה", אומר הפתגם. ובכן, שני טיפשים זרקו אבן ועכשיו 120 חכמים לא מצליחים להוציא אותה. ארדן ולפיד גרמו לדייסה הזאת שבה הכנסת, הממשלה ואנחנו טובעים.
 

אבל אני רוצה לדבר על הסתה. ההסתה הזו חייבת להיפסק. ההסתה השיטתית נגד עובדי רשות השידור חייבת להיפסק.
 

הסתה מכוערת ששותפים לה קולגות מכלי תקשורת אחרים, יוצרים וחברי כנסת, אנשי אוצר ואחרים שמנהלים על גבן של משפחות עובדי הרשות מסע תעמולה שקרי ששוטף את מוחו של הציבור. שנים.
 

לא מדברים על היצירה, לא מדברים על המידע והתכניות שהעובדים שלנו מספקים, אלא מתמקדים בתחלואי ההנהלות ומדביקים אותם לכל אחת ואחד מהעובדים.
אז ההסתה המכוערת הזו חייבת להיפסק.
והפופוליזם על גבם של העובדים חייב להיעצר.
 

במדינה דמוקרטית לא מפטרים עובדים, בני אדם עם משפחות וילדים באמצע החיים. לא מפטרים ולא מחסלים סתם ככה בשביל מהלך שקרי.
ההסתה הזאת חייבת להיפסק.

 

במדינה דמוקרטית לא מתקנים ארגון או מפעל באמצעות סגירתו ופיטורים המוניים של כל עובדיו. פשוט לא.
מעשה הנבלה הזה לא יכול לעבור.
מעשה השקר הזה שבאמצעותו הועבר חוק שקרי לא יכול להימשך.
 

8888

איתי לנדסברג-נבו בהפגנת עובדי רשות השידור מול בית ההסתדרות, אתמול.


 

הקדשנו עשרות שנים מחיינו לרשות השידור ואי אפשר יום אחד לבטל אותנו ואת כל מה שעשינו. אי אפשר לקחת מאתנו את הידע והכישרון את היצירתיות ואת הזמן שהקדשנו לשידור הציבורי ולשקר במצח נחושה לציבור כדי להעמיד אחרים במקומנו.
השרים ארדן ולפיד ששיקרו לכנסת ולציבור צריכים ללכת הביתה. לפנינו!!! שקרנים לא יכולים להיות שרים. לא יכולים לנהל מדינה ולשלוח את ילדינו למלחמות ואותנו לבטלה.
 

גלעד ארדן כבר נחשף השנה בשקריו על "אינתיפאדת ההצתות" ועל פיגוע דעאש באום אל חיראן. אבל השקר הראשון שלו היה ביטול האגרה וההבטחות לסגור ולפתוח שידור ציבורי בלי מימון ציבורי.
 

השקר היה עמוק ומכוער. תוך שמונה חודשים הוא הבטיח שיקים תאגיד. קדחת. עד היום התאגיד הזה לא מוכן לשידור וארדן מתחבא בחדרו. פוחד לצייץ. הגיבור הגדול והזחוח מתחבא כעת כשראש הממשלה עצמו מודה שהם טעו.
ארדן חייב להתנצל ולהיעלם. לא הילדים שלנו צריכים להיות כאן ולא אנחנו בלשכת האבטלה, אלא הוא עצמו.

 


"גלעד ארדן כבר נחשף השנה בשקריו. תוך שמונה חודשים הוא הבטיח שיקים תאגיד. קדחת. עד היום התאגיד הזה לא מוכן לשידור וארדן מתחבא בחדרו. פוחד לצייץ. הגיבור הגדול והזחוח מתחבא כעת, כשראש הממשלה עצמו מודה שהם טעו. ארדן חייב להתנצל ולהיעלם. לא הילדים שלנו צריכים להיות כאן ולא אנחנו בלשכת האבטלה, אלא הוא עצמו"


 

במדינה דמוקרטית אסור לחוקק חוקים לא מוסריים. חוקים שקריים.
וכאן שיקרו את הכנסת ושיקרו את הציבור. חברי הכנסת מודים בזה אבל נאחזים בחוק שאמור להתבצע בעוד חודש וחצי.
החוק הזה פסול. פסול מוסרית ופסול מבחינה דמוקרטית.
 

השר כחלון חייב להיות ישר עם עצמו קודם כל. ההתעללות של האוצר בעובדי הרשות חייבת להיפסק. השקרים והמניפולציות של פקידי האוצר חייבים להיפסק.
 

במדינה נורמאלית היה צריך לתכנן תכנית הבראה, תכנית לשיקום השידור הציבורי כשירות לאזרח. מקצועי ואמין ויעיל. בלי מינויים פוליטיים.
 

אבל באו השרים השקרנים ובסך הכל ביקשו לעצמם נקודות פופוליסטיות באמצעות ביטול האגרה והסתה נגד עובדי הרשות.
 

יאיר לפיד אתה לא קובר מוסד תרבותי, נכס צאן ברזל של ההיסטוריה הישראלית והיהודית. אתה לא רשאי לחסל את היצירה שנעשתה פה ב-48 שנה בטלוויזיה וב-80 שנה ברדיו ובמקומה לייצר דף בפייסבוק.
אף אחד לא מינה אותך לקברן. בביטויים האלה אפילו אביך ז"ל לא השתמש.
 

אתמול אמר חבר כנסת במפלגת העבודה " ידנו הייתה בפשע הזה". כן, מפלגת העבודה שהייתה אמורה להגן על עובדים, הייתה שותפה לפשע של חקיקת חוק שמפטר עובדים וסוגר את הנכס הציבורי התרבותי.

 


"יאיר לפיד אתה לא קובר מוסד תרבותי, נכס צאן ברזל של ההיסטוריה הישראלית והיהודית. אתה לא רשאי לחסל את היצירה שנעשתה פה ב-48 שנה בטלוויזיה וב-80 שנה ברדיו ובמקומה לייצר דף בפייסבוק. אף אחד לא מינה אותך לקברן. בביטויים האלה אפילו אביך ז"ל לא השתמש"


 

חברים תרימו את הראש. אין לכם מה להתבייש. המסיתים המקצועיים בעיתונות ובכנסת, במשרד האוצר ובמשרדו של ארדן…. לא הפיקו ולו סרטון אחד ראוי למען ההיסטוריה. לא תרמו כלום לתרבות הישראלית. מאמרי שטנה שבהם חוזרים יומיום על דברי הסתה מכוערים צריכים להיפסק לאלתר. יש דרך לדיון ציבורי במדינה דמוקרטית ויש דרך להבריא ארגון.
 

את "שומרי הסף" ואת "הרמטכ"לים" ואת הסדרה על תולדות ארץ ישראל ואת "מבט שני" ואת "היומן" ו"רואים עולם" ואת עשרות תכניות הבידור הסאטירה והדרמה שעשו בערוץ הראשון אי אפשר למחוק. אי אפשר למחוק את היצירה הזאת באמצעות שקרים מתועבים והבטחות סרק.
 

גם אנחנו בתוך הבית צריכים לעשות חשבון נפש ולתקן קלקולים ומעשים שהביאו עלינו את כעס הציבור. אבל שלא נתבלבל ושלא יבלבלו – האחראים הם: בראל ושקלאר ויוני בן מנחם, אמיר גילת וחברי הועד המנהל והמליאה שהיו אמורים לפקח עליהם. ועדות הכנסת ומבקר המדינה והמשטרה שלא עצרו את המעשים שהיו צריכים לעצור בזמן. ממשלות ישראל שמינו את הכישלונרים האלה לנהל את השידור ובסוף לא דרשו מהם אחריות, אלא מאתנו.

 

מי שעומד כאן לא צריך לשאת בעונש ולא באחריות לכשלי הניהול של הרשות.

 

ההסתה נגדנו חייבת להיפסק. במדינה דמוקרטית-הסתה היא אלימות בין אזרחים והמחוקק לא יכול לתת לכך יד באמצעות חוק מנוול ושקרי.
המעשה הזה לא דמוקרטי לא מקצועי ולא מוסרי.

 


*דברים שאמר אתמול (שלישי) איתי לנדסברג-נבו, מנהל מחלקת התעודה בערוץ 1, במהלך הפגנת עובדי רשות השידור.

2 תגובות

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

2 תגובות

 • הירשפלד יובל
  23 במרץ 2017 @ 11:59 pm, 11:59 pm

  גילוי נאות . ישלי קשר שלעבר והווה לערוץ 1. ליבי עם הערוץ ועובדיו. חלק מהמשטמה/חוסר אמפתיה , הערוץ ועובדיו הביאו על עצמם והיתה התעוררות מאוחרת/שאננות של העובדים . אבל מה שמפיל כרגע את הערוץ זה פוליטיקאים בעבר ובהווה שיכולים לסגור/להפיל גוף יוצר של עשרות שנים בעבוראהדה זמנית מאד של ציבור הבוחרים. גם לא פותח עדיין על פני כדור הארץ חומר ממשפ':הממיסים שמסוגל להפריד את ישבנם של חכי'ם/שרים מכורסאות העור/צבי שלמען הישיבה/אי היפרדות מהן הם יהיו מוכנים גם לסגור עוד 2 רשויות ולשלוח עוד x עובדים הביתה/לשכת התעסוקה.

  הגב
 • דפנה
  31 במרץ 2017 @ 8:55 pm, 8:55 pm

  שכחת, וכנראה לא במקרה, לציין כי בראש המעוולים עומד אחד, בנימין נתניהו שמו. הוא היה ראש הממשלה בעת שנפלה ההחלטה והחוק חוקק. הוא ראש הממשלה היום. האחריות לכל הטירוף הזה היא עליו. לרבות האחריות להסכם המטורלל עם כחלון, אתמול.
  אני לגמרי עם עובדי רשות השידור, אבל האם ההסכם הזה הוא פתרון נכון? ראוי? הוגן? הגיוני?
  הרי אתם תצטיירו עכשיו בעיני הציבור כמשרתיו הנרצעים של השלטון.

  הגב

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.