728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

מול גדר הברזל

מול גדר הברזל
עובדי רשות השידור בהפגנה מול בית ההסתדרות, השבוע.צילום: אבי פז

ראשי ועדים במשק שהבטיחו להשתתף בהפגנת עובדי רשות השידור מול ההסתדרות - נעלמו. יו"ר ועד הפקידים בבנק הבינלאומי, מסביר מדוע הוא כן התייצב

השבוע עמדתי עם עובדי רשות השידור, במחאה שלהם מול בית ההסתדרות בתל אביב, מול גדר המתכת והמדשאה של הבניין.

פתאום הבנתי כמה קור וניכור הבניין הזה יכול להקרין על חברי הסתדרות שתולים בו יהבם.

 

היתה זו אחת ההפגנות העצובות שלקחתי בה חלק. כמעט מסע הלוויה למקום עבודה. והגרוע מכל- על מה כל זה נעשה?

מעבר לקנוניות הפוליטיות, לרצון לדכא עיתונות חופשית, מעבר לציניות בהשחרת שמם של עובדי רשות השידור לאורך שנים (מה שהגיע לשיאו ב"תשדיר החמאס" של הליכוד בבחירות) – מעבר לכל אלו נקבע פה תקדים נורא ואיום.
 

GB

בית ההסתדרות, במהלך הפגנת עובדי רשות השידור, השבוע.

 

כבר ראינו מקומות עבודה שקורסים ונסגרים וכל עובדיהם מפוטרים. זה לא המקרה.

כבר ראינו מקומות עבודה שנסגרים וכל עובדיהם מפוטרים והבעלים פותחים את המפעל בסין ובשכר רעב לעובדים שם. זה לא המקרה.

 
זה המקרה שמפעל חי עובד ויוצר נסגר וכל עובדיו מפוטרים ,כדי לפתוח לידו מפעל שמייצר ממש את אותו הדבר אבל עם עובדים שחלקם הרבה פחות מנוסים ומקצועיים וחלקם עובדי קבלן, מתחתית שרשרת המזון של עולם העבודה בישראל.
מעבר לפוליטיקאים הציניים שהצביעו בעד סגירת רשות שידור והקמת התאגיד, אשר בהם אני לא תולה כל תקוה- האשם כולו נופל על איש אחד: יושב ראש ההסתדרות, אבי ניסנקורן.
 

הוא יושב ראש ההסתדרות, שבמשמרת שלו נקבע התקדים הארור של "סגירה והקמה".

הוא יושב ראש ההסתדרות שאפילו לא ניסה להלחם על מניעת כל התהליך מלכתחילה, אלא עסק בשפלות רוח ותבוסתנות בקרב מאסף על המשרות במעמד עובדי קבלן לחלק ממפוטרי רשות השידור.

 

יושב ראש ההסתדרות, המתגאה כל כך ב"מלחמה בהעסקה קבלנית" במשק של  מאות אלפי עובדים, שרץ ומצטלם עם כל קבוצה של 30 עובדי קבלן שעוברים להעסקה ישירה, הוא מי שחרץ את גורלם של מאות מעובדי רשות השידור, שהוא בחתימתו נתן הכשר להעבירם מהעסקה ישירה להעסקה קבלנית.
 
ולא רק  מול אנשי רשות השידור חטא ניסנקורן. גם מרבית עובדי תאגיד השידור החדש מיטלטלים כעלה נידף ואין להם מושיע. חלקם עזבו מקומות עבודה להתגייס לגוף החדש, חלקם מועסקים, כאמור, בעבודה קבלנית וגם חייהם מתנהלים במסלול חוסר הבטחון התעסוקתי, כמו עובדי רשות השידור.
ואבי ניסנקורן מסתגר בלישכתו ואינו יוצא לעובדי רשות השידור הזועקים להגנת הארגון המקצועי שלהם. הוא גם אינו מנהל עכשיו מערכה חשובה, עקרונית ובלתי מתפשרת – להפסיק את העינוי וההתעללות בעובדים ואת ריסוק העבודה המאורגנת בתרגילים של פוליטיקאים.
 

אולי בגלל זה אבי ניסנקורן נחשב אצל המעסיקים כ"מנהיג שקול ואחראי". הוא "מבין" אותם ואת ה"צרכים הלאומיים". למרוח אותו ואותנו במילים הם יודעים, אבל יש גבול למריחה הזאת.
 
ברשות השידור, בנמלים, בחברת החשמל ובעוד מאות ואלפי מקומות עבודה, בהם ההסתדרות קיפלה זנב והרכינה ראש בפני הגל הקפיטליסטי העכור, בכל המקומות האלו העובדים – עובדי הקבלן, עובדי דור ב', ג', ד', ה' – העובדים שההסתדרות הקריבה אותם למולך ה"אחריות", הם הבינו שיש גבול.
 

הגבול הזה עובר ב-23 במאי, ביום הבחירות להסתדרות. גדר הברזל תיפול כשההסתדרות תחזור אל העובדים.

 


חנוך ליבנה הוא יו"ר ועד הפקידים בבנק הבינלאומי

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

  • מיכאל לינדנבאום
    23 במרץ 2017 @ 4:48 pm, 4:48 pm

    חנוך ליבנה האחד ויחיד כל כך צודק ,וההסתדרות כל כך מנוולת.היינו בסרט הזה כבר לפני 24 שנים אנחנו קורבנות ההפרטה הברברית של חברת הדלק הממשלתית "פז",שניתנה במתנה לבינו צדיק(שנים 1993-1997 ) על ידי ראשי משטרו של יצחק רבין,,חיים חדשים בהסתדרות" ואנשי שלום עכשיו.מיותר להגיד שלא היתה פנסיה מוקדמת והפיצויים היו מצחיקים.ההסתדרות כאז גם היום שיתפה פעולה באופן מלא עם ההפרטה.

    הגב

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.