728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

בחמת זעם

בחמת זעם
אסף ליברמן, רותם אברוצקי ורועי כ"ץ בכנס הרדיו "FM+ קולטים את העתיד"צילום: גלית רוזן

רותם אברוצקי, יו"ר אגודת העיתונאים בת"א, ואסף ליברמן שהצטרף באחרונה לתאגיד השידור הציבורי, התייחסו בראיון משותף בכנס FM+ למשבר השידור הציבורי

זעם ותסכול לנוכח העוול שנגרם לעובדים, הן ברשות השידור והן בתאגיד השידור הציבורי, עלה מדברים שנאמרו בראיון שקיים היום (שלישי) רועי כ"ץ, סמנכ"ל התוכן ברדיו תל אביב, עם רותם אברוצקי, כתב הערוץ הראשון ברשות השידור ויו"ר אגודת העיתונאים בת"א ואסף ליברמן שגוייס לפני כחודש מגלי צה"ל ומיועד להגיש את תכנית התחקירים של "כאן" ותכנית עם קלמן ליבסקינד ברשת ב'. הראיון התקיים במסגרת כנס הרדיו "FM+ קולטים את העתיד", בבית ספר סמי עופר לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה.

 

"המדינה חותמת על חוזים, מגייסת אנשים, מעבירה תהליכי חקיקה, יושבת בשתי ועדות ציבוריות, מדברת עם ארגוני עובדים, מעלה על הכתב חוזים – לא רק עם 150 עובדים החטיבת החדשות אלא עם מאות עובדים בחברות הפקה – ואז מנפנפת את זה בהינף מפית נייר שחותם עליה ראש הממשלה" אמר ליברמן.

 

"אני מבין את הזעם של אסף, אני מבין גם את הזעם של עובדי רשות השידור", אמר אברוצקי והוסיף: החיים שלנו היו גיהנום, עם הנהלות מחורבנות ומושחתות – ואנחנו נלחמנו כאריות. היינו תחת סכנה ואז פתאום מתחילים לדבר על רעיון של לסגור את רשות השידור ולפתוח משהו יותר טוב. ומה קיבלנו? לא רק שהשתינו עלינו אלא גם הוסיפו גופרית לשתן. שום תיקון עולם שהבטיחו לנו שיהיה – לא הגיע. בניגוד לכל אנשי התאגיד, אני ישבתי בכל ישיבות הועדה המיוחדת שדנה בחוק השידור הציבורי, הייתי במובנים רבים אף שותף לחוק הזה ואני מכיר את החוק כמו את כף ידי. אני זוכר מה נאמר בחדרי הוועדה, הכוונה הייתה אחרת".

 

רועי כץ עם רותם אברוצקי ואסף ליברמן בכנס הרדיו בבינתחומי צילום גלית רוזן4

צילום: גלית רוזן

 
"ניסנקורן הכריז על סכסוך עבודה שלא אומר כלום. זה יגמר רע, זה לא יכול להיגמר טוב", אמר אברוצקי, והתייחס לאמירה כאילו הוא אמור כעת להיות אסיר תודה לנתניהו, בעקבות המתווה עליו סיכמו ראש הממשלה ושר האוצר באישורו של היועץ המשפטי לממשלה, שעתירות שהוגשו אתמול לבג"ץ דורשות לבטלו:  "אני נראה לך אסיר תודה לנתניהו? אני זועם עליו. באנו אליו בדרישה לתקן את העוול הנוראי שעשה לנו. הוא ומפלגתו. מה הוא עשה? העיף אותנו לכל הרוחות, זה מה שקרה כאן. העיפו אותנו עם תיוג של DNA פגום לעובדי רשות השידור, עם שיח דרוויניסטי. זה פגע בנו כבני אדם. הגענו לתאגיד ואז הטיחו בנו את הדבר הזה, את ה-'DNA הפגום'. אולי הם יכחישו את זה, אבל שם הם קוראים לנו ה'רשותניקים'. וגם בשכר. מבירור שעשיתי – ואשמח אם התאגיד יוציא את נתוני האמת ויוכיח שאני לא צודק – עובדי רשות השידור הם הרוב. כולם ביחד לא מגיעים ל-25% מסך הוצאות השכר של התאגיד. מה זה אומר?"

 

כששאל כ"ץ את ליברמן על התחושות של עובדי התאגיד, כפי שהן באות לידי ביטוי בשיח בקבוצות הוואטסאפ הפנימיות, הוא אמר: " יש הרבה מצביעי ליכוד ונתניהו בקבוצות הווטסאפ השונות ובין עובדי התאגיד, שהאמינו לנתניהו שהתקשורת מוטה במשך הרבה שנים ועשתה עוול למגזרים רבים ואמרו: אנחנו נלך ונתגייס ונשנה את התקשורת וניתן ייצוג וביטוי למגוון רחב של דעות, ואז ראש הממשלה אומר שהוא לא רוצה שאף אחד מהם ישדר ומתייחס אליהם כאל צפונבונים מתל אביב. אתה יכול להבין את תחושת הזעם התסכול והכעס".
 
כשאברוצקי התבקש להתייחס לטענה לפיה עובדי רשות השידור "רקדו על הדם" של עובדי התאגיד עם פרסום המתווה בסוף השבוע שעבר, הוא אמר: "אני לא רוקד על הדם, אני זועם. לא סגרו אותנו בשביל שנאכל את הדבר הנורא הזה. המנהלים של התאגיד היו צריכים מזמן לצאת ולדבר ולומר למה הם התנהגו כפי שהתנהגו. אני אומר זאת עכשיו – פרסמו את כל הפרוטוקולים של ישיבות המועצה. תפרסמו את נתוני השכר של כולם. כשיראו את הדבר הזה זו תהיה קטסטרופה. זה ביטוי לעוול הנורא שהחל בועידת לנדס, עם הדיבורים על 'DNA פגום' שכאילו אמרו  על הארגון וזה כיוון לראשם של אנשים. כולנו מתהלכים עם אות קין על המצח. יש לי תצהיר של עובד שבשעתו שאל את שלומית אברהם (לשעבר מנהלת חטיבת החדשות בתאגיד)  למה מקצצים בשכרו והיא ענתה לו 'כי אתה בא מרשות השידור'".
 

בעניין העתירות שהוגשו לבג"ץ, אמר אברוצקי כי אגודת העיתונאים בתל אביב תבקש להשיב עליהן ו"לומר את אשר על ליבנו".

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

  • רוכב על הגל - עיתונות
    4 באפריל 2017 @ 6:11 pm, 6:11 pm

    […] רדיו תל אביב ומרצה בביה"ס לתקשורת בבינתחומי, קיים ראיון משותף עם רותם אברוצקי, כתב הערוץ הראשון ויו"ר אגודת […]

    הגב

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.