728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

חינוך מחדש?

חינוך מחדש?
נפתלי בנט. "לו אני הייתי אזרח רגיל רואה כתבה כזו הייתי נגעל משר החינוך"צילום: עדי כהן צדק, CC BY-SA 3.0

נפתלי בנט תוקף את ערוץ 10 בעקבות דיון באולפן "השבוע שהיה" שעסק ב"הדתה" בספרי לימוד בחינוך הממלכתי: הספר שציטטו ממנו אושר והופץ בזמן יולי תמיר

שר החינוך, נפתלי בנט, תקף אמש בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו את ערוץ 10, וטען שהם מייצרים חדשות מזוייפות, בעקבות דיון שנערך ביום שישי באולפן "השבוע שהיה" בהגשת אילה חסון ועסק בספרי לימוד בחינוך הממלכתי, שלדעת הורים  החברים ב"פורום החילוני" יש בהם משום "הדתה" – בעקבות כתבה בנושא שפירסם ביום שישי האחרון אור קשתי ב"הארץ".
 

חסון פתחה את הדיון כשתיארה ספר לימוד לכיתה ב' בחינוך הממלכתי והממלכתי-דתי, על רקע צילומי עמודים מתוכו, שאחד מהם מציג את משפחת גולדברג הדתית שבה מתקיימת שיחה בין הילדים. מהשיחה מצטיירת משפחה משובחת, ערכית: במשפחה זו מדברים על שיעורי תורה, וכל ילד מבקש לעזור האחד לשני או לסבתא או לאם המשפחה. אחת הבנות גם עזרה למורה לסדר את הכיתה. אכן יחסים מעולים. לעומתם מוצגים בספר בני משפחת לוי, שעל פי הספר הנלמד מתנהגים בצורה אגרסיבית, אחד צועק על השני או משמיע רעש מהרמקול של המחשב, בלי שום רצון להתחשבות הדדית.
 

אור הלר אמר בדיון: "מגעיל, גזעני ופופוליסטי. אלה התכנים שילדים לומדים בבתי ספר ממלכתיים בכיתה ב'". הוא סיפר כי בגבעתיים מתחילה התארגנות של הורים תחת הכותרת "גבעתיים חופשית". והוסיף: "כי נפתלי בנט הוא לא שר החינוך, אלא שר החינוך מחדש של החילונים. הוא מנסה באמצעות כוח פוליטי לשנות את הערכים כאן".
 

ככה ערוץ 10 מייצר פייק ניוז.
בקשה: תצפו בקטע הזה מפריים-טיים ערב שבת בערוץ 10.
חדשות 10 מציג ספר שכביכול מצייר דתיים כ…

Posted by ‎נפתלי בנט‎ on Saturday, April 22, 2017

 

אמש התייחס לשידור זה שר החינוך בנט בעמוד הפיסבוק שלו וטען כי ערוץ 10 "שכחו להזכיר שזה ספר שאושר והופץ ב-2008, כאשר יולי תמיר ממפלגת העבודה הייתה שרת החינוך". עוד  כתב: "ערוץ 10 גם לא טרח לציין שאלו רק 2 תמונות מתוך רבות כולל משפחות חילוניות שבהן מכבדים האחד את השני. אנשי הערוץ אינם מגיבים לפניותינו ולכן אני מבקש מכם, הציבורי, לשתף ולהפיץ את שיטות העבודה של ערוץ 10. ככה נגבר על השקרים שלהם".

 

בשרשור התגובות לפוסט שפרסם, כתב בנט לאחד המגיבים: "הציבור רואה בתקשורת דברים כאלו–ומאמין. לו אני הייתי אזרח רגיל רואה כתבה כזו הייתי נגעל משר החינוך. לכן, כוחה של התקשורת גדול. גדול מאד. אנחנו, הציבור, יכולים לגבור על שקריהם, באמצעות הפצת האמת". עוד כתב כי לא הוא מצליח לראות בספר "הדתה" והתוכן "נראה בסך הכל די סביר, אך נבדוק שוב, בכל זאת".

 


חדשות 10: "בשום שלב בשידור לא נטען ששר החינוך, מר בנט, הוא שהכניס את הספר – שאכן אושר בשעתו בידי השרה יולי תמיר – לתכנית הלימודים, אלא שמדובר בספר שנלמד עתה במערכת. אם מישהו מצופינו הבין אחרת – אנו מתנצלים"


 
מחדשות 10 נמסר בתגובה: "האייטם עסק בוויכוח סביב 'ההדתה' במערכת החינוך בישראל, והציג יחד עם שורת דוגמאות את ספר הלימוד. בשום שלב בשידור לא נטען ששר החינוך, מר בנט, הוא שהכניס את הספר – שאכן אושר בשעתו בידי השרה יולי תמיר – לתכנית הלימודים, אלא שמדובר בספר שנלמד עתה במערכת. אם מישהו מצופינו הבין אחרת – אנו מתנצלים."

"ובעניין התנצלויות – אנחנו תמהים רק על דבר אחד: מר בנט העלה לחשבון הפייסבוק שלו את הדיון שערכנו בנושא, אבל חתך ממנו דבר אחד – את הקטע ששידרנו ובו נראה פעיל "הבית היהודי" סוטר לתלמיד חובש כיפה בן 14, שכל חטאו היה שהפגין מול השר. בנט נמנע באותו אירוע מלגנות את הפעיל, ועד לרגע זה, לדברי אביו של הנער, לא טרח לגנות או להתנצל, למרות בקשות חוזרות ונשנות של האב."

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.