728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

נערכים לבחירות

נערכים לבחירות

שבעה מתמודדים על שלושה מקומות: עיתונאי הטלוויזיה החינוכית יבחרו מחרתיים ועד חדש, שחבריו ינסו לפעול נגד סגירתה הצפויה של התחנה באוגוסט 2018

מחרתיים (חמישי) יתקיימו הבחירות לוועד העיתונאים בטלוויזיה החינוכית. הבחירות הוקדמו לאחר שמי שכיהן עד כה כיו"ר הוועד, שמואל כורזים, מנהל מחלקת האקטואליה בחינוכית, החליט להתפטר מראשות הוועד, תשעה חודשים בלבד לאחר שמונה לתפקידו.

 

לפני שבועיים, בשיחה עם אתר אגודת העיתונאים בתל-אביב, הסביר כורזים כי החליט לפרוש מראשות הוועד, בשל מחלוקת שהתגלעה בינו לבין חלק גדול מהעובדים בנוגע לטקטיקת המאבק שנועד להבטיח תנאי פרישה מיטביים לעובדים לקראת סגירת התחנה.
 

עובדים אלה דרשו לנקוט בעיצומים ולהפסיק לעלות לשידור תכנים של החינוכית בערוץ 2 ובערוץ 11, כקלף מיקוח נגד משרד האוצר והנהלת התחנה לקראת פתיחת המשא ומתן על זכויות העובדים. לעומת זאת כורזים התנגד להקצנת המהלכים נגד האוצר והנהלת התחנה ומשלא זכה, לדבריו, לתמיכה בעמדתו מצד העובדים, החליט לעזוב את תפקידו כראש הוועד.
 
הבחירות לוועד העיתונאים מתקיימות מעט יותר משנה לפני המועד שבו הטלוויזיה החינוכית צפויה להיסגר, לפי חוק השידור הציבורי – 52 שנים אחרי שהחלה את שידוריה. לפי החוק, החינוכית אמורה להיסגר 15 חודשים לאחר העליה לשידור של תאגיד השידור הציבורי החדש.
 

בחינוכית מועסקים 181 עובדים, מהם 80 עיתונאים.
 

ועד העיתונאים של החינוכית מונה שלושה חברים, שייבחרו ביום חמישי. לאחר בחירתם הם יבחרו אחד מהם לתפקיד יו"ר הוועד.
 
לבחירות לוועד תתמודד כגוש קבוצה של ארבעה מנהלי מחלקות בחינוכית, בראשות רוני צאיג, מנהל מחלקת הדיגיטל בתחנה. עם הקבוצה נמנים גם מנהל הפרומו אלעד שי, מנהלת מחלקת ילדים לימור זהבי, ומנהלת תוכניות מבוגרים (תרבות וחברה) שרון וינברג שפיגל.
 

עוד יתמודדו בבחירות רחלי חיים, בעבר עורכת ומפיקה וכיום הממונה על חופש המידע ומנהלת הקופרודוקציות בחינוכית, מוסטפא אבו ראס, במאי ומפיק וניקו גרוניק, מנהל מחלקת הפקה.
 
עובדים בחינוכית אומרים, שלא לייחוס, כי המשימה של הוועד החדש תהיה לגייס תמיכה ציבורית למען שינויו של חוק השידור הציבורי, באופן שתימחק ממנו הקביעה כי החינוכית תיסגר באוגוסט 2018. לדבריהם, עד כה דובר במסדרונות החינוכית בכך שהעובדים שיפוטרו יקבלו תנאים טובים יותר מאלה שניתנו לפורשי רשות השידור. "ואולם", הם טוענים, "זו תהיה טעות להסתפק בניהול מאבק לשיפור תנאי הפנסיה ופיצויי הפרישה. בכך נאותת שאנו משלימים עם הסגירה. עלינו להילחם למען הישארותה של החינוכית על המירקע , בשל התרומה היחודית שיש לה מאז הקמתה ב-66'".
 
לטענת העובדים, "כפי שלא סוגרים את תיאטרון 'הבימה' את מוזיאון ישראל או את מכון ויצמן, מכיוון שהם נכסי תרבות וידע, כך יש להשאיר על כנה את הטלוויזיה החינוכית, שהיא אוצר בלום של ידע ומסורת של שנים, ולהפעילה במסגרת משרד החינוך. לדבריהם, השיוך למשרד החינוך יבטיח לעובדי החינוכית הגנה בתחום התעסוקתי ויאפשר להזרים אליה תקציבים סדירים". עוד אומרים עובדים בתחנה, כי מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי, אלדד קובלנץ, מצוי בניגוד אינטרסים מכיוון שהוא משמש גם מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית, "דבר שעשוי להיות לרועץ בכל הקשור לעתידה של החינוכית".

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.