728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

שימועים לפני פיטורים

שימועים לפני פיטורים

מנכ"ל ערוץ 20 שכי פרנץ בכינוס חירום עם העובדים: "אנו נאלצים, בלב כבד, להמשיך בצעדים המדורגים לסגירת הערוץ. השימועים יערכו בתחילת השבוע הבא"

עובדי ערוץ 20 יקבלו זימונים לשימועים לפני פיטורים.

 

לפני זמן קצר, כינס שכי פרנץ, מנכ"ל ערוץ 20, את העובדים ואמר להם: "הייתה לנו אתמול הצלחה גדולה – אך גם אכזבה גדולה. ההפגנה שערכו אתמול עובדי הערוץ זכתה לסיקור נרחב ואנו יודעים שזעקות השבר שלכם הגיעו עד לאוזנם של מקבלי ההחלטות. אך לצערי, מלבד מילים יפות בטוויטר, אנחנו לא שומעים על התפתחויות או מעשים בפועל. לכן אנו נאלצים, בלב כבד, להמשיך בצעדים המדורגים לסגירת הערוץ ובהמשך היום יחולקו מכתבי שימוע לעובדים. השימועים יערכו בתחילת השבוע הבא. אני רוצה שתדעו שאני אלחם עבורכם עד הרגע האחרון, אך הצעדים הללו לא בשליטתי. כולי תקווה כי הממשלה ומועצת הכבלים והלוויין יפעלו מידית ונצליח להציל את הבית שלנו, את המקום שאנחנו כל כך מאמינים בזכות הקיום שלו בתקשורת הישראלית, את ערוץ 20".
 

‏קולגות אם אתם יודעים על מקום עבודה שמחפש כתב חרוץ כמעט בכל תחום אפשרי. בעל תשוקה עצומה למקצוע העיתונות, וותק של 20 שנה …

Posted by Noam Amir on Tuesday, December 26, 2017

 

לפני כינוס החירום, אמרה הבוקר (שלישי)יו"ר מועצת הכבלים והלווין, ד"ר יפעת בן חי שגב, בראיון לגלי צה"ל, כי הערוץ מעולם לא קיבל אישור לשדר חדשות. היא הדגישה כי הערוץ הגיש בקשה לשדר חדשות, אך למרות שלא קיבל אישור לכך הוא משדר חדשות ונקנס על כך. יפעת בן חי שגב, בן חי שגב אמרה לישי שנרב כי הערוץ לא עומד בהתחייבותיו: "במכרז התחייב הערוץ לשדר אך ורק שידורי מורשת ישראל. אותה מועצה, שלדבריו מתנכלת לו, אפשרה לו להקדיש רבע מהשידורים לשידורים כלליים. מה לעשות שהערוץ לא עומד בזה?". לדבריה, "הערוץ מקיים שיח אחר וחשוב שיישמע – אך יש דרך לעשות את זה, ולעשות דין לעצמם זו לא הדרך".
 

אתמול בצהריים הפגינו עובדי ערוץ 20 מול קריית הממשלה בתל אביב, נגד ממשלת ישראל שלטענתם "חונקת אותנו ברגולציה בלתי אפשרית ומובילה לסגירתו של הערוץ" בכך שהיא לא מיישמת את ההחלטה לאפשר לערוץ לשדר חדשות. בהפגנה בה הוזמנו להשתתף צופי הערוץ ועיתונאים מכלי תקשורת אחרים, השתתפו כ-200 איש, בינהם עיתונאים בודדים שבאו להזדהות עם חבריהם. אמיר אבגי, מגיש תכנית הלילה של הערוץ, אמר בהפגנה: יש כאן משהו חשוב שנדגיש, בפני הצופים, בפני הציבור: ערוץ 20 לא מבקש שקל. אנחנו מבקשים בסך הכל ליישם את החלטת מועצת הכבלים והלווין מלפני שנה, לאפשר לערוץ 20 לשדר חדשות. נדמה לנו שהקול שערוץ 20 משמיע, הוא קול חשוב בתקשורת הישראלית. חשוב להשמיע אותו וחשוב שמועצת הכבלים והלווין תיישם את ההחלטה שלה".
 

בינתיים נמשכת הסערה סביב החלטת מועצת הכבלים והלוויין מלפני כשלושה שבועות, לפסול את הצעת הערוץ לשידורי הכנסת בע"מ – החברה הבת של ערוץ 20, שזכתה במכרז להפעלת ערוץ הכנסת. על פי החלטת המועצה, תועבר שוב לבדיקה הצעת ערוץ 10 כנסת ישראל בע"מ – החברה הבת של RGE, שהגיעה למקום השני. בג"ץ הוציא היום (שלישי) צו ביניים – העוצר את הליך הבדיקה שהמועצה ביקשה להעביר שוב את קבוצת RGE, לאחר שכבר הגיעו למקום השני. בעקבות כך פנתה קבוצת RGE ל לבג"ץ, שדורש מהמועצה לנמק מדוע הצעת RGE, שהגיעה למקום השני במכרז לערוץ הכנסת, עדיין לא הוכרזה כהצעה הזוכה. במקביל לכך, במכתב ששלחה למועצת הכבלים והלוויין חברת חדשות 2, שהגיעה למקום שלישי במכרז ערוץ הכנסת, היא דורשת לפסול את כל המכרז.
 

ממועצת הכבלים והלוויין נמסר היום "ד"ר יפעת בן חי שגב לא הביעה התנגדות להיתר סופי לשידורי חדשות לערוץ, לא מעל גלי האתר ולא בשום פורום. מי שמביע התנגדות להיתר כזה הוא היועמ"ש לממשלה, והמועצה, כמו גם הממשלה, כפופה לו, כידוע. ד"ר בן חי שגב הסבירה בראיון בגל"צ, כי הפתרון לבעיה של הערוץ נעוץ בתיקון החוק הקיים – ומי שמופקד על חקיקה במדינת ישראל, הן הממשלה והכנסת. המועצה תומכת בתיקון החוק, ולמעשה קראה יותר מפעם אחת לתיקונו הדחוף, קריאות שנותרו ללא מענה."
 

באשר למכרז ערוץ הכנסת, נמסר כי " המועצה אינה מגיבה להליכים משפטיים אלא במסגרת בית המשפט".

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.