728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

עורך קפדן ומקצוען

עורך קפדן ומקצוען
יורי וסרמן ז"ל.

עמיתיו של העיתונאי יורי וסרמן, שגופתו נמצאה אתמול בדירה בה התגורר בגפו בירושלים - שבועות לאחר שהיה מעורב בתאונת דרכים בעקבותיה אושפז - נפרדים ממנו

בביתו בירושלים מת העיתונאי יורי וסרמן, שהיה עורך אחראי בחדשות קול ישראל. בן שבעים וארבע היה במותו.
 
הלווייתו תיערך היום (חמישי) בשעה 19:30, בהר המנוחות בירושלים.
 

גופתו של וסרמן נמצאה במצב ריקבון מתקדם בדירתו בשכונת רסקו בבירה. שכניו התקשרו למשטרה בגלל הריח שעלה מהדירה הנעולה וכבאים שהגיע למקום פרצו אותה. באחרונה היה וסרמן מעורב בתאונת דרכים ובעקבותיה אושפז בבית החולים. גופתו הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית.
 

יורי וסרמן עלה ארצה ממוסקבה בשנות השבעים. הוא עבד תחילה כעורך חדשות וקריין בקול ישראל ברוסית. בשנות התשעים עבר לערוך חדשות בעברית, והיה מבכירי העובדים עד פרישתו בשנת 2005.
 

דן ביילסקי, עורך החדשות הוותיק בקול ישראל, סיפר על עמיתו הצנוע, שלא הרבה ביצירת קשרים חברתיים: "יורי נהג על פי הכללים. הוא היה יקה בעריכה ולא יכלו לדעת מהן דעותיו הפוליטיות. יורי נחשב לימני יותר מגנדי, אבל שמר את דעותיו הפוליטיות לעצמו ולמכרים קרובים, עד כדי כך שהיו שסברו כי הוא שמאלי בדעותיו, כפי שמשייכים דעות שמאליות לרוב העיתונאים. יורי החל לעבוד בקול ישראל כקריין ועורך חדשות במחלקה הרוסית, אבל כשרונו ויכולותיו הובילו אותו לעריכת חדשות בעברית, דבר נדיר בקול ישראל למי שעברית אינה שפת אם עבורו. יורי היה עורך קפדן ומקצוען, מוערך מאד בשל יכולותיו".
 

"הוא לא בא מהאקדמיה כרוב העורכים ברדיו, אבל היה משכיל מאוד. הוא בעיקר למד הרבה בעצמו", סיפר עורך ותיק ברדיו. "יורי היה אאוטסיידר ובעצם זאב בודד". וסרמן עלה מרוסיה עם הוריו המשכילים, בעלי תואר דוקטור, היה נשוי לפרק זמן קצר והתגרש. הוא חי עם אמו עד מותה ומאז בגפו .

 

איתי נבו, לשעבר עורך חדשות וכתב המדע של קול-ישראל, נפרד ממנו בפוסט בפייסבוק:
 

"גם אחרי עשרות שנים בארץ, יורי לא לגמרי הרגיש שייך. הוא תמיד הקפיד להתלבש יפה, ואף שערה לא סטתה מהשביל המסודר בשערו. הוא סלד מתרבות הסנדלים והמכנסיים הקצרים, ובכלל מהחפיפניקיות המקובלת כאן, והיה מתעמק בכל דבר: מנושאים גיאופוליטיים ועד הסכמי העבודה שאותם הכיר על בוריים. תמיד הדהים אותי איך אדם שעלה ארצה בגיל מבוגר, ועזב עבודה בתחום ההנדסה, הצליח ללמוד מקצוע חדש, ושפה חדשה. למרות המבטא, העברית שלו הייתה טובה משל צברים רבים. היכולת לערוך חדשות – ועוד במדיום ורבלי כמו רדיו – בשפה שאינה שפת אמו, מעידה על הכשרון האדיר שלו. וזה היה רק כשרון אחד מני רבים.
 

"הוא היה שחקן שחמט, וצייר, ובעל ידע עצום בתחומים רבים. ובאותה רצינות שהתייחס לכל דבר, התייחס גם לאהבתו הגדולה לכדורגל. הוא היה מסוגל להסביר במשך שעות מדוע די-סטפאנו היה הכדורגלן הגדול בהיסטוריה, או מדוע כדורגל הוא משחק הרבה יותר אינטליגנטי מכדורסל. גם אם לא הסכמת איתו, היה קשה להתווכח איתו כי יורי מאוד אהב לומר את המילה האחרונה. ודווקא עכשיו, בתקופת המונדיאל שהוא כל כך אהב לראות, יורי אמר את המילה האחרונה שלו".

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

 • אסף בן מנחם
  21 באוגוסט 2018 @ 7:47 pm, 7:47 pm

  הייתי חבר ומורה של יורי לציור בשנות השמונים.
  מקרה נדיר של אדם מכשר ומעמיק בכל תחום שבו עסק. יקה רוסי מהמאה ה19 וראשית העשרים . ההיפך מחפיפניק.
  איש קפדן ללא גבול, בעל נימוסים נדירים, ג׳נטלמן .
  יהי זיכרו היקר ברוך ומבורך
  אמן ואמן ואמן .

  נ.ב.

  הי עמוס , מה שלומך ?
  עצוב , מה?

  הגב

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.