728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

"שלם עם הדרך שעשיתי"

"שלם עם הדרך שעשיתי"
רון ירוןצילום: מתוך פייסבוק

עורך ידיעות אחרונות רון ירון יעזוב בסוף החודש, לאחר יותר מ-26 שנה בעיתון, "אני עצוב שזה מסתיים, מוטרד מהעתיד, אך שלם עם ההחלטות שקיבלתי", כתב לעובדים

"אני מסיים את תפקידי. בעוד שבועיים, ב-31 באוגוסט, אחרי 26.5 שנים ב'ידיעות אחרונות', כמעט 8 מהן בתפקיד העורך הראשי, הפרק הזה ייסגר עבורי", כך כתב היום רון ירון במכתב לעובדי הקבוצה. ירון עוזב את תפקידו על רקע מחלוקות עם מו"ל העיתון נוני מוזס, בין היתר באשר לשינויים שהוא מתכוון לערוך בקבוצה. את ירון צפוי להחליף בתפקיד נטע לבנה, ראש מערכת החדשות.
 

כן, אני עצוב שזה קורה", כתב ירון. "כן, אני כואב שזה מסתיים. כן, אני מוטרד מהעתיד.א בל כן, אני גם שלם לחלוטין עם הדרך שעשיתי. עם ההחלטות שקיבלתי.

 

"גם לי קשה להאמין שאני כותב את המלים הללו. היד על המקלדת רועדת, הלב לא פחות. הרי רק התחלתי. אני בשיא המרץ וההתלהבות. אני עדיין נכנס לעיתון כל יום מחדש בהתרגשות, בשמחה ובתחושה פנימית עמוקה שהיום נעשה את העיתון הטוב ביותר שעשינו אי פעם.
 

"ואני עדיין עוזב את העיתון – גם בימים אלה – באמצע הלילה, כמעט אחרון, פוסע למכוניתי בחניון חשוך וריק כמעט לחלוטין עם האדרנלין שמכיר רק מי שסגר אי פעם מהדורה של עיתון. ובתחושה שאכן עשינו את הכי טוב שאפשר. ויש ימים עם סיפוק והתרגשות מיוחדים, כי אני כבר יודע שבעוד כמה שעות הקוראים, הציבור ולא פחות חשוב המתחרים יוכו בהלם מהכותרת/ הסיפור/ התחקיר/הראיון שהבאנו.
 

"לא אנסה לומר שזה רגע קל עבורי. ולמרות זאת, היום, אחרי כל מה שעברנו, עברתי, אני בוחר להסתכל על חצי הכוס המלאה. על העבודה המופלאה שכולכם עושים כאן. ולא את רעשי הרקע. לראות שהמערכת נמצאת בשיאה. העיתון עמוס מדי יום ומדי סופ"ש בסיפורים בלעדיים, הישגיים, או סתם מעניינים. 'ידיעות אחרונות', כמעט בן 80, חי, בועט, רלבנטי, אהוב על קוראיו. ולא רק בפרינט. גם בדיגיטל. עם האפליקציה שהצליחה להעביר את חוויית העיתון גם לסלולרי.
 

"אנחנו מצליחים להביא את הסיפורים הכי חשובים, הכי מבוקשים, הכי מעניינים. אנחנו עדיין קובעים לא מעט את סדר היום במדינת ישראל. וכמה זה לא מובן מאליו בשנת 2018. כמה דם, יזע ודמעות אנחנו משקיעים כדי לשמר את הרלבנטיות הזו.
 

במכתב התייחס ירון לפרשת 2000: "זה לא סוד שבשנה וחצי האחרונות העיתון עבר טלטלה לא פשוטה. תיק 2000 נחת עליי, עלינו, כרעם ביום בהיר. העובדות המלאות טרם התבררו אולם די היה במה שפורסם כדי לחייב את כולנו לעשות חשבון נפש. ואם נעשו טעויות לאורך הדרך – החוכמה היא ללמוד ולצמוח מהן. וגם אם ייתכן ש'לא היה כלום', זה לא אומר ש'לא יהיה כלום' ולא פותר אותנו מתיקון. אני גאה בדרך העצמאית והבלתי מתפשרת שבה סיקרנו את הפרשה.
 

"תפקיד עורך "'דיעות אחרונות', העיתון הגדול והחשוב במדינה, הוא בעל עוצמה וכוח רב. בכל ימיי בתפקיד ניסיתי להשתמש בו בזהירות, באחריות, באנושיות. זכרתי תמיד שהכוח שניתן לי הוא בתוקף תפקידי כעורך 'ידיעות אחרונות' ולא כרון ירון, האדם הפרטי. ושאני חייב להשתמש בו בחרדת קודש גם כלפי עובדי העיתון, מהבכיר ביותר ועד הכי זוטר, גם מול הקוראים שלנו ובעיקר כלפי מי שעליהם אנחנו כותבים ושעתידים להיפגע ממה שאנחנו מפרסמים. לזכור תמיד שבצד השני יש אנשים שחייהם מושפעים מכל מילה. ולכן חשוב להקשיב, לשמוע, לא להסס לפרסם בכל הכוח והעוצמה כשאנחנו בטוחים בעובדות. אבל כן להטיל ספק. וכן לתת לעובדות לבלבל אותנו אם מוכיחים לנו שאנחנו טועים. לעולם לא אצטער על סיפור שפיספסנו בגלל זהירות יתר והקפדה על בדיקה מקיפה. תהיה קודם כל בן אדם ואחר כך עיתונאי. אין בהכרח סתירה בין הדברים.
 

אני חותם לחלוטין על הסיסמה המיתולוגית של 'ניו יורק טיימס' מצד אחד ושל 'העולם הזה' מצד שני, שעיתון צריך לפרסם כל מה שראוי לפרסום ולעשות זאת 'ללא מורא, ללא משוא פנים'. אני מוסיף שצריך לעשות זאת בהגינות, ביושר, באנושיות, וללא שיקולים זרים".

 

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.