728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

רשת: בוטל המיזוג עם ערוץ 10

רשת: בוטל המיזוג עם ערוץ 10

בהודעה שמסרו בעלי המניות של הערוץ, נאמר כי ההחלטה התקבלה בשל הסחבת שנקטה הרשות השניה לטלוויזיה ורדיו בעניין אישור המיזוג

מכה לעובדי ערוץ עשר: רשת 13 הודיעה היום (שני) כי היא מבטלת את הליכי המיזוג בינה לבין ערוץ עשר. המיזוג היה אמור לחלץ את ערוץ עשר הנמצא בקשיים כלכליים ולהצילו מקריסה.
 

ההודעה על ביטול המיזוג באה על רקע הקשיים בדרך לאישור של הסכם המיזוג העקרוני בין רשת לערוץ 10 שרגולטור אחר, הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד מיכל הלפרין, כבר אישר לפני שבועות רבים. הממונה קבעה כי המיזוג אין בו כדי להרע את התנאים לקיומה של תחרות בענף הטלוויזיה. אלא שיו"ר הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו, יוליה שמאלוב- ברקוביץ', הרגולטור המפקח על ערוץ עשר, לא התרשמה מהאישור של הממונה. שמאלוב-ברקוביץ' קבעה שרק ב-24 באוקטובר יחל שימוע לגורמים בענף המעוניינים להביע את עמדתם באשר למיזוג בין רשת וערוץ עשר והשימוע עשוי להימשך שבועות ואף חודשים.
 

שמאלוב-ברקוביץ' לא נענתה ללחציהם של עובדי ערוץ עשר, שהכריזו על סכסוך עבודה באמצעות ההסתדרות, קיימו אסיפות מחאה ואף הופיעו לישיבה האחרונה של מועצת הרשות השניה והפצירו בפני המשתתפים להאיץ את אישור המיזוג, כדי למנוע מצב שבו כל עובדי הערוץ ימצאו את עצמם מפוטרים. היא דחתה את הרמזים שלפיהם היא פועלת ממניעים פוליטיים וכי בהתנהלותה היא משרתת את הגורמים המעוניינים בחיסולו של ערוץ עשר והצהירה שמניעה ענייניים ונטולי אינטרסים פוליטיים.
 

בהודעתה של רשת נאמר כי הסיבה הרשמית לביטול המיזוג הוא העיכוב מצד הרשות השניה באישור המיזוג והנסיונות שלה להכשיל את מהלך המיזוג.
 

בהודעתם של בעלי המניות של רשת נאמר: "לצערנו, למרות ההערכה הרבה ושיתוף הפעולה בין בעלי המניות של רשת 13 לערוץ עשר בחודשים האחרונים לאורך שלבי המשא ומתן ועד לחתימה על עקרונות הסכם המיזוג, ולמרות ההבנה שמיזוג שני הערוצים הוא הפתרון הנכון ביותר לשוק הטלוויזיה הישראלי, נאלצו בעלי המניות של רשת להודיע היום על ביטול המיזוג וחזרה לפעילות מלאה של ערוץ 13".
 

בהודעה נמסר כי רשת חוזרת לבניה והשקעה בלוח השידורים, ובכך גם האצת ההפקות של התוכניות "מירוץ למיליון", "הישרדות", "האח הגדול", "משחקי השף, "אבודים", "לצבי יש בעיה", "נבסו", "מהפיכה במטבח", "דה וויס", "הרמון", ו"אקס פקטור". לדברי בעלי המניות, "חברה אינה יכולה להתנהל לאורך זמן בחוסר ודאות, כל שכן ערוץ טלוויזיה המחויב לתכנן הפקות עתידיות ועוד".

 

בהמשך הם אומרים כי "לכן, לנוכח העיכובים והסחבת בהם נוקטת הרשות השניה והחלטתה לקיים שימוע שיימשך בפועל חודשים רבים, ומבלי שנשמעה התייחסות חיובית כלשהיא לגבי נכונות המהלך להסדרת שוק הטלוויזיה. המשמעות של התנהלות הרשות היא אחת – טרפוד המיזוג, וזאת לאחר שהממונה על ההגבלים העסקיים בחנה לעומק את קווי המיזוג ואופציות העומדות על הפרק, והחליטה לאשר אותו. במצב זה נאלצו בעלי המניות לשים סוף למצב הבלתי אפשרי ולהודיע כי המיזוג לא ייצא אל הפועל".

 

עוד אומרים בעלי המניות של רשת כי הם "מביעים הערכה רבה לבעלי המניות, ההנהלה והעובדות והעובדים של ערוץ עשר וחדשות עשר, שהבינו כי המיזוג הוא הכרחי, למרות המורכבות שלו".

 

לבסוף הם אומרים כי "אנו עדיין מאמינים שהפתרון הנכון לשוק הטלוויזיה המקומי הוא שילוב כוחות, אך בלב כבד וחרף המאמצים הרבים, הגענו לנקודה שבה עלינו להסתכל נכונה על המציאות, ולהשקיע את מירב המאמצים הניהוליים והמשאביים ברשת 13, ולהמשיך להציע לקהל הצופים טלוויזיה איכותית, מעניינת ורלוונטית גם בשנים הקרובות ".

 

בימים הקרובים צפוי להתכנס הדירקטוריון של רשת כשעל סדר יומו ביטול פורמלי של ההחלטה על המיזוג עם ערוץ עשר. הדירקטוריון צפוי להנחות את החברה להציג את תוכנית הפעילות ולוח השידורים לשנים הקרובות.
 
בהודעה של מנכ"ל רשת, אבי צבי, לעובדים, אודות על ההחלטה לבטל את המיזוג, הוא כתב: "בנימה אישית, אני מבקש לציין כי תקופת הדיאלוג עם עובדי ערוץ 10, ההנהלה שלה, עובדי חברת חדשות 10" התאפיינה בשיח מכבד, מכיל, שכלל הערכה דו צדדית לעשייה הטלוויזיונית של החברות. אני מודה לעובדי ערוץ 10 כמו גם לעובדי רשת 13 על הבגרות והאחריות שהפגינו בתקופת אי הוודאות הארוכה אשר חווינו"

 

גם עובדי ערוץ עשר, שנאבקו לקדם את המיזוג עם רשת, יקיימו בקרוב אסיפה כדי להחליט על צעדיהם לנוכח ההתפתחות הדרמטית החדשה.

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

  • מסך עשן - עיתונות
    21 באוקטובר 2018 @ 2:38 pm, 2:38 pm

    […] של רשת על ביטול המיזוג עם ערוץ עשר ב-15 באוקטובר האחרון, באה לאחר שהממונה על ההגבלים […]

    הגב

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.