728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

"הגם שכוחנו עדיין במותנינו"

"הגם שכוחנו עדיין במותנינו"
אהרון ברנע.צילום: אייל בן יעיש, CC BY-SA 4.0

אחרי 25 שנות עבודה בחברת החדשות, העיתונאי הוותיק אהרון ברנע פורש בגיל 74. אבי וייס: "שידוריו של אהרל'ה הם נכס צאן ברזל של החברה הישראלית בימיה השמחים והכואבים ביותר"

העיתונאי הוותיק אהרון (אהרל'ה) ברנע הודיע כי הוא עוזב את חברת החדשות, אחרי 25 שנות עבודה בה.

 

ברנע, 74, שלח היום מכתב לעובדי חברת החדשות ובו הסביר את פרישתו: "אחרי שנערמו המספרים על שנותינו וגילנו – כך מנהגו של עולם – הגיע הזמן לפנות מקום לדור הצעיר".

 

עוד הוא כתב: "אחרי עשרים וחמש שנים הגיע הזמן לומר שלום. במשך 25 שנים מרתקות עשינו יחד את כל שביכולתנו ובכישרוננו להעמיד את חברת החדשות במקום הראשון בסולם עושי החדשות בישראל.

 

"הגם שכוחנו עדיין במותנינו וכושר הריצה שלנו לא נפגם, יש להכיר במציאות: בנינו לא רק מערכת למופת בארץ, אלא גם משפחה אוהבת ומפרגנת שאינני מכיר כמותה בשום מקום עבודה אחר. ראוי לזכור את דברי החכם הסיני הזקן שאמר, 'הבן אדם חושב שהזמן עובר, אבל הזמן חושב שהבן אדם עובר' ".

 

מנכ"ל חברת החדשות, אבי וייס נפרד מברנע אחרי ההודעה על פרישתו: "אהרל'ה הוא דמות מפתח בחברת החדשות וממעצביה. אנחנו מתגאים בעשייה של אהרל'ה ומלמדים את צעירי העיתונאים ללכת בדרכו – דרך של אמת, של דיווח ישר, הוגן ומדויק.

"שידוריו של אהרל'ה הם נכס צאן ברזל של החברה הישראלית בימיה השמחים והכואבים ביותר, ודמותו היא אחת האהודות בשידורי הטלוויזיה הישראלית לאורך השנים. אהרל'ה, תודה על שנים של שליחות ומסירות, אנחנו אוהבים אותך ומאחלים לך הצלחה ובריאות", אמר וייס.

 

ברנע, שב-2014 קיבל פרס מפעל חיים מטעם אגודת העיתונאים בתל אביב, שימש במסגרת שירותו בחיל המודיעין כמפעיל סוכנים וכחוקר שבויים. בהמשך הוא למד מזרחנות ועשה דוקטורט באוניברסיטת תל אביב על הדיאלקט של תושבי רצועת עזה.
 

בתחילת 1980, לאחר חתימת הסכם השלום עם מצרים, ברנע נמנה עם הצוות הראשוני של השגרירות הישראלית בקהיר ושימש בה נספח עיתונות. כעבור זמן קצר הוא חזר ארצה ומונה לכתב ופרשן לענייני ערבים בקול ישראל.
 

ברנע כתב, יחד עם רעייתו דאז עמליה ארגמן-ברנע, את הספר רב המכר "ללכת שבי" – סיפור תיעודי על פגישותיו עם בכיר לוחמי אש"ף צלאח תעמרי ורעייתו המלכה דינה, גרושתו של חוסיין מלך ירדן, וקשרי הידידות האמיצה שנוצרו בין הזוגות.

 

בסוף 86' נמנה ברנע עם הצוות שהחל בשידורי הניסיון בערוץ 2 הניסיוני, אך בהמשך עבר לעבוד כדוברו של הנשיא עזר ויצמן. כעבור זמן הוא חזר לחדשות ערוץ 2, הגיש את אולפן שישי והנחה את התכנית "מסע לילי" בקשת. החל ב-2008 הוא שימש כשליח חברת החדשות של הערוץ השני בארצות הברית. עם שובו לישראל, כעבור שש שנים, ברנע שימש כמגיש בתכניות אקטואליה בערוץ 2. הוא גם הגיש בערוץ הכנסת את התכנית "מחוץ לזמן" הכוללת ראיונות אישיים עם דמויות שונות.

 

אחד משידוריו הזכורים ביותר של ברנע הוא ההודעה על מותו של ראש הממשלה יצחק רבין, שנרצח בליל ה-4 בנובמבר בכיכר מלכי ישראל בתל אביב שבה התקיימה העצרת למען השלום. רבין הפצוע אנוש הובא לבית חולים איכילוב וברנע שידר בלב דואב את דבר מותו. כאשר נודע לברנע לראשונה על דבר פציעתו של רבין מירי ליד מדרגות הכיכר, הוא סבר תחילה שמדובר בבדיחה גרועה, אך לאחר מכן קיבל הודעה מהמערכת על האסון שהתרחש.

 

לאחר שברנע בישר על דבר מותו של רבין, הוא אמר: "הרבה שנים אני במקצוע הזה, התקשורת, אך מעולם לא תיארתי לעצמי שאני אהיה זה שאבשר על כך". כעבור כמה שנים אמר עיתונאי "ידיעות אחרונות", נחום ברנע: "אהרון ברנע בכה בעקבות ההודעה על מותו של רבין. זה עשה את ערוץ 2 לערוץ המוביל במדינה".

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.