728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

S זה סוד

S זה סוד

כמו בכל שנה, חברת אפל מסתירה טפח והספקולציות לגבי הדגם החדש רבות. אייפון 6S: כל התחזיות לגבי החידושים הצפויים בהשקה הקרובה

חודש ספטמבר קרב ובא ואתו חרושת השמועות, ההולכת וגוברת, לקראת ההכרזה על האייפון החדש בסדרה. כולם בוחשים בקלחת וניזונים מפירורים שחברת אפל מפזרת פה ושם. אותה אפל שלפני שבועות מספר הציגה דו"חות רבעוניים מצוינים, שהצביעו על זינוק של למעלה מ- 39% ברווחיות, אך סיימה עם אזהרת רווח לקראת הרבעון השלישי, שגרמה לירידת המנייה של אפל בבורסה בהיקף של כ- 15% בתוך שבועיים, שמשמעותה מחיקת סכום בהיקף של למעלה מ- 110 מיליארד דולר. רק על מנת לסבר את האוזן: תקציב המדינה לשנת 2015 היה נמוך מהסכום הזה (329 מיליארד שקלים). וכל זאת מדוע? בעיקר כי חברת אפל נסמכת על מכירת מכשירי האייפון המהווה נתח עיקרי מהרווחיות של החברה. ברבעון השני לשנת 2015 מכרה אפל 47.5 מיליון מכשירי אייפון, שזהו גידול של 35% מהרבעון המקביל אשתקד, אך עדיין נמוך במעט מהתחזיות של 48.8 מיליון מכשירי אייפון. השוק הסיני, שמהווה מנוע צמיחה עתידי ומשמעותי לחברת אפל, נמצא בימים אלה בשפל, כשהבורסות בעולם מצביעות על השפעה גלובלית של המיתון המסתמן בסין. בנוסף אפל לא פרסמה את נתוני המכירות של השעון החדש, ה- Apple Watch. על פי האנליסטים כנראה שחלה האטה במכירת השעונים הנחשקים בניגוד לתחזיות המוקדמות.

כל זה כאמור לא מפריע למבול התחזיות לגבי החידושים הצפויים שיוצגו בכנס המדיה לחודש ספטמבר של חברת אפל. אז מה הם החידושים הצפויים לנו באייפון החדש מלבד האות S המצטרפת לספרה 6? בראש ובראשונה תהיה זו מערכת ההפעלה החדשה iOS9, שתגיע יחד עם האייפון 6S, המציגה שלל חידושים: אפליקציית חדשות מובנית במערכת ההפעלה הלומדת עם הזמן את הרגלי הקורא ומספקת לו חדשות בהתאם, אינטגרציה טובה יותר של אפליקציית הפתקים עם אפליקציות אחרות ובכלל זה אפשרות להוספת שרבוטים ולתמונות, שלל שיפורים באפליקציית המפות, שמירת השינויים הנעשים במכשיר אחד לרוחב כל המכשירים שבידי המשתמש, שימוש במגוון רחב יותר של כרטיסי אשראי יחד עם מערכת התשלומים של אפל ה- Apple Pay, אינטגרציה משופרת עם מערכת השמע במכונית, ביצוע מולטי-טאסקינג אמתי באייפד שיאפשר הצגת שתי אפליקציות בו זמנית על המסך, תמונה בתוך תמונה, שיפורים במקלדת המובנית, סירי חכמה עוד יותר, הצגת תוצאות חיפוש משופרות והצעות מועילות בהתאם לתדירות ולשכיחות השימוש באפליקציות המכשיר, שיפור בחיי הסוללה, שיפורים באבטחה, הגירה קלה יותר ממערכת ההפעלה המתחרה: אנדרואיד ועוד.

ומה באשר למכשיר האייפון? כאן כנראה שנזכה על פי המסורת האפליסטית לשלל חידושים. מעבד חדש בסדרת המעבדים של אפל המכונה A9 עם ביצועים משופרים, זיכרון RAM מורחב של 2GB, שדרוג לרכיבי החומרה של המצלמה, קישוריות סלולרית משופרת ומהירה יותר, רכיב NFC משופר לתקשורת נתונים יעילה יותר, לוח אם משודרג עם אופטימיזציה של רכיבים המפנה מקום ליותר רכיבי סוללה ואולי הפתעות נוספות, כשהאחרונה שבהן מספרת על שימוש באלומיניום מסדרת ה- 7000, החזק יותר, בו עשתה אפל שימוש בשעוני ה- Apple Watch. הבלוגר Lewis Hilsenteger שחרר לרשת סרטון בו הוא בוחן ביסודיות את הפאנל האחורי של האייפון החדש, תוך ניתוח של מרכיבי הסגסוגת ובדיקת חוזק, וטוען שבכך אפל התייחסה בדרכה לפרשת הכיפוף של האייפון 6 פלוס.


עיצוב האייפון החדש נותר זהה אך עבה יותר ב- 0.2 מ״מ מהדור הקודם – וכאן טמונה גולת הכותרת של החידוש המשמעותי ביותר הצפוי בהכרזה ובו תולה אפל תקוות רבות – ה- Force Touch. הטכנולוגיה, עליה רשמה אפל פטנט והטמיעה זה מכבר בקו מחשבי ה- MacBook Pro, מאפשרת באמצעות חיישנים לזהות את עוצמת הלחיצה של האצבע על המשטח. גם כאן רבות הספקולציות לגבי האופן בו תיישם אפל את הטכנולוגיה באייפון. על פי האנליסטים זוהי יכולה להיות גם נקודת התורפה של האייפון אצל המשתמשים שלא ממש יתחברו לטכנולוגיה החדשה, אלא אם כן תמצא אפל דרכים מקוריות ורעננות ליישום הטכנולוגיה באייפון. אני דווקא מוצא אופציות שימוש מעניינות ומתקדמות לטכנולוגיה דווקא במשחקים באייפון. עוצמת הלחיצה יכולה להיות האצה במשחק מכוניות או הכאה בעוצמה משתנה בזירת אגרוף או הדגשת צבע באפליקציית ציור.

בנוסף צפויה באירוע ספטמבר הכרזה על מכשיר Apple TV חדש לחלוטין עם מעבד משופר וכן עכבר חדש שיקרא Magic Mouse 2 ומקלדת אלחוטית חדשה, שיגיעו עם טכנולוגיית ה- Force Touch מוטמעת בהם.

לסיכום: אייפון 6S יושק בספטמבר באירוע המדיה של אפל. האם נפלתי מהכיסא נוכח גל השמועות על החידושים הצפויים? לא ממש – וגם לא נראה שאפל הולכת לשלוף שפן חדש לחלוטין מכובעו של טים קוק, מנכ״ל אפל. בעידן בו הטלפונים החכמים כבר פועלים במהירות שלפני עשור יכולנו רק לחלום עליה, שיפורים קטנים הם כורח מציאות ולא נושאי בשורה רמה. לבעלי אייפון 4 – המלצתי החמה לכו לשדרג, לבעלי אייפון 6 ו – 6 פלוס – המלצתי החמה – המתינו לאייפון 7.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.