728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

"חיי האישייים נחשפו בזדון"

"חיי האישייים נחשפו בזדון"
עו"ד אפי נוה.צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אפי נוה

אפי נוה תובע 7 מיליון שקל מכתבת גלי צה"ל הדס שטייף ומבכירים בתחנה, בשל פריצה לטלפונים הניידים שלו, "תוך שימוש ציני באיצטלה עיתונאית"

יו"ר לשכת עורכי הדין המתפטר, אפי נוה, הגיש היום (שני) תביעה לבית המשפט המחוזי מרכז -לוד בסך שבעה מיליון שקלים נגד כתבת גלי צה"ל הדס שטייף, בטענה שזו גנבה ממנו מכשירי טלפונים ניידים שלו ופרצה לתוכם בסיוע של "מומחה אבטחה".

 

שטייף היא העיתונאית שחשפה את "פרשת נוה" הנוכחית, של "מין תמורת שוחד", במסגרתה הוא חשוד בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. נוה חשוד בקיום יחסי מין עם שופטת שלום ועם עורכת דין עמן היה בקשר, וזאת במטרה לכאורה לקדם את השופטת וכן את בעלה של עורכת הדין המכהן כיום כשופט שלום. החומרים שחשפה שטייף הובילו לחקירת המשטרה נגדו, שהפכה גלויה ב-16 בינואר האחרון ואילצה אותו להתפטר מראשות הלשכה.

 

בתביעה שהגיש נוה, באמצעות עורך הדין בעז בן-צור, הוא טוען כי שטייף, שמעולם לא שוחחה עמו, עיינה במידע האישי והפרטי שנצבר במכשירי הטלפון הניידים, יחד עם העורכים בתחנת גלי צה"ל, לרבות מפקד התחנה שמעון אלקבץ, ובמשך תקופה ממושכת. התביעה הוגשה גם נגד מפקד גל"צ שמעון אלקבץ, מגיש התכנית "מה בוער" רזי ברקאי, עורכת "מה בוער" נורית קנטי, רמ"ח החדשות של התחנה אילאיל שחר, משרד הביטחון וגלי צה"ל.

 

"בעשותם כן פשפשו הנתבעים, בזדון ותוך שימוש ציני באיצטלה עיתונאית, בכל פינה בחייו של התובע: התכתבויותיו עם ילדיו הקטינים, חבריו ולקוחותיו ולמעשה – שורה ארוכה של אנשים, לרבות שרים, חברי כנסת, שופטים, אנשי מערכת האכיפה ועוד; תמונותיו האישיות, תמונות ילדיו; קטעי קול השמורים במכשיר הטלפון הנייד והסטוריית הגלישה של התובע", טוען נוה. לדבריו, אין היבט בחייו האישיים והפרטיים שלא נסרק על ידי הנתבעים, בלא להתיר לו "ולו אבק של פרטיות". פריצה זו, הוא אומר, היא עבירה פלילית.

 

לטענת נוה, פרטים מתוך תכולת מכשירי הטלפון הניידים, בעיקר שיחות אישיות שנוה ניהל, החלו שטייף ועורכי התכנית לחשוף באמצעי התקשורת השונים בשידורים בגלי צה"ל וברשתות החברתיות. "גם היום הנתבעים מוסיפים לפזר איומים שונים ולפיהם בכוונתם לחשוף מידע נוסף שהגיע אליהם באמצעות הפריצה לטלפונים הניידים שלו."

 

נוה מצטט דברים שנאמרו בעניינו על ידי אנשי התכנית "מה בוער" בתחנה הצבאית. כך, למשל, המגיש ברקאי אמר בשידור, ביום שבו חקירת המשטרה הפכה גלויה: "חבל שאני לא יכול לצטט לך תכתובת מבזה, גסת רוח, בין האיש המרכזי העצור לבין דמות בכירה בממשלה, על שופטות בכירות. יכול להיות שזה היה משנה את דעתך לגבי עד כמה המערכת הזאת הסתאבה בשנים האחרונות".
 

עורכת התוכנית קנטי: " (…) מהחומר שבידי המשטרה עולה עיסוק אינטנסיבי של החשוד המרכזי ואחרים בכל מה שיכול להשפיע על דעת הקהל וגם על מערכת המשפט. אנחנו מדברים על קשר קרוב מאוד עם שופטים, עם בכירים במערכת הפוליטית, על קשר קרוב מאוד עם עיתונאים, כל מה שיכול להשפיע על המטרות שכנראה אותו חשוד הגדיר לעצמו (…)".
 

נוה טוען בתביעתו כי פרקליטות המדינה הזהירה את גל"צ להפסיק להשתמש בחומרים הפרטיים שכתבת התחנה השיגה ממכשירי הטלפון הניידים שלו. לדבריו, הוא עצמו פנה לנתבעים במכתב דחוף שבו הדגיש כי הפרסומים בגל"צ מבוססים על תכתובת אישית שהושגה שלא כחוק, תוך פריצה למכשירי הטלפון הניידים שלו. במקביל, הוא דרש מהמשטרה לטפל בדחיפות בעבירות הפליליות ששטייף הוסיפה לבצע. בעקבות זאת, הוא טוען, המשטרה הורתה לגל"צ להשמיד כל חומר שנמצא בידיהם, שהתקבל ממכשירי הטלפון הניידים של התובע.
 

"מעשי הנתבעים פגעו בפרטיות התובע, בשמו, במשפחתו, במשלח ידו ובחובות האתיות החלות עליו מתוקף תפקידו כעורך דין", נטען בתביעה. "מעשי הנתבעים פגעו ויפגעו בהכנסתו של התובע, עורך דין מבוסס, בהיקף הנאמד במיליוני שקלים. התובע עמל שנים רבות עד אשר צבר את המוניטין האישי והציבורי שהביא לבחירתו לתפקידים בכירים בלשכת עורכי הדין, והנה התנהלות הנתבעים ושטייף בראשם הביאה לפגיעה בשמו הטוב ובמוניטין האישי שצבר". לטענת נוה, הנתבעים סירבו להשיב למכתביו וסירבו להשיב לו את העתקי החומרים שנלקחו ממנו שלא כדין.
 

נוה מבקש מבית המשפט לפסוק לו פיצוי בסך שבעה מיליון שקלים, בצירוף הוצאות משפט.

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

  • מי יגן על אנשי גל"צ? - עיתונות
    28 באפריל 2019 @ 5:15 pm, 5:15 pm

    […] דין לעצמם", אמר.   יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, הגיש בפברואר תביעה בסך שבעה מיליון שקלים נגד כתבת גלי צה"ל הדס שטייף, בטענה שזו גנבה ממנו […]

    הגב

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.