728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

בין חדשות לתעמולה

בין חדשות לתעמולה
בנימין נתניהו.

מפלגת העבודה עתרה לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לאסור את שידור נאום נתניהו בכנס השקת הקמפיין של הליכוד, בטענה שמדובר בתעמולת בחירות

מפלגת העבודה עתרה היום (שני) לוועדת הבחירות המרכזית בראשות השופט חנן מלצר, בדרישה שזו תאסור שידור חי של דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בהשקת קמפיין הבחירות של הליכוד בערוצים המרכזיים: 12,11 ו13.

 

על תחילתו הרשמי של קמפיין הליכוד יוכרז הערב בכפר המכביה בר"ג ומלבד ראש הממשלה נתניהו צפויים להיות נוכחים באירוע כל בכירי המפלגה, חברי הרשימה לכנסת שיתייצבו בפודיום, ומאות פעילים.

 

הנאום של נתניהו צפוי להתחיל כשתי דקות אחרי השעה 20.00 ,סמוך למועד פתיחת מהדורות החדשות בערוצי הטלוויזיה השונים. ייתכן שהערוצים, או לפחות חלקם, יקטעו את נאום נתניהו ולא ימשיכו לשדרו, אם הוא יישמע כתעמולת בחירות מובהקת, לדעתם.

 

על פי החלטת השופט מלצר, שידורי תעמולת הבחירות יתחילו ביום שלישי, ה-26 במרץ 2019 ויסתיימו בכל ערוצי הטלוויזיה והרדיו ביום שני ה-8 באפריל 2019 בשעה 19:00.

 

בעתירה ששלח היועץ המשפטי של מפלגת העבודה, עו"ד גיא בוסי, נאמר: "יו"ר הליכוד יישא באירוע נאום פוליטי שכל כולו תעמולת בחירות, עניין שכשלעצמו אין בו כל איסור. דא עקא, המשיבים (גופי השידור), מתעתדים לשדר את נאום הבחירות הפוליטי בשידור חי, בלא מסננות, כמות שהוא לכלל בתי האב בישראל, אשר יצפו באותה העת בגופי השידור.

 

"לדעת העותרת, בהתקבל העובדה שאנו מצויים בתוך תקופת 60 הימים שנקבעו בסעיף 5 לחוק הבחירות, הרי שיש לאסור על המשיבים לשדר את תעמולת הבחירות האסורה; נוכח זאת, יתבקש יו"ר ועדת הבחירות הנכבד להוציא מלפניו במהירות ובבהילות ובמעמד צד אחד, צו מניעה האוסר על המשיבים ביחד ולחוד לשדר את תעמולת הבחירות האסורה וכן כל צו שיראה נכון וצודק בנסיבות העניין".
בשבועות האחרונים שודרו בערוצי הטלוויזיה שתי הצהרות לתקשורת של נתניהו בתגובה על החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להעמידו לדין בכפוף לשימוע. ההצהרות היו אמנם תגובה להחלטת היועמ"ש אך המשכן הפך לתעמולת בחירות ששודרה במלואה בערוצים השונים. רק מהדורת חדשות 13 קטעה את הנאום מאחר שתוכנה גלש, לדעת עורכיה, לתעמולת בחירות.

 

בתוך כך, פוסט שהעלה אתמול (ראשון) נתניהו בדף הפייסבוק שלו תוקף את חדשות ערוץ 12. "מי שצופה במהדורת החדשות של ערוץ 12 – צופה בשידורי תעמולה של מפלגת השמאל לפיד -גנץ", הוא טוען.

 

"כבכל ערב, ערוץ 12 משדר כתבות שקריות וחד צדדיות נגד נתניהו ואפילו לא מבקש תגובה", כותב נתניהו. "כשאנחנו שולחים תגובה – מצנזרים אותה כפי שקרה הערב ומשמיטים ממנה את העיקר. ממש משטרת מחשבות. מסתבר שבניסיון להעלות את ממשלת השמאל של לפיד וגנץ, כל האמצעים כשרים בערוץ 12.

 

"בניגוד גמור למה ששידרו שם הערב, כל גורמי המקצוע והרגולטורים אישרו את עסקת בזק- יס ונתניהו הוא זה שיישם את רפורמת 'השוק הסיטונאי', ששברה את המונופול של בזק בשוק הטלפונים, עלתה לאלוביץ' ולחברת בזק מיליארדי שקלים והכניסה תחרות שהורידה מחירים לטובת כל אזרחי ישראל.

 

"לא בכדי, ערוץ 12 גם לא שידר בסיקור התקשורתי העולמי שלו על החלטת היועץ המשפטי את מה ששודר באחת התוכניות הנצפות ביותר בארה"ב, שהוקיעה את הרדיפה הפוליטית נגד ראש הממשלה.

 

"גם הערב, כמדי ערב ברור עד כמה פרסום החלטה חד צדדית לפני הבחירות, בלי לשמוע את תשובותיו המוחצות של ראש הממשלה, הוא התערבות בוטה וחסרת תקדים בבחירות, שמטרתה היא הפלת ממשלת הימין בראשות נתניהו והעלאת ממשלת שמאל במקומה. כפי שאמר פרופ' אלן דרשוביץ', מגדולי המשפטנים בעולם, זו סכנה ממשית לדמוקרטיה"".

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.