728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

אלה שכן ואלה שלא

אלה שכן ואלה שלא
מנאמה, בירת בחריין.צילום: PREJU SURESH / Shutterstock.com

גורם בשגרירות ארה"ב: ההחלטה על זהות כלי התקשורת הישראליים שהוזמנו לבחריין כדי לסקר בשבוע הבא את הכינוס הכלכלי במנאמה הבירה - של הבית הלבן

שישה כלי תקשורת ישראליים קיבלו הזמנה לשלוח עיתונאים מטעמן כדי לסקר את הוועידה הכלכלית בבחריין שתיערך בשבוע הבא במנאמה הבירה. הוועידה נחשבת לשלב ראשון בדרך להצגת "תוכנית המאה" של הבית הלבן והנשיא דונלד טראמפ.
 
כלי התקשורת שנציגיהם יורשו להיכנס לבחריין הם חדשות קשת 12, חדשות רשת 13 והעיתונים ישראל היום, הארץ, ג'רוזלם פוסט (שנציגו יסקר את הוועידה גם עבור מעריב, הנמנה עם אותה קבוצה) וטיימס אוף יזראל. ראוי לציין כי מדינות ערב שאינן מקיימות יחסים דיפלומטיים רשמיים עם ישראל בדרך כלל מונעות, או מקשות על כניסת עיתונאים ישראלים לתחומן במסגרת עבודתם.
 
לפי ציוץ שהעלתה היום מגישת מהדורת החדשות של תאגיד כאן 11, דוריה למפל, התאגיד הגיש למארגנים מטעם הממשל האמריקאי בקשה לאפשר לנציגו להגיע לוועידה, אך סורב. גם כלי תקשורת גדולים כידיעות אחרונות ואתר ואלה לא קיבלו הזמנה.
 


 
גורם בשגרירות ארה"ב בישראל, שהתבקש להתייחס לעובדה שרק חלק מכלי התקשורת הישראליים הוזמנו לסקר את הוועידה אמר לנו היום כי ההחלטה איזה כלי תקשורת ישראלי יוכל לשלוח עיתונאי מטעמו לוועידה היתה נתונה בידי הבית הלבן ולשגרירות בישראל לא היתה עליה כל השפעה. "הבית הלבן עשה מאמץ גדול כדי לכלול כמה שיותר אמצעי תקשורת ישראליים ברשימת מסקרי הוועידה, אבל זה לא ניתן, בגלל מגבלות פיסיות ואחרות בבחריין וכך, גם חלק מהעיתונים ואתרי החדשות שהם בעלי תפוצה רחבה וגם חלק מהעיתונים הכלכליים בישראל – לא הוזמנו. האמצעים הדיגיטליים בשטח יאפשרו גם להם סיקור מלא של האירוע", אמר הגורם.
 


"הבית הלבן עשה מאמץ גדול כדי לכלול כמה שיותר אמצעי תקשורת ישראליים ברשימת מסקרי הוועידה, אבל זה לא ניתן, בגלל מגבלות פיסיות ואחרות בבחריין וכך, גם חלק מהעיתונים ואתרי החדשות שהם בעלי תפוצה רחבה וגם חלק מהעיתונים הכלכליים בישראל – לא הוזמנו. האמצעים הדיגיטליים בשטח יאפשרו גם להם סיקור מלא של האירוע"


 
לפי החלטת הממשל האמריקאי, בוועידה בבחריין לא ישתתפו אישים פוליטיים, ולפיכך שר האוצר משה כחלון, שהיה אמור לעמוד בראש המשלחת מישראל לא ייצא לבחריין. חברי המשלחת הישראלית יהיו בעיקר אנשי עסקים ששמותיהם עדיין לא פורסמו. עם זאת ידוע כי שניים מהמשתתפים יהיה אלוף (מיל.) יואב (פולי) מרדכי, לשעבר מתאם פעולות הממשלה בשטחים וכיום יו"ר קבוצת נובארד, העוסקת בייזום של תשתיות ובסיוע הומניטארי במספר מדינות ערביות וכן פרופ' יצחק קרייס, מנהל בית החולים שיבא בתל השומר.
 
המדינות שישתתפו בכינוס מלבד ישראל, הן מצרים, ירדן, סעודיה, איחוד האמירויות, קטאר ומרוקו, בנוסף למארחת בחריין, אך לא ברור מה יהיה דרג הייצוג שלהן בוועידה. הרשות הפלסטינית החליטה להחרים את הוועידה ולא תשלח נציגים. על אנשי המגזר העסקי הפלסטיני הופעל לחץ כבד מצד אנשיו של ראש הרשות אבו מאזן כדי שגם הם יימנעו מלהשתתף בוועידה ולא ברור אם יגיע מישהוא מהם בכל זאת. לטענת הפלסטינים, הכינוס הכלכלי נועד להסתיר את העובדה שארה"ב תומכת בשליטה הישראלית בשטחי הגדה והגולן, דבר שימנע את פתרון הסכסוך בין הצדדים.
 
בראש המשלחת האמריקאית יעמדו חתנו ויועצו הבכיר של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר ושר האוצר סטיב מנוצ'ין. בנוסף אליהם יגיעו לבחריין אנשי עסקים אמריקאים בכירים, רבים מהם מקורבים לטראמפ.

1 תגובה

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

1 תגובה

  • הם לא יקבעו - עיתונות
    24 ביוני 2019 @ 12:19 pm, 12:19 pm

    […] דנה ויס לכינוס.   חברת החדשות של קשת 12 נמנית עם ששה כלי תקשורת ישראלים שהוזמנו לשלוח עיתונאי לסיקור הכ… בירת בחריין המתקיים ביוזמה של ממשל טראמפ. יתר כלי […]

    הגב

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.