728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

סער נגד "ימי בנימין"

סער נגד "ימי בנימין"

גדעון סער המתמודד בפריימריז של הליכוד נגד בנימין נתניהו, דורש לדחות את העלאת הסדרה של עמית סגל בחדשות 12. "סיקור הוגן מחייב עיסוק בכל המועמדים"

על רקע כוונת חדשות 12 לשדר החל מהיום (ראשון) את הסדרה "ימי בנימין", פנה ח"כ גדעון סער, המתמודד על ראשות הליכוד, ליו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, יוליה שמאלוב ברקוביץ', בדרישה לדחות את שידור הסדרה בשבועיים, עד לאחר מועד הפריימריז בליכוד.
 
הסדרה התיעודית פוליטית על ראש הממשלה, בת ארבעה פרקים, כוללת עבודת תחקיר נרחבת, ראיונות וקטעי ארכיון, חלקם נדירים. הסדרה מקודמת באינטנסיביות במסגרת חדשות ערוץ 12, בפרומואים וברשתות החברתיות. הסדרה הוכנה כבר לפני שנה וחצי, אך שידורה נדחה בשל האירועים הפוליטיים ונראה כי הפעם הוחלט בקשת לשדרה בכל זאת.
 

 
עורך דינו של סער, אבי אסיאו, כתב בפנייתו לרשות השנייה כי ח"כ סער הודיע על כוונתו להתמודד מול ראש הממשלה על תפקיד יו"ר הליכוד ומועמד התנועה לתפקיד ראש הממשלה. "בשל הנסיבות הפוליטיות הקשות, בהן אף אחד מהמועמדים של שתי המפלגות הגדולות לראשות הממשלה לא הצליח להקים ממשלה אחרי שתי מערכות בחירות וישראל הולכת באופן חסר תקדים למערכת בחירות שלישית בתוך שנה אחת, הרי שלבחירות המקדימות האמורות תהיה חשיבות פוליטית נוספת".
 

 
לדבריו, הקדשת שעות שידור יקרות בזמן צפייה שיא לכתבות שכל כולן עוסקות במועמד אחד בלבד, והכל ימים ספורים לפני הפריימריז הגורליים בליכוד, היא אירוע חריג, מוזר ואף בלתי מתקבל על הדעת. "גם אם ניתן להניח כי יוצרי הסדרה ועורכיה פעלו על פי סטנדרטים עיתונאיים ראויים, וכי סדרת כתבות על ראש הממשלה יכולה להיות לגיטימית בכל עיתוי אחרי, הרי שהענקת זמן מסך כה רב לדמותו של אחד המועמדים הינה בעלת שווי רב ויש בה פוטנציאל לשיבוש הליך דמוקרטי. כך, למשל, לאחרונה שודרה באחד מערוצי הטלוויזיה הסדרה ' הליכודניקים' – מבלי קשר לתוכנה, סדרה זו לגיטימית לשידור בזמן שידורה, אבל האם היה עולה על הדעת לשדרה כשבוע לפני מערכת הבחירות לכנסת?".
 
עוד כותב סער בפנייתו כי סיקור הוגן ושידור כתבות על מועמדים לפני מערכת בחירות אינו פסול, כמובן, ואפילו מתבקש מבחינה עיתונאית, "אך בעניין זה מצופה כי יינתן סיקור הוגן ומאוזן אשר יעסוק בכל המועמדים, ולא סדרת כתבות שתעסוק רק בפועלו של אחד המועמדים, גם אם הינו ראש הממשלה".
 
הוא מפנה את הרשות השנייה לכללים שהיא קבעה ובהם נאמר, בין היתר, כי בעל זיכיון יתן בשידוריו ביטוי נאות ומאוזן ליעות השונות הרווחות בציבור. "הדברים נכונים גם ביחס לבחירת התכניות המשודרות ערב מערכת בחירות פנימיות במפלגה גדולה והאיזון נדרש גם ביחס לכמות הזמן המוקדשת למועמדים מרכזיים.
 
סער מזכיר כי הליכוד עצמו פנה בעבר לוועדת הבחירות המרכזית כדי שתיתן צו מניעה נגד חברת החדשות והרשות השנייה בגין כתבת פרופיל על בנימין נתניהו בחדשות ערוץ 2, בטענה שהכתבה עוינת ומהווה תעמולת בחירות.
 
בתוך כך, יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט ניל הנדל, הורה לחדשות 12 ולמשיבים האחרים בעתירה שהגיש עו"ד שחר בן מאיר למנוע את שידור הסדרה, להגיש עד היום בשעה 16:00 את תשובתם.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.