728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

להגן ולתמוך – לא להשעות

להגן ולתמוך – לא להשעות
פליסיה סונמז, הכתבת הפוליטית של ה"וושינגטון פוסט".צילום מתוך טוויטר

ועד עובדי מערכת ה"וושינגטון פוסט" יצא להגנתה של הכתבת הפוליטית של העיתון, פליסיה סונמז, שהושעתה מעבודתה בעקבות ציוץ מעורר סערה בטוויטר

ועד עובדי מערכת ה"וושינגטון פוסט" יצא אתמול (שני) להגנתה של העיתונאית פליסיה סונמז, הכתבת הפוליטית של העיתון, שהושעתה מעבודתה לאחר ששיתפה בציוץ בטוויטר לינק לכתבה מהעבר, שעסקה באישום בגין אונס נגד כוכב הכדורסל קובי בראיינט, זמן קצר לאחר שנהרג בתאונת מסוק בקליפורניה.
 
במכתב ששלח הוועד לעורך הראשי מארטי בארון והעורכת המנהלת טרייסי גראנט, תקף הוועד בחריפות את הנהלת ה"וושינגטון פוסט" על ההחלטה, קרא לה לפרסם הצהרה המגנה את המתקפות נגד סונמז, לאפשר לה לחזור לעבודתה ולפעול לאבטחתה.
 


 
"אנו כותבים כדי לחלוק את הדאגה שלנו מכך שראשי מערכת החדשות שלנו בחרו להשעות את פליסיה סונמז בשל פרסומים במדיה החברתית, וקוראים לפוסט לנקוט צעדים מיידיים להבטיח את שלומה של עמיתתנו" נכתב.
 
"פליסיה ספגה מתקפה של הודעות אלימות, כולל איומים שהכילו את כתובת ביתה, בעקבות ציוץ בנוגע לקובי בראיינט. במקום להגן על הכתבת המותקפת ולתמוך בה, הוציא אותה הפוסט לחופשה מנהלתית, בזמן שראשי מערכת החדשות בוחנים אם הפרה את מדיניות המדיה החברתית של החברה. פליסיה נאלצה לעזוב את ביתה מחשש לשלומה ולא קיבלה הדרכה מספקת מהפוסט כיצד להגן על עצמה.
 
"אנו מבינים שהשעות שלאחר מותו של בראיינט ביום ראשון היו זמן טעון לשתף דיווחים על האשמות בעבר בתקיפה מינית. אובדן של דמות כה אהובה, ושל כל כך הרבה חיים אחרים, הוא טרגדיה. אך אנו מאמינים כי באחריותנו כארגון חדשות לספר לציבור את כל האמת כפי שאנו מכירים אותה – על דמויות ומוסדות פופולריים ובלתי פופולריים, בכל עת.
 
"זו לא הפעם הראשונה שהפוסט מבקש לשלוט באמירותיה של פליסיה בענייני אלימות מינית. היא עצמה ניצולת תקיפה, שהציגה באומץ את סיפורה לפני שנתיים. כאשר פורסמו מאמרים שתקפו אותה בכלי תקשורת אחרים, הפוסט לא הצהיר על תמיכה באחת מהעיתונאיות הפוליטיות המוערכות שלו. תחת זאת פרסמה ההנהלה מכתב אזהרה נגד פליסיה בגין הפרה של ההנחיות המעורפלות – והנאכפות באופן לא עקבי – של מדיניות המדיה החברתית.
 
"מקרה זה משקף גם פגמים מהותיים במדיניות המדיה החברתית השרירותית והרחבה מדי של הפוסט. ראינו שוב ושוב קולגות – כולל חברי הנהלה –משתפים דעות שנויות במחלוקת בפלטפורמות המדיה החברתית ללא סנקציה. אבל כאן, עמיתה מוערכת מצונזרת בשל אמירה עובדתית.
 
"אפילו כעת, לאחר שפורסמו מספר רב של דיווחים סותרים על מצבה של פליסיה, הפוסט לא הצליח לספק הסבר ברור -לה או למישהו אחר – מדוע הושעתה. אנו מודאגים מחוסר נכונותו של הפוסט להתנהל בשקיפות בעניין זה, ומוטרדים מההשלכות של ענישת עיתונאים מכיוון שדיברו על כל נושא שאינו בתחום סיקורם.
 
"אנו קוראים לפוסט לספק לפליסיה באופן מיידי אבטחה ולנקוט בכל הצעדים האחרים הדרושים בכדי להבטיח את ביטחונה, כפי שעשה בעבר כשכתבים אחרים היו נתונים לאיומים. על החברה לפרסם הצהרה המגנה את תקיפת עיתונאיה, לאפשר לפליסיה לחזור לעבודה, לבטל את כל הסנקציות שהוטלו ולספק לה את כל המשאבים שהיא תבקש בעת ההתמודדות עם חוויה טראומטית זו".

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.