728 x 90
728 x 90
728 x 90
728 x 90

העיקר התרגיל

העיקר התרגיל
אילוסטרציה.צילום: Pixabay, CC0 Public Domain

כיצד ניתן להתמודד עם כך שמעסיקים בישראל מתייחסים לעובדים מבוגרים כאל נטל - ומנחיתים את חרב הקיצוצים על חיי העבודה שלהם גם לפני גיל הפרישה?

החלטתו של מו"ל "הארץ", עמוס שוקן, לפטר את נרי ליבנה (64), בעלת טור קבוע ב"מוסף הארץ", מצביעה על כך שגם עובדים ותיקים בענף, בעלי יכולת מוכחת, סובלים מהיעדר ביטחון תעסוקתי. השנים הרבות שבהן ליבנה עוסקת בכתיבה עיתונאית משובחת ותרומתה הייחודית לעיתון לא עמדו לזכותה וכעת היא שוב ניצבת בפני שימוע לפני פיטורים. ליבנה ניצבה בפני הליך פיטורים גם בשנת 2012, אלא שאז הפיטורים נמנעו הודות לעצומה של קוראיה הנאמנים, שהתייצבו למענה.

 

נרי ליבנה אינה לבד. היא חלק מגלי הפיטורים שפוקדים את העיתונות בישראל, חלקם כאלה שנעשים בשקט ואשר לא תמיד מדווחים בתקשורת – עדות למצבם הבעייתי של כלי התקשורת, ועיתונות הדפוס בראשם. אתמול פורסם כי בעיתון "הארץ" צפויים לעזוב בקרוב את עבודתם בקרוב כ-15 עובדים, כשההעדפה היא להוציא עובדים ותיקים לפנסיה.

ריבי בלר

ריבי בלר.

מנכ"לית עמותת "והדרת – דרוש ניסיון" ריבי בלר, בעבר עיתונאית ב"הארץ", אומרת שבישראל של 2017 לא חל שינוי רציני בהתייחסותם של מעסיקים אל מבוגרים כאל נטל. לדבריה, מבוגרים המוצאים עצמם לפתע מפוטרים, מתקשים מאוד למצוא עבודה אחרת, אלא אם כן מדובר במשרות בהן השכר נמוך עקב המחסור בעובדים הקיים בהן. "למבוגר יש סיכוי להיקלט במוקדים טלפוניים של חברות וכאנשי שיווק, למשל בבנקים, שבמקביל לגלי פרישה שהם הפעילו, הנהיגו מיקור חוץ של עובדי קבלן, שחלקם הם אנשים בשנות החמישים והשישים לחייהם", היא אומרת.
 
מאידך, אומרת בלר, במקומות עבודה רבים המבוגר, בעל הוותק בעבודה, הוא עדיין מי שמרוויח טוב יותר מעמיתיו הצעירים. מסיבה זו מעסיקים רבים, החל מענף הפיננסים והמסחר ועד כלי התקשורת, מעדיפים לפטר את המבוגר ולשכור במקומו את שירותיו של עובד צעיר יותר, בשכר נמוך בהרבה. לדבריה, לעובד מבוגר בכלי תקשורת קשה לשרוד עד גיל הפנסיה, מכיוון שהענף עצמו שרוי בקשיים כלכליים. "המו"לים מעדיפים תמיד להעניק את המשרות המתפנות לעיתונאים צעירים ורעבים, המגלים להיטות להצטרף לתחום הזה. עיתונאים אלה מוכנים לעבוד גם תמורת שכר נמוך, לפחות בשנים הראשונות לעבודתם".

 
– חוק שוויון זכויות בעבודה אוסר על פיטורים לפני גיל פרישה, אם הפיטורים הם מטעמי גיל. אז מדוע המבוגרים נופלים ראשונים קורבן להפסקת עבודה?

"אכן אסור למעסיק להפלות עובד מטעמי גיל ולהכניס אותו לרשימת המפוטרים רק בשל גילו המתקדם. על המעסיק לדעת שנטל ההוכחה חל עליו בלבד, כלומר עליו להוכיח שפיטורי העובד המבוגר אינם קשורים לגילו, אלא נובעים ממניעים אובייקטיביים, כגון ירידה ממשית בתפוקה של העובד, חוסר משמעת או סגירת המחלקה שבה העובד מועסק".

 


ריבי בלר: "יש גידול מתמיד במספר מבקשי העבודה המבוגרים במשק ולעתים קרובות המתנדבים שלנו מתקשים לעמוד בעומס הפניות. מדובר בבעלי מקצועות הצווארון הלבן והצווארון הכחול, וגם בעיתונאים שנפלטו לנוכח גלי הקיצוצים שהיו בשנים האחרונות כמעט בכל כלי התקשורת"


 

– יש גידול במספר מחפשי העבודה המבוגרים הפונים לעמותה כדי לקבל סיוע במציאת עבודה?
"יש גידול מתמיד במספר מבקשי העבודה המבוגרים במשק ולעתים קרובות המתנדבים שלנו מתקשים לעמוד בעומס הפניות. מדובר בבעלי מקצועות הצווארון הלבן והצווארון הכחול, וגם בעיתונאים שנפלטו לנוכח גלי הקיצוצים שהיו בשנים האחרונות כמעט בכל כלי התקשורת. אנשים אלה מבינים שלהיות מבוגר ולעבוד זו כבר לא בושה. חלק ניכר ממחפשי העבודה דרכנו הם חסרי פנסיה והם ממש חייבים להתפרנס ולחסוך משהו לעת זיקנה. רובם יודעים שהם יצטרכו להתפשר לגבי טיב המשרה והשכר שיוצעו להם".
"סקר שערכנו בעמותה בסוף השנה שעברה בקרב 1,200 מחפשי עבודה בני 60 פלוס העלה כי שליש מבקשים לעבוד מתוך כורח כלכלי; שליש רוצים לעבוד במטרה לשמר את איכות חייהם ועוד שליש עושים זאת כדי למצוא עניין ואתגר בחייהם, כמוח גם בשל רצון למצוא חברה ולהרגיש 'שייכים' למסגרת כלשהי".

 

MEITALDAGAN

מיטל דגן.

 
"אנשים מבוגרים שמוצאים את עצמם מפוטרים, לוקחים את הפיטורים הללו קשה הרבה יותר מאשר אנשים צעירים. הם רואים במהלך טראומה של ממש שפקדה אותם ותהליך ההתאוששות שלהם ממנה ארוך יותר", אומרת מיטל דגן, מומחית בהכנה לראיונות עבודה ובבניית אסטרטגיית שכר למחפשי עבודה ולמנהלים, שגם עוסקת בליווי של אנשים מבוגרים שנפלטו משוק העבודה.
"אדם מבוגר שמוצא את עצמו, אחרי שנים רבות, מחוץ למסגרת העבודה, בין בשל פיטורים או בשל כך שהוא נכלל בתכנית פרישה מוסכמת עם נציגות העובדים, נוטה לעתים קרובות לשקוע במרה שחורה. אבל שנה – שנתיים לאחר מכן, באה ההתאוששות. פתאום האיש מגלה שהעזיבה הכפויה היא אולי הדבר הטוב ביותר שקרה לו. הוא פותח עסק ליעוץ מס, משרד יחסי ציבור, הוצאת ספרים קטנה או אפילו סנדוויצ'ריה מדליקה", אומרת דגן.

 


מיטל דגן: "אנשים מבוגרים שמוצאים את עצמם מפוטרים, לוקחים את הפיטורים הללו קשה הרבה יותר מאשר אנשים צעירים. הם רואים במהלך טראומה של ממש שפקדה אותם ותהליך ההתאוששות שלהם ממנה ארוך יותר"


 
לדבריה, חשוב שאדם שפוטר מעבודתו, ובעיקר מבוגר, יידע שסיום הפרק הנוכחי בקרירה שלו זה לא סוף העולם. "מימד הזמן מוכיח שרק טוב ייצא לו מזה. לפני שנה היה אצלי אדם מבוגר שפוטר מעבודתו. תחושת העלבון שלו היתה קשה, אבל הוא הצליח להתגבר. כיום הוא בעלים של חברה המעניקה שירותי הדרכה בתחום המחשבים, בעיקר לאוכלוסיה הבוגרת. אדם אחר שהכרתי, ואשר פוטר מחברה לתרגומים אחרי 25 שנות עבודה, הוא כיום נגן גיטרה שמלווה זמרת המופיעה כיום בפאבים של תל אביב. ואחרת בת 60 אותה לוויתי לאחר שפוטרה מעבודתה, היא כיום מדריכת תיירים המגיעים לישראל".
 
"קחו את האגו הצידה", מייעצת דגן. "ראו את הצד החיובי שבכל המהלך שגרם לסיום עבודתכם. יש לכם הכנסה קבועה מפנסיה, זה הזמן לפתוח עסק קטן משלכם, או להיקלט בעבודה בתחום שמתאים גם למבוגרים כגון סייעת בגן ילדים או מדריכי טיולים. אבל לא חייבים לפנות לעבודה: לגבי רבים זו ההזדמנות לממש חלומות בתחום הפנאי והתחביבים. אנשים שעשו זאת, נראים כיום מאושרים".
עם זאת, דגן אומרת כי אם העובד המבוגר חושד כי פיטוריו אינם קשורים לאיכות עבודתו או למידת תרומתו להצלחת הארגון, אלא נובעים מטעמי גיל בלבד, לא כדאי להרים ידיים. "החוק אינו מתיר לפטר עובד רק בשל גילו, וזה המקום לפנות ליעוץ משפטי כדי להאבק למניעת הפיטורים".

 

– איך מונעים מראש את המצב שבו עובד מבוגר ניצב בפני פיטורים למרות שטיב עבודתו אינו נופל מזה של עמיתיו הצעירים בגילם?

"אני מציעה לעובד המבוגר – ובעצם לכל עובד – לעולם לא לקפוא על השמרים. הגעת להישג בעבודתך? אל תתחיל לרדת ברמת הביצועים שלך. היה מעורה בשינויים הטכנולוגיים המתרחשים, ומעולם אל תחשוב שהם אינם נוגעים לך. אתה מרגיש שהתפקיד שלך קצת קטן עליך, או שהוא צפוי לרדת בחשיבותו בשלב כלשהו? נסה לספח לעצמך תחומים חדשים. ובכלל –וזה נכון למקצוע העיתונאי כמו לכל מקצוע אחר – בכל בוקר המצא את עצמך מחדש. בוא לעבודה עם רעיונות חדשים".

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובות פייסבוק

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב- *

בטל תגובה

כנס אילת לעיתונות 2018

הרשמו לניוזלטר

קבלו מדי שבוע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מבחר כותרות, ידיעות, כתבות ומאמרים בנושאי תקשורת ועיתונות מהארץ ומהעולם.